Zamana Yolculuk Yapmak İstediğinizde İzleyebileceğiniz 9 Bilim Kurgu Dizisi

Sizlerde zamana yolculuk yapan ve seyrederken pek çok yeni detayı keşfedeceğiniz bilim kurgu dizileri listemize göz atabilirsiniz.


3

Bilimsel konuların temel alındığı ve pek çok şifreleri barındıran zaman yolculuğu dizileri arasında hangisini seçsem diye kararsız kalıyorsanız, işte size art arda değerlendireceğiniz 9 tane dizi.

 1. 1 Future Man – IMDb Puanı: 7.9


  Future Man, tüm olaylara macera ve komedi bakış açısıyla yaklaşan dizidir. Gündüzleri kapıcı olan, gecelerini ise oyunlara ayıran Josh Futturman, insan yaşamının yok olduğu bir gelecekten var olan günümüze kadar zaman yolculuğuna çıkıyor.

 2. 2 Bokudake ga Inai Machi (Erased) – IMDb Puanı: 8.0


  Netflix animasyonu olan dizi, Satoru’nun annesi öldükten sonra tam 18 yıl geri gitmesini konu alıyor. Satoru, yerle yeksan olan hayatını değiştirme şansını geçmişe yaptığı yolculukta buluyor.

 3. 3 Travelers – IMDb Puanı: 8.2


  Listemizin 3. Sırasında bulunan ve bilim kurgu dizileri arasında 8,2 gibi yüksek IMDb puanına sahip Travelers, yüzlerce sene sonra yaşanması beklenen olayları sizlere aktarıyor. İnsanlığın kaderini etkileyecek yolculuğa çıktıklarını söylesek eksik olmayacaktır.

 4. 4 Quantum Leap – IMDb Puanı: 8.1


  Sam Backett, geçmişe sıkışıp kalmış bir bilim insanıdır. Sam, bambaşka zamanlarda hiç tanımadığı bedenlerde uyanarak içinden çıkılmaz bir çıkmaza girecektir. İlk sezonunun 1989 senesinde yayınlandığı dizi, tam 5 sezon sürmüştür.

 5. 5 Monkeys – IMDb Puanı: 7.7


  Monkeys, 1995 senesinde yapılan filmin dizisi olma özelliğini taşıyor. Filmi izleyenler, dizinin de ne denli sürükleyici olduğunu az çok tahmin edeceklerdir. Post- apokaliptik gelecekte geçen olaylar, sizlere fikir vermek için yeterli bir nedendir.

 6. 6 11.22.63- IMDb Puanı: 8.2


  Stephen King’in hikayesini kaleme aldığı dizi tam bir cesaret abidesiydi. Tek sezon yayınlanan 11.22.33, suikastle öldürülen eski ABD başkanı Kennedy’in etrafında gerçekleşen olaylar sarmalarını heyecan verici şekilde aktarıyor.

 7. 7 Dark – IMDb Puanı: 8.6


  İkinci sezonunun büyük bir hayran kitlesi tarafından beklendiği Dark, zaman yolculuğu dizileri arasında son dönemin favorilerinden. Netflix yapımı olan ve çekimleri Almanya’da yapılan Dark, bu ülkenin küçük kasabasında yaşanan ve sonu zaman yolculuğuyla ilişkili olayları ekrana yansıtıyor. Bir oturuşta finalini yapabileceğiniz kadar da sürükleyici diyebiliriz.

 8. 8 Fringe – IMDb Puanı: 8.3


  Bilimsel teorinin derinlemesine işlendiği dizi denildiğin buyurunuz size Fringe! Zamana yolculuk konulu diziler arasında belki de en çok etkileneceğiniz seçenek denilebilir. Geçmişe yolculuğun asla es geçilmediğini anlayacağınız dizi, doğru bir karar vermenin mutluluğunu da kuşkusuz size fazlasıyla yaşatacaktır.

 9. 9 Doctor Who – IMDb Puanı: 8.7


  Uzun soluklu bir dizi arıyorsanız, tarihin ender yapımlarından biri olan Doctor Who ile bunu elde edebilirsiniz. Aslında dizi dünyasıyla yakından ilgilenenler bu diziyi illa ki duymuşlardır. Ancak bir şekilde pas geçenlere önerimiz ön yargısız bir şekilde izlemeye başlamanızdır. 2005 yılından beri zaman yolculuğu dizileri kategorisinde yayında olan dizi, 12 sezonu ile kaliteli zaman geçirmenizin kapılarını da sonuna kadar açıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey