Yürüyüşünüz ile Çekiciliğinizi Arttırabilirsiniz


0

Çekici görünmek isteyen erkek ve bayanların fit ve kıvrımlı bir vücuda sahip olmalarının yanı sıra yürüyüşlerine de dikkat etmeleri gerekmektedir. Kadınlarda kıvrımlı bir vücut çekicilik için yeterli bir etken değil. Yürüyüşünüz ile çekiciliğinizi arttırabilir, ilk buluşmada karşınızdaki insanı etkileyebilirsiniz. Yürüyüşünüz sizin özgüveninizi de karşınızdaki insana yansıtan etkenlerdir. Omuzlar dik kendinden emin şekilde yürümek karşıdaki insana ilk bakışta özgüvenli olduğunuzu hissettirir.

Yapılan araştırmalarda da yürüyüşün vücut şekli kadar çekiciliği etkilediği ispatlanmıştır. İngiltere’de yapılan bir araştırmada yürüyüş en az vücut şekli kadar kadınların çekiciliğini arttırdığı tespit edilmiş. Portsmouth Üniversitesi Psikoloğu Dr. Ed Morrison yaptığı araştırmada kadınların hareketlerini ve vücut şekillerini karşılaştırarak küçük adımlarla yürüyen kadınların daha çekici bulunduğunu ortaya çıkardı.

Dr. Morrison “İnce bel, yuvarlak kalça ve ince bir vücut şekli uzun zamandır kadın çekiciliğin en önemli faktörleri olarak kabul ediliyor, ancak yaptığımız araştırmalarımızda kadınların beden hareketleri, yürüyüşleri de çekicilik konusunda oldukça önemli,” diyerek geçmişteki araştırmaların sadece fotoğraflar üzerinde yapıldığını açıkladı.

Vücut şekli her zaman çekiciliği etkileyen bir faktörken kültürden kültüre değiştiğini söyleyen Dr. Morrison araştırması sırasında kadınların vücutlarına sensörler yerleştirerek hareketlerini karşılaştırmıştır. Bu kadınları gözlemleyen ekip sadece sensör hareketlerini görerek çekicilik oranını puanlamış ve bu araştırma sonucunda kıvrımlı yürüyen kadınlar daha çekici bulunmuştur. Ancak Morrison bu konu üzerinde daha fazla araştırma yapılması gerektiğini de belirtmiştir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı