Youtube’a Rağmen Varlığını Sürdüren Video Siteleri


4

Artık çocukların bile rahatlıkta kullandığı web üzerindeki en büyük video paylaşım sitesi Youtube içinde binlerce içeriği barındırıyor. Müzikten spora, eğitimden oyunlara kadar her çeşit videonun bulunduğu bu devasa platform kuşkusuz video izlemek istendiğinde ilk akla gelen paylaşım sitesi. Bu kadar üne ve kullanıcıya sahip olsa da, ona rağmen ayakta duran ve alternatifi olabilecek video paylaşım siteleri elbette var. Bir değişiklik yapmak isteyen ya da herhangi bir güncelleme dolayısıyla Youtube’a ulaşamayanlar için varlığını devam ettiren video sitelerinden birkaçını hatırlatmanın faydalı olacağını düşündük. İşte o siteler.

Dailymotion

Dailymotion

Yaklaşık 15 yıldır hayatımızda olan Dailymotion bir zamanlar Youtube kadar popülerdi. Son yıllar Youtube’un hegemonyasında geçse de azımsanmayacak kadar takipçisi ve içeriği olan sitenin ayda ortalama 115 milyon ziyaretçisi oluyor. Dailymotion’da 4GB boyutuna ve 60 dakika uzunluğuna kadar video yükleyebilirsiniz.

Vimeo

Vimeo

Kuruluşu Youtube’dan bile önce olan Vimeo video paylaşım sitesinin en önemli farkı, yüksek çözünürlüklü videoları barındırmasıdır. Daha çok profesyonel ve kaliteli video arayanların tercih ettiği site oldukça sade bir kullanıma sahiptir. Vimeo’da haftalık 500MB sınırına kadar içerik yükleyebilir ve ek ücretle bu sınırı artırabilirsiniz.

Veoh

Veoh

Youtube’a rağmen ayakta kalmayı başarabilen bir başka video paylaşım platformu da Veoh. Sitenin en önemli özelliği video yükleme ve yayınlamasında herhangi bir kısıtlama olmaması. Sınırsız uzunlukta yüklenebilen videoların bulunmasıyla çok sayıda film, dizi bulmanız mümkün.

9GAG TV

9GAG TV

Youtube her türlü video paylaşımını sağlasa da 9GAG TV’nin namı çok sayıda komik video, mizah içeriği ve film fragmanı gibi eğlenceli videoları bulundurmasından biliniyor. Eğlenmek isteyenlerin ziyaret ettiği sitede canınızın sıkılması mümkün değil.

Vevo

Vevo

Youtube’da binlerce müzik videosu olmasına rağmen varlığına devam eden Vevo, müzik dinlemek isteyenlerin uğrak yeri denilebilir. Basit kullanımı ile güncel tüm müzik videolarına erişebileceğiniz site müzikseverler için adeta bir hazine.

DTube

DTube

Bir zamanlar oldukça fazla tercih ediliyordu Dtube. Tabi Youtube’nin olduğu yerde ayakta durmak öyle kolay olmasa da popülerliğini devam ettiren sitelerden birisi. Farklı olarak her video yorumlamanızda ve izlemenizde size para kazandırıyor.

Metacafe

Metacafe

Kuruluş tarihi bakımından Youtube’dan bile önce olan sitenin aylık ortalama 40 milyon kullanıcısı var. Site daha çok kısa ve eğlenceli videoların içermesiyle ayakta durmuş, popülerliğini korumuştur. 90 saniyelik videoların keyfini çıkarmak isteyenler için harika bir paylaşım sitesi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

4

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
1
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı