Yetişkinlerin En Çok Tercih Ettiği Animasyon Dizileri


0

Gerçek dünyadan ve monotonluktan sıkılanlar için yetişkinlere yönelik hazırlanan animasyon dizileri, en dikkat çeken yapımlar arasında yer alıyor. Konuşan eşyalar, şarkı söyleyen hayvanlar, birbirinden farklı ve marjinal uzaylılar gibi dikkat çekici temalar edinen yapımlara ilgi de gün geçtikçe artıyor. Bu yapımlar arasında hazırladığımız listeden seçiminizi yaparak, hem eğlendiren hem de vizyonunuzu genişletecek dizileri izlemeye başlayabilirsiniz.

Bojack Horseman

Bojack Horseman

İnsansı bir at olan Bojack, 90’lı yılların aranan sitcom yıldızlarından olsa da zamanla şöhretini kaybeder ve alkolü yaşam standartı haline getirir. Holywood’a tekrar tutunmaya çalışan, insan bir yardımcısı olan Bojack’in farklı dünyasını ve Holywood’daki entrika dolu yaşamları konu  alan dizi son zamanlarda en çok izlenen ve sezonu takip edilen yapımlardandır. Netflix üzerinden yayınlanan animasyon dizileri kategorisinde izleme imkanı bulabilir ve milyonlarca izleyici gibi yeni sezonu merakla bekleyebilirsiniz.

Dizi hakkında daha fazla bilgiyi Bojack Horseman Dizisini İzlemek İçin 7 Neden adlı yazımızda bulabilirsiniz.

Final Space

Final Space

Dünyada işlediği suç nedeniyle uzay gemisinde yaşamak zorunda bırakılan Gary, hapis cezasının ortasında uzaylı Mooncake ile tanışır. Mooncake Gary’ye her fırsatta yardımcı olur, fakat Mooncake aynı zamanda gezegeni yok edecek gizli güçlere de sahiptir. Bu güçleri yüzünden Lord Commander adındaki kötü adam tarafından dünyayı yok etmek için ele geçirilmek istenir. Galaksiler arası komedi olan yapım, uzay konularıyla ilgilenenler için animasyon dizileri arasında en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Rick and Morty

Rick and Morty

Farklı boyutlara ve farklı zamanlara geçiş yapabilen bir dede torun hikayesi olan Rick and Morty, övgüyü en çok hak eden animasyon dizileri arasındadır diyebiliriz. Yıllar önce ailesini terk eden bilim adamı Rick, yıllar sonra evine geri dönerek hikayeyi başlatır. Kızı, onun kocası Jerry ve çocukları Summer ve Morty ile beraber aynı evde yaşamaya başlar. Asıl konusu alternatif evrenler olan dizi boyutlar arası yolculuğu konu alarak her bölümde bilinçaltınızda yeni ufuklar açmayı başaracaktır.

Big Mouth

Big Mouth

Ergenlikle ilgili sorunların mizahi yollardan konu edildiği yetişkin dizisi olarak tanımlayabiliriz. Animasyon dizileri konusunda uzmanlaşmış olan Family Guy’ ın senaristinin elinden çıkmış olmasıyla da dikkat çeken dizi, cinsellik, ergenlikteki problemler ve hormonlarla alakalı çeşitli komedi sahnelerinden de oluşuyor.

Dilbert

Dilbert

İlk olarak 16 Nisan 1989’da yayınlanan, Scott Adams tarafından yazılmış ve resimli bir Amerikan çizgi romanı olarak yayınlanan dizi, mühendis olan bir beyaz yakalı Dilbert’in ofis maceralarını anlatıyor. Yetişkinler için hazırlanan animasyon dizileri arasında özellikle beyaz yakalıların tercih ettiği yapımlarından biri olan dizi, aldığı Emmy ödülüyle de başarısını kanıtlamış durumda.

King of the Hill

King of the Hill

Teksas’ta yaşayan propan satıcısı Hank Hill, öğretmen eşi Peggy, komedyen oğlu Bobby ve yeğeni Luanne ‘nin orta halli yaşamını konu alan animasyon dizileri kategorisinde yer alan yapım, Tanrı ve ülkesi hakkında basmakalıp düşüncelere sahip Hank’ın iç dünyasını da izleyiciye yansıtıyor.

F is For Family

F is For Family

Ünlü komedyen ve stand upçı Bill Burr’ un hayatından esinlenerek kurguladığı dizi, 1970’li yılların müzik, sosyolojik olayları ve danslarını da izleyiciye yansıtıyor. Yeni bölümlerinin 2018’in sonlarında yayınlanmaya başlayacağı da son verilen haberler arasında yer alıyor.

Archer

Archer

Dizi, Güney Amerika ve Güney Pasifik arasında karakterlerin başına gelen olayları konu alıyor. Dizinin Nisan ayında dokuzuncu sezonuyla ekranlara gelmeye başladı. Animasyon dizileri konusunda meraklı olanlar için ilgi çeken yapımlardan biri sayılabilir.

Bob’s Burgers

Bob’s Burgers

2 Emmy ödüllü, onuncu sezonu için hazırlanan, en sevilen animasyon dizileri arasında yer alan Bob’s Burgers; hamburgerci işleten Bob’un ailesi ve hayatındaki farklı olayları ele alıyor.

Beavis and Butt-Head

Beavis and Butt-Head

X jenerasyonunun sosyolojik dünyasını anlatan dizide iki kafadarın yaşadığı ‘Lütfen evde denemeyiniz.’  temalı konuşmalar yer alıyor. Felsefik cümlelere yer veren dizi, animasyon dizileri açısından fark yaratan yapımlardan diyebiliriz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
2
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı