Yeşile Aşık Kişilerin Gezmekten Keyif Alabileceği Yerler


2

Kimi gökdelenlerin arasında vakit geçirmeyi sever kimi ise doğayla iç içe! Her ne kadar günümüzde artık doğayla iç içe  yaşama şansın azalıyor olsa da birkaç yer halen daha bu tadı size yaşatabilecek durumda! İşte yeşile aşık kişilerin ziyaret edebileceği yerler…

Yenice Ormanı

yenice ormanları

Karabük ilimizin yenice ilçesi alanı içerisinde bulunan bu orman adını içinde bulunduğu ilçeden almıştır. Dünya doğayı koruma vakfınca 1999 senesinde ivedi durumlarda koruma altına alınacak bölgelerden biridir. İçerisinde bulunan çok çeşitli bitkileriyle, yaban hayatı ve el değmemiş ormanıyla Türkiye’nin başta gelen en büyük ormanlarındandır.

Belgrad Ormanı

Belgrad Ormanı

Belgrad Ormanı İstanbul’un en gözde ve geriye kalan ormanlarındandır. Orman doğal oluşumuyla, ağaçlık bölgesiyle, yürüyüş alanlarıyla ve hayvanlarında sizlere eşlik edeceği gizlide kalmış görmeye değer bir doğa harikasıdır. İstanbul Çatalca yarımadasının doğusunda bulunuyor.

Dülük Baba Tabiat Parkı

Dülük Baba Tabiat Parkı

Gaziantep ilimizin Şehitkamil ilçesi Dülük mevkiinde bulunmaktadır. Şehrin kuzey batısında 40 km karelik alana sahiptir. Sedir ağaçları ve karacam ağaçları ile kaplı olup, bölgenin en gözde mesire alanlarından biridir. İçerisinde bulunan Mitras tapınakları, oda mezarları, kiliseler gibi tarihi ve doğal dokuya dokunulmamış ve korunma altına alınmıştır.

Gengene Ormanı

Gengene Ormanı

Türkiye’nin en çok yeşil alana sahip bölgelerinden biri olan Karadeniz de yer almaktadır. Giresun il sınırları içerisinde olup şehir merkezine 27 km uzağındadır. Balta girmemiş yapısıyla ve fazla yağış olmasından dolayı çeşitli ve sık ağaçlarıyla görülmeye değer yerlerden biridir.

Beynam Ormanı

Beynam Ormanı

Kıyı bölgelerine göre ormanlık alanların daha az olduğu iç Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Ankara’nın Bala ilçesi sınırları içerisinde olup 400 hektarlık ormanlık alana sahiptir. 419 farklı bitkiyi içerisinde bulunduran ormanlık alanda Ankaralıların ve Ankara’ya misafir olanların hafta sonları derin bir nefes alabilmek için vakit geçirdiği gözde piknik alanlarındandır.

Yedigöller Milli Parkı

Yedigöller Milli Parkı

Geniş ormanlık arazisi içerisinde gölleri doğanın tüm renkleri ve yaban hayatı içinde bulunduran bu alan 1965 yılında bulunan bu alan milli parklarımız arasına eklenmiştir. Batı Karadeniz de Bolu İl sınırları içerisinde yer almaktadır. Doğaseverlerin temiz hava içerisinde keyifle sayısız fotoğraf çektiği ve huzur bulduğu bir alandır.

Altındere Vadisi

Altındere Vadisi

Fazlasıyla oksijen alacağınız, kulağınızın pasını silecek kuş cıvıltıları ve gözünüzü alamayacağınız güzellikteki doğal yapısıyla Doğu Karadeniz de Trabzon ili sınırları içerisinde yer almaktadır. Milli park statüsüne 1987 yılında kavuşmuş içerisinde Sümela manastırı, şelalelerini ve taş köprülerini bulunduran çam ağaçlarından gökyüzünü göremeyeceğiniz tek kelimeyle muhteşem bir doğa harikasıdır.

Marmaris Milli Parkı

Marmaris Milli Parkı

Farklı iklimlerin kesiştiği fazlasıyla nefes alacağınız gün batımının en yakıştığı yerler arasında en üst sıralarda yer alan Marmaris Milli Parkı Ege ile Akdeniz’in kesiştiği Muğla İli sınırları içerisinde yer almaktadır. Geniş alanıyla sayısız hayvanları göreceğiniz sınırsız gezilecek yerleri olan her tarafı tarih kokan yeşilin maviyle buluştuğu nadide yerlerden biridir. Birçok ilçeyi içerisinde bulundurmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı