2018 YDS Başvuru Tarihi Yaklaşıyor!


0

2018 YDS Sonbahar başvuruları ne zaman başlayacak? 2018 YDS Sonbahar hangi tarihte olacak? ÖSYM tarafından yılda iki kez düzenlenen düzenlenen Yabancı Dil Sınavı (YDS) için geri sayım başladı. 2018 YDS başvuru tarihi ve 2018 YDS sınav tarihi ile ilgili detaylar yazımızda!

2018 YDS Sonhahar Dönemi Başvurusu Nasıl Yapılır?

YDS sınavı için başvurular elektronik ortamda alınıyor. 2018 YDS Sonbahar Dönemi için başvurular 18 Temmuz tarihinde başlayacak ve 26 Temmuz’a dek sürecek. Adaylar sınav ücreti olan 100 TL’yi ister internet üzerinden, isterlerse de banka aracılığı ile elden yatırabilecekler. İnternet üzerinden başvuru yapmak isteyen adaylar, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemine (https://ais.osym.gov.tr) T.C. Kimlik ya da Y.U. Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak gösterilen yönergeleri izleyerek başvurularını gerçekleştirebilecekler. İnternet aracılığı ile yapılan başvurulari 26 Temmuz saat 23.59’a dek sürecek. İnternetten başvuru yapan adayların, ekranda “Başvuru İşlemi ÖSYM’ye Bildirilmiştir.”  ibaresini muhakkak görmesi gerekiyor. Aksi takdirde başvuruları geçersiz olacaktır. Banka aracılığı ile sınav ücretini yatırmak isteyen adaylar, şubeden ya da mobil uygulamadan sınav ücretlerini sorunsuz bir şekilde yatırabilirler.

2018 YDS Ne Zaman?

YDS, ÖSYM tarafından yılda iki kez düzenleniyor. 2018 yılının ilk Yabancı Dil Sınavı’nı (YDS) Nisan ayında geride bıraktık. Şimdi ise önümüzde 9 Eylül 2018 tarihinde, saat 10.15’te 2018 YDS Sonbahar Dönemi sınavı var. Sınav süresi 150 dakika olan YDS’de 80 soru yer alıyor. Yazılı sınava girmek istemeyen adaylar için ise e-YDS seçeneği bulunmakta. Online ortamda gerçekleştiren e-YDS için başvurular 11 Temmuz’da başladı, 4 Ekim’e kadar sürecek. e-YDS 13 Ekim tarihinde; Ankara, İstanbul ve İzmir’de sınav merkezlerinde yapılacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı