Çok Ertelemeden İzlemeniz Gereken 15 Film (1)

Ortamlarda ‘Nasıl izlemezsin’ gibi tepkilere maruz kalmamak için mutlaka izlemeniz gereken 15 filmi sizlerle buluşturuyoruz.


2

Bazı filmler zamanında izlenirse anlamlı olur. Vaktini geçirmeden ‘ben de seyrettim’ diyeceğiniz ve yaşlanmadan izlemeniz gereken filmler listemizin ilk 15 tanesini hemen okuyabilir ve seyretmeye dair adım atabilirsiniz.

Bunlar beni kesmedi daha çok lazım diyorsanız sizi diğer yazımıza alalım.

 1. 1 La Vita e Bella – Hayat Güzeldir


  Guido, harika güzelliğe sahip öğretmen Dora’ya aşık olur. Birçok engele rağmen evlenir ve ardından çocuk sahibi de olur. Ancak evlilik 2. Dünya savaşında kısa bir süre önce olmuştur. Tam her şey yoluna girdi derken savaş çıkar. Yahudi olan çift toplama kampında esir alınacaktır…

 2. 2 Forrest Gump


  Forrest Gump zeka seviyesi düşüktür. Ancak ne var ki Jenny ile tanışmış ve aşık olmuştur. İki savaşta rol aldığı ve ne derece önemli sonuçlara fayda sağladığı ise sonradan anlaşılacaktır.

 3. 3 One Flew Over the Cuckoo’s Nest – Guguk Kuşu


  McMhurpy, deli numarası yaparak kendisini Eyalet Akıl Hastanesine tıktırır. Dünya Kupası maçları sırasında hastanede bulunan diğer arkadaşlarının bornozla dolaşmasına sinirlenir. Mhurpy, sebepsiz bir savaş açar. Artık koğuştakilerin kaderi bu çılgın adama bağlıdır.

 4. 4 The Godfather – Baba


  1940’ların ABD’sinde bir İtalyan mafyası olan ailenin eşsiz hayat serüvenini seyretmeye hazır olun. Suikastlar, entrikalar ve amansız bir mücadele. Kesinlikle yaşlanmadan izlemeniz gereken filmler tercihinizde olmazsa olmaz konumdadır.

 5. 5 BraveHeart – Cesur Yürek


  William Wallace İskoçya’ya dönerek sakin bir hayat sürmeyi planlamaktadır. Ancak karşılaştığı çocukluk aşkı hayatını alt üst edecektir. Aşkı Murron’a tecavüz etmeye uğraşan grupla şimdi savaşma zamanıdır.

 6. 6 American History X- Geçmişin Gölgesinde


  Derek, babasının uyuşturucu çetesi zenci tarafından katledilmesi ile azılı bir cani yapıya sahip olur. Derek’in tek amacı zencilerden intikam almaktır. Ne var ki iki zenciyi öldürür ve hapsi boylar. Yaptığını sorgulamak için artık bolca zamanı vardır.

 7. 7 The Green Mile – Yeşil Yol


  Coffey iki küçük kız çocuk cinayeti nedeniyle idam cezası almıştır. Gardiyan olan Paul ile tanışır. Paul bir şeylerin ters gittiğini fark eder ve Coffey için mücadele etmeye karar verir.

 8. 8 Yüzüklerin Efendisi Serisi (2001, 2002, 2003)


  Froso, amcasının kendisine bıraktığı yüzüğün gizeminden habersizdir. Gandalf’ın anlattıkları sonrası dehşet yaşar ve gücünü toplayarak muhtemel savaşların önüne geçmeye çalışır.

 9. 9 Gladiator – Gladyatör


  Roma İmparatorluğunda hızla yükselen Maximus’un varlığı, tahta aday Commodus’u rahatsız etmektedir. Commodos, Maximus’un ailesinin ölüm emrini verir ve heyecan kasırgası o an başlamış demektir.

 10. 10 Fight Club – Dövüş Kulübü


  Uykusuzluk hastalığından şikayetçi olan Jack, sigortacıdır. Grup terapilerine katılan jack Marla isimli kızla tanışır. Jack, daha sonra Durden ile tanışır. Ve Durden onun hayatını tamamen değiştirecektir.

 11. 11 The Shawshank Redemption – Esaretin Bedeli


  Dufresne, hapishaneye düşmüştür ve akla gelebilecek her türlü iğrençliğe tanık olmaktadır. Ancak Andy bu durum için mücadele etmeye karar verir ve etrafındakileri de bu tutumu pozitif etkileyecektir.

 12. 12 A Beatiful Mind – Akıl Oyunları


  Nash bir dahi olarak Princeton Üniversitesinde öğrenim görür. Ortaya attığı teoriyi ispatlamaya oldukça yakınken şizofreni belirtilerini de yenmek zorunda kalacaktır.

 13. 13 Back to the Future – Geleceğe Dönüş Serisi


  Dr. Brown geçmişe dönen bir araba icat eder. Bu aracı ilk kullanan Marty ise otuz yıl öncesine gidecektir. Marty, geçmişte kendi doğumunu dahi engelleyecek bir sebeple karşılaşır.

 14. 14 Schindler’s List – Sichindler’in Listesi


  Oscar Schindler’in nazi partisine üye olup 1000’den fazla Yahudinin yaşamını nasıl kurtardığının gerçek hikayesini seyredebilirsiniz.

 15. 15 Star Wars Serisi


  Yaşlanmadan izlemeniz gereken filmler listenizde gişe rekorları kıran Star Wars var. Diplomatik görevle yola çıkan uzay gemisi Korvet’i, yıldız kruvazörünün nasıl kıstırdığını büyük bir heyecanla seyredebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı