Çok Ertelemeden İzlemeniz Gereken 15 Film

Kısa bir süre önce sizlere listenin ilk 15 filmini paylaşmıştık. Bu yazımızda ise diğer 15 filmin hangisi olduğunu öğrenmeye ne dersiniz?


3

Yaşlanmadan izlenmesi gereken filmler yazımızın ikinci bölümüyle, bir an önce seyredeceğiniz diğer seçeneklere dair de bilgi sahibi olmak ister misiniz? Yanıtınız evet ise o halde hemen başlayalım.

Listenin bir önceki bölümüne yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 1. 1 Pulp Fiction – Ucuz Roman


  Pumpkin ve Hunney çifti soyguncudur. Vega ve Jules ise ödemelerini geciktirenlerden hesap soran gangaster. Birbirinden ayrı dünyalara sahip bu karakterlerin yolları acaba ne şekilde kesişecektir?

 2. 2 Modern Times – Modern Zamanlar


  Charlie Chaplin filmi olan Modern Times, 1929 senesinde dünyayı etkisi altına alan ekonomik kriz ve kişiler üzerinde bıraktığı olumsuzlukları ele alıyor. Şarlo’nun birbirinden ilginç maceraları ile sürükleyici bir zaman geçirebilirsiniz.

 3. 3 Yaşlanmadan İzlenmesi Gereken Filmler - Matrix


  Neo ismine sahip programı kıran ve Matrix’i araştıran Thomas Anderson, yazılım şirketinde çalışmaktadır. Trinity ve Morpheus ile tanıştıktan sonra yaşadıklarının aslında beyninde gerçekleşen bir simülasyon olduğunu öğrenir. Artık, gerçek anlamda Matrix’in ne olduğunu kavrama zamanı gelmiştir.

 4. 4 Piyanist


  Nazi işgalinde olan Polonya’da hayat neredeyse imkansız hale gelmişken ünlü bir piyanist esir kampına gitmekten kurtulur. Varşova’nın ücra köşelerinde hayatta kalma mücadelesi esas şimdi başlayacaktır. Yaşlanmadan izlenmesi gereken filmler listemizde pas geçilmemesi gereken filmlerdendir!

 5. 5 Psycho – Sapık


  Marion Crane’e patronunun zengin iş arkadaşı yüklü para emanet eder. Marion parayı teslim etmek için yola çıkar ama şüpheli tavırları polislerin dikkatini çeker. Oysa Marion’un peşinde olan yalnızca polisler değildir…

 6. 6 Alien Serisi


  Nastromo, çalışmalarını bitirmiş ve dünyaya dönmek üzere olan kargo gemisidir. Gemide iki kadın, beş erkek ve bir kedi vardır. Kabinlerinde uyurken başka bir yaratığın olduğunu gösteren bilgisayar uyarısı alırlar. Artık dünyaya dönmeden önce hayatta kalmak zorundadırlar.

 7. 7 Il Buonu, İl Brutto, İl Cattivo – İyi, Kötü, Çirkin


  Adları İyi, Kötü ve Çirkin olan arkadaşların yollarının nasıl kesiştiğini anlatan yapımdır. Çirkin azılı bir suçlu iken, İyi ise onun daha fazla suça bulaşmasının önüne geçmeye çalışacaktır. Kötü’nün rolü ise sizi fazlasıyla etkileyecektir.

 8. 8 The Usual Suspects – Olağan Şüpheliler


  Gemide bulunan Keyser, Keaton’ı vurur ve FBI ile gümrük ajanı olayı incelemek için gemiye gönderilir. Türk Mafya lideri Keyser’in önceki vukuatları da gün yüzüne çıkmak üzeredir.

 9. 9 Saving Private Ryan – Er Ryan’ı Kurtarmak


  3 çocuğunu İkinci dünya savaşında yitiren annenin tek umudu, hayatta olan asker oğlu Ryan’ın canını kurtarmasıdır. Başkan talimat verir ve Ryan ne olursa olsun annesine canlı teslim edilecektir.

 10. 10 12 Angry Men – 12 Öfkeli Adam


  Latin bir adam babasını öldürmekle suçlanır. Adamın kaybettim dediği bıçak cinayet odasında çıkınca tüm şüpheler üzerinde odaklanır ve idam cezası ile yargılanmaya başlar. Kaderi 12 jürinin ellerindedir.

 11. 11 Goodfellas – Sıkı Dostlar


  Gangaster olan Jenry Hill, iki samimi arkadaşıyla soygun yapmaya kakışır. Ancak gözü yükseklerde olan arkadaşları diğer katılanları öldürür ve grup üzerinde hakimiyet kurmaya başlarlar.

 12. 12 2001: A Space Odyssey – 2001: Uzay Yolu Macerası


  Aklın, çok daha zekice kullanımının başladığı döneme uzanan film, bir grubun piramit yemek için geçtiği evreleri beyaz perdeye mükemmel şekilde aktarmaktadır.

 13. 13 The Truman Show


  Mutlu bir ada da harika yaşam süren Truman, öldü sandığı babasını bir gün cadde de görür ve artık hayatı huzur ekseninde çıkmıştır. Babasını gördüğünden emin olan Truman, yolunda gitmeyen şeyler için savaş verecektir.

 14. 14 It’s a Wonderful Life – Şahane Hayat


  George Bailey iş adamıdır. Ancak art arda gelen olumsuzluklar onu intiharın eşiğine getirir. Yaşamaya dair bir çıkış yolu bulmalıdır. Peki, Bailey bunu başarabilecek midir?

 15. 15 Leon – Sevginin Gücü


  Seri katil olan adamın zayıf noktasını yalnızca 12 yaşındaki kız biliyor. Mathilda, üvey ailesinin yanında yaşadığı zorlukları atlatmak mı yoksa bu katilin yanında mı hayat sürmelidir. İşte size yaşlanmadan izlenmesi gereken filmler arasında eşsiz bir seçenek daha…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey