Yapılabilecek En Güzel Tren Seyahatleri


3

Uçak yolculuğu, araba yolculuğu, otobüs yolculuğu, deniz yolculuğu derken tren seyahatleri sanki günümüzde biraz daha ikinci planda kalmış gibi. Oysa tren seyahatleri ile yapılabilecek öyle güzel öyle keyifli rotalar var ki! Bugünkü yazımızda tren yolculuklarının ne kadar keyifli olduğunu hatırlatalım ve yapılabilecek en güzel tren seyahatlerini bir gözden geçirelim istiyoruz. Kim bilir belki de bir sonraki seyahatinizi tren yolculuğu olarak planlarsınız!

Tren Seyahatleri Arasında Bir Efsane: The Ghan, Avustralya

Tren Seyahatleri Arasında Bir Efsane: The Ghan, Avustralya

Gerçek bir efsane olan The Ghan, Güney Avustralya’daki Adelaide’den Kuzey Toprakları’ndaki Darwin’e uzun bir yolculuk yapar. Bu  yaklaşık 3000 kilometrelik yolculuk Avustralya çölünün kızıl arazisinden geçer ve tren dışındaki bazı aktiviteler için molalar verir. Bu aktivitelerin en önemlileri arasında Nitmiluk Ulusal Parkı’ndaki  muhteşem Katherine Vadisi ve çok ünlü taşra şehri Alice Springs ziyareti yer alıyor. Tren seyahatleri içinde konforu da bulunduran bu gezi boyunca özel bir kompartımana sahip oluyor ve istediğiniz tüm yemekler size özel olarak servis ediliyor.  The Ghan ile tren yolculuğuna çıkarak, ülkenin en etkileyici bölgelerinin keyfini lüks döşemeli bir aracın konforuyla çıkarma şansına sahip olabilirsiniz.

Doğu Ekspresi, Türkiye

Doğu Ekspresi, Türkiye

Doğu Ekspresi saatlerine bakacak olursak, tren 19.20’de Irmak’tan kalkıyor ve 18.30’da Kars’a varıyor. Dönüşte ise Kars’tan 08:00’de yola çıkarak sabah 07:26’da Irmak’ta olabiliyorsunuz. İç ve Doğu Anadolu illeri bu yolculukta nefes kesici manzaralar sunuyor.

Trans Sibirya Ekspresi, Rusya

Trans Sibirya Ekspresi, Rusya

Yolculuk sırasında, Novosibirsk şehrinin yanında Obi Nehri’nden geçilir ve dünyanın hacim bakımından en büyük tatlı su gölü olan Baykal Gölü de dahil olmak üzere Sibirya’nın en ücra ve güzel bölgelerini görme şansınız olur. Toplam 7 gün süren bu seyahattin rotası toplam 9.289km’lik bir uzunluğa sahiptir. Moskova’dan başlayarak tüm Rusya geçilir ve seyahat ünlü kasaba Vladivostok’a kadar sürer.

TranzAlpine, Yeni Zelanda

TranzAlpine, Yeni Zelanda

TranzAlpine, dünyanın en güzel tren rotalarından bir tanesidir. Bu yolculukta Yeni Zelanda’nın etkileyici manzaraları size eşlik eder. TranzAlpine, beş saatin altında bir sürede, Christchurch’ün hayat dolu başkenti South Island’dan eski kömür ve altın madeni şehri Greymouth’a seyahat ediyor.

Tren Seyahatleri Arasında Biraz Da Harry Potter Klasiği: The Jacobite, İskoçya, Birleşik Krallık

Tren Seyahatleri Arasında Biraz Da Harry Potter Klasiği: The Jacobite, İskoçya, Birleşik Krallık

Fort William’dan yola çıkan The Jacobite, göz kamaştırıcı İskoç doğasının içinde 66km’lik bir yolculuk yapıyor. Hoş manzaralı birkaç tatlı su gölünden geçiyor, Glenfinnan köyünde duraklıyor ve son durağı olan Mallaig limanına doğru tekrar yola çıkıyor.

The Jacobite’nin önemli bir diğer özelliği ise; ünlü Harry Potter filmlerinin Hogwarts Expresi olarak bu buharlı trenin kullanılmasıdır.

Tren Seyahatleri Arasında Bir Nostalji: Grand Canyon Railway, ABD

Tren Seyahatleri Arasında Bir Nostalji: Grand Canyon Railway, ABD

Sık çam ormanları ve yüksek çöl düzlüklerinin arasından yol alacağınız ve Büyük Kanyon’un etkileyici kaya yükseltilerini ve düzlüklerini trenin nostaljik koltuğundan görme şansına ulaşacağınız bu yolculuk 2,5 saat sürüyor be birinci sınıf servis kalitesine sahip.Üniformalı vagon görevlileri eski tarz bir atmosfer yaratmaya bir hayli önem veriyor ve dünyanın en sıra dışı doğasını izlerken kusursuz bir hizmetle güzel bir yolculuk yapabilirsiniz.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı