Yalnızca Bilim Kurgu Filmlerinde Görebileceğinizi Sandığınız 10 Gerçek İcat

Sadece Bilim Kurgu filmlerinde görebileceğinizi düşündüğünüz ama gerçek hayatta işimizi kolaylaştıracak 10 ilginç icada göz atmaya ne dersiniz?


1
1 Paylaşım, 1 Beğeni

Artık teknoloji ile yaşamak bizler için kaçınılmaz. 21. Yüzyıl çağında teknoloji dünyasının ulaşabileceği en üst sınıra geldiğini düşünsek de yanılıyor olabiliriz. Çünkü bunun için karşımıza çıkan pek çok yenilik, tüm bu öngörümüzü çürütür nitelikte. Mucitler tarafından sıkı çalışmalarla geliştirilen icatlar, çok daha şaşırtıcı performans elde etmemizin mihenk taşı oluyorlar. Dilerseniz sizin için sıraladığımız icatlar listesine bakabilir ve yakın gelecekte bizleri nelerin beklediğini öğrenebilirsiniz.

 1. 1 Reklamlara Karşı Koruyan Gözlükler


  İnternet üzerinden müzik dinlemek, film seyretmek ya da video izlemek istediğimiz de sürekli çıkan reklamlardan bıkmış olacağınızı tahmin ediyoruz.Oysa artık reklam problemlerine çözüm olan IRL Gözlük icatıyla tüm bunlara son verilebilir. Gözlükte bulunan lensler ultraviyole zararlı ışınlara karşı maksimum koruma sağlıyor. Bununla da yetinmeyen IRL, radyasyon etkilerini de tamamen engelleyen özel bir maddeyle kaplı. Nisan ayında dünya piyasasına sürülmesi planlanan gözlükler, şimdilik akıllı telefon modelleri ve OLED matrix ekranları dışında ki tüm cihazlarda kullanılabilir. Üstelik ilk satış fiyatının 49 dolar olması da uygun bütçeli üst düzey bir gözlük alma şansını tanıyor.

  Umuyoruz en kısa sürede IRL gözlüğünün akıllı cihazlarda kullanılabilir formu da satışa sunulur!

 2. 2 Sizin İçin Önemli Eşyaları Kaybetmeye Tile Mate ile Son Verme Zamanı


  Hayatımızda pek çoğumuzun en az bir kere bile olsa kaybettiği eşyalarımız arasında anahtarlar gelmiyor mu? Ya da kartlarımızın, paramızın içinde bulunduğu cüzdanlarımızı, valizlerimizi bile unuttuğumuz olmuyor mu? İşte tüm bu sorunlara artık elveda diyebilirsiniz. Çünkü son zamanların en faydalı icadı olan Tile Mate ile artık kaybetme ihtimali ortadan kalkıyor.Akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz, tabletlerle de kullanabileceğiniz cihaz da bluetooth sensörü mevcut. Bu sensörler eşyalarınıza sinyaller gönderiyor ve nerede unuttuğumuzu bulmamızı sağlıyor. Kullandığınız aygıtlar üzerinden eşyanın hangi konumda olduğunu anlık olarak takip edebilmek mümkün oluyor. Bunun için yapmanız gereken şey ise Tike Mate’, etkin hale getirmek. Kısa süre önce satışa çıkan ürün, hızlı bir şekilde dağınık yaşamaktan dem vuranlar tarafından ilgi gördü. Sizde kendinizi bu kategoriye dahil ediyorsanız hemen satın alabilirsiniz.

 3. 3 İç Dekorasyonunuzu Scribit’e Emanet Edin


  Ev ve iş yerlerinizin iç mekanlarını tasarlamak adına geliştirilen Scribit, sunduğu performansla takdir topluyor. Mekanda bulunan duvarları dikey boyamasıyla biliniyor. Herhangi bir yerde 2 kabloya asılı şekilde kullanabileceğiniz cihaz, kabloları kendisine doğru çekiyor ve duvar yüzeyinde sorunsuzca ilerliyor. Aynı zamanda farklı renk seçeneği için 4 markere sahip olduğunu ve hatalı boyamalar için bir de silgisi olduğunu söylemeliyiz.

  Scribit’i kullanmak için telefonunuza ilgili uygulamasını yüklemeniz yeterlidir. Bu aşamadan sonra boyamasını istediğiniz resmi göstermeniz ve ölçülerinin ne olduğunu gösteren sınırı koymanız gerekiyor. Zamandan da tasarruf etmeyi sağlayan cihaz henüz piyasaya sürülmedi. Ancak belirlenen takvime göre Milano’da gerçekleşecek Salone del Mobile fuarında görücüye çıkacağı. Tam tarih ise 16 Nisan 2019 diyebiliriz.

 4. 4 Teknolojiyi Kontrol Bileziği ile Yönetin


  Adı MYO olan bileklik, üst bölümünde sensörleri bulunan lastik bant formunda. Temel vazifesi ise kas uyarılarını algılamak ve uygulama öncesinde hareketlerimizi tespit etmek. Telefon, bilgisayar ya da tablet gibi teknolojik cihazları kullanarak kontrol etmek mümkün. Örneğin kolunuzu ufak bir hareketle oynatarak sayfalar arasında gezinmek artık son derece basit ve zahmetsiz.

  Bütün yönlerde tam 4 tip hareket ve dönüş izini takip eden Myo, eller serbest özelliği sayesinde de müthiş bir performans sergiliyor. Artık sitelerde ve sayfalarda gezinmek sizin için keyifli hale gelebilir. Tabi, kısa sürede alışabilirsiniz!

 5. 5 Fitness Çalışmalarınızda Eşlik Eden Ayna


  Klasik bir ayna değil tabi. Egzersiz zamanlarınız da etkileşim halinde olabildiğiniz ve adeta bir spor hocası misyonu üstlenen ekran diyebiliriz. Üstelik ekran formunun da duvar tipi olduğunu vurgulamalıyız. Kullanıcı olarak eğitimlerinizi interaktif ortamda yayınlama ve uzman koçlardan hemen geri dönüş almayı da sağlıyor.

  Bir başınıza spor yapmak için sizi yeteri düzeyde motive edecek aynayı vakit kaybetmeden satın almanızı öneriyoruz.

 6. 6 Maksimum Akla Sahip Ev Bahçesi


  Sebze, meyve ya da herhangi bir yeşilliği evinizde yetiştirmek istediğinizde ortamın bu niteliklere sahip olması şarttır. Organik ve doğal beslenmek isteyenler hemen akıllı ev bahçesi cihazını temin edebilir. Bu ürün açık ya da kapalı alanlarda büyütmek istediğiniz ürün için gerekli olan besin, ışık ve su miktarını otomatik olarak ayarlamaktadır.

  Sadece ayar fonksiyonu değil, ürünlerin gerçek tadını kontrol edebilmeyi sağladığını da dile getirmeliyiz. Üstelik sıradan bir büyümenin ötesinde 3 kat daha hızlı gelişmeye de öncülük ediyor. Sizin için her şeyi düşünen ve adeta evinizin Bahçıvanı olacak bu icatla, harika bahçelere sahip olmak imkansız olmaktan çıkıyor.

 7. 7 Cildine Bakmayı Sevenlere Uzman Ayna


  Sizde cildinizin kusursuz olmasını arzu ediyorsanız Care OS ile tanışmalısınız. Deri ve cilt yapınıza uygun tavsiyeleri almak için el hareketlerini ve yüz tanıma fonksiyonunu kullanabilirsiniz. Ayna, sadece cilt durumunu analiz etmekle kalmayan, bakım sırasında müzik dinleyip öz çekim yapmanızı da sağlayan bir üründür.

  Günün büyük bölümünü güzellik salonlarında geçirmek istemiyorsanız, tam size göre bir icat! Hemen Care OS ile farkınızı hissettirebilirsiniz.

 8. 8 Solunum İçin Filtre Maskesi


  Sağlıklı yaşam için, temiz bir nefes almak olmazsa olmazdır. Soluduğu havada bulunan bakterilere karşı tedbir almak isteyenler için ise bu maske adeta bulunmaz bir nimet! Betonlaşmanın yoğun olduğu ve doğanın izlerine rastlanılmayan şehirlerde hayatını sürenler için doğru bir seçim olması muhtemel.

  Temiz havayla, sıhhatli bir yaşam için listenizde bulunabilir.

 9. 9 Üst Düzey Esnek Televizyon Seti


  İlginç ve hiç alışık olmadığımız bir icat! Ancak kullanmaya başladığımız andan itibaren de büyük keyif vereceği garanti gibi. LG markasının üretimi olan OLED, tam manasıyla süper bir slim TV seti. Ağırlık bakımından 4,5 lb düzeyinde olan setin, duvara manyetik özelliğe sahip destek aparatlarıyla sabitlendiği biliniyor. Esnek TV setinin en belirgin özelliği ise renkleri gerçekçi bir kontrast ile yansıtması oluyor.

 10. 10 Akıllı Kapı Kilidi Cihazı


  Ev, iş yerleri ya da araçlarınız da kapınızı açık unuttuğunuzu düşünüyor olabilirsiniz. Oysa August ile tüm bu endişeleri ortadan kaldırabiliriz. Bluetooth ile çalışan ve mobil uygulamayla kontrol edilen cihaz, kapı açma ve kapıma işlemini hemen yapabilmenizi başarıyor. Cihazın, raporlama fonksiyonu da bulunuyor. Kapıların açılma ve kapanma zamanları direkt olarak telefonlara iletiliyor.

  Güvenlik sıkıntılarının zirveye çıktığı şu günlerde, August işe yarar bir icat olarak karşımıza çıkıyor.

  Ayrıca 2018 yılına damgasını vuran teknolojik gelişmeleri de "2018 Yılında Yaratıcılığın Sınırlarını Zorlamış En İyi 10 İnovasyon" adlı yazımızda okuyabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Paylaşım, 1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı