Windows 10’a Son Güncellemeyle Gelen 9 Özellik

Microsoft şu anda en güncel işletim olan Windows 10 için her sene iki büyük güncelleme yayınlıyor. İşte Windows 10 için gelen son güncellemedeki en iyi 9 özellik.


1

Microsoft şu anda en güncel işletim olan Windows 10 için her sene iki büyük güncelleme yayınlıyor. Geçtiğimiz ekim ayında gelen ve bu yılın son güncellemesi olarak masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara gelen güncellemede kullanıcıları etkileyen birbirinden faydalı yeni özellikler sunuldu. Peki, bunlar ne mi? İşte Windows 10 için gelen son güncellemedeki en iyi 9 özellik.

 1. 1 Artık Bilgisayarınız Akıllı Telefonunuzda!


  Evet, Windows 10 Ekim güncellemesi ile akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak metin mesajları yazabilir fotoğraf ve içerik paylaşıp alabilirsiniz.

 2. 2 Zaman Çizelgesi Özelliğini Akıllı Telefonunuzda Kullanabilirsiniz!


  Daha bu yılın başında kullanıma sunuluna Zaman Çizelgesi özelliği bu son güncelleme ile artık akıllı telefonlarınızda da olabilecek. Bunun için güncellemeden sonra Microsoft Launcher’ı iOS ve ya Android telefonunuza indirerek Zaman Çizelgesini telefonunuzda kullanabilir, işlemlerinizi kontrolünü yapabilirsiniz.

 3. 3 Bulut Pano Özelliği


  Windows 10 son güncelleme ile bilgisayarınızda Bulut Pano adlı bir uygulama ile tanışıyor. Bu özellik alınan ekran görüntüleri veya kopyaladığınız herhangi bir şeyi tek bir pano altında görebilmenizi sağlıyor. Bulur özelliğiyle panoyu eğer isterseniz Microsoft hesabınızın bağlı olduğunu diğer cihazlarla senkronize ederek kullanmanız mümkün.

 4. 4 Karanlık Mod


  Son zamanların popülerleşen özelliklerinden biri olan karanlık mod uygulaması Microsoft tarafından da es geçilmedi. Windows 10’nun son güncellemesiyle artık Karanlık Mod özelliğini kullanmak mümkün.

 5. 5 Bluetooth Cihazlarının Şarjını Görebilme


  Sonunda Microsoft beklenen özelliği son güncelleme ile Windows 10 işletim sistemine ekledi. Artık bilgisayarınıza bağlı bluetooth cihazlarının şarjının ne kadar kaldığını bilgisayarınızdan görebileceksiniz.

 6. 6 Güç Kullanımını Takip Edebilirsiniz


  Bazı uygulamaların popülerliğini azaltsa da Windows 10’a gelen son güncellemeyle artık Görev Yöneticisini açarak hangi uygulamanın ne kadar güç tükettiğini görüntüleyebileceksiniz.

 7. 7 HDR ve Işın İzleme Desteği


  Windows 10’da HDR desteği olsa da tam anlamıyla çalıştığı söylenemez. Ancak son güncellemeyle Bu desteği geliştirerek daha canlı renkler yakalamak mümkün. Ayrıca Microsoft bu güncellemeyle yeni ışın izleme teknolojisinin de desteğini veriyor.

 8. 8 Metin Boyutu


  Windows 10 kullanıcıları şimdiye kadar metin boyutunu değiştirmek istediklerinde ekran ölçeklendirmesi değiştirmek durumunda kalıyorlardı. Ancak bu son güncelleme ile artık hiçbir şeyin boyutunu değiştirmeden sadece metin boyutunu değiştirebilirler.

 9. 9 Snip & Sketch


  Windows 10 son güncellemeyle yeni bir özellik sunuyor bizlere. Yeni Snip & Sketch özelliği ile uyarlanabilir dikdörtgen ekran ve ya serbest şekilli bir ekran görüntüsü almanız mümkün.  Bunun için Windows+Shift+S tuşlarına basabilirsiniz. Aldığınız bu ekran görüntülerini Windows+V kısayolunu kullanarak Bulut Pano’ya ulaşabilip bakabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı