Whatsapp’a Rakip Olabilecek Kalitedeki Uygulamalar


1

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması hiç şüphesiz 180 ülkede iki milyara yakın kullanıcısıyla Whatsapp. İlk başlarda hayatımıza SMS’e alternatif olarak girmişti ama zamanla içeriğini zenginleştirerek vazgeçilmezlerimiz arasında yerini aldı. 2014 yılında Facebook tarafından satın alınan uygulama, geçtiğimiz yıl Facebook’un veri skandalları ve reklam getirme düşünceleri sebebiyle kullanıcılarını kendinden hızla uzaklaştırmaya devam ediyor. İşte Whatsapp alternatifleri olarak kullanabileceğiniz en iyi sohbet uygulamaları bu listede sizlerle.

İlle de Whatsapp diyorsanız o zaman bu yazımız kesinlikle ilginizi çekecektir.

Whatsapp Alternatifleri – Viber

viber

Birkaç sene önce çıkan Viber uygulaması, ilk zamanlarda sahip olduğu popülerliğini Whatsapp’ın çıkmasıyla maalesef yitirmişti olsa da hala onun en güçlü rakiplerinden. Yazılı, sesli, görüntülü haberleşme seçenekleri ve uygulama içi eğlenceli oyunlarıyla Whatsapp’ı aratmıyor. Aynı zamanda uçtan uca şifreleme yöntemi ve otomatik silinen mesaj sistemiyle çok daha güvenli.

Telegram

Telegram

En güçlü Whatsapp alternatifleri arasında yerini koruyan Telegram, aynı Viber gibi uçtan uca şifreleme yöntemi ve otomatik silinen mesaj sistemiyle kullanıcılarının güvenliğini sağlıyor. Ayrıca bulut tabanlı mesajlaşma sistemiyle en hızlı mesaj alıp verebilen mesajlaşma platformudur kendisi. Bu yetmezmiş gibi bir de 200.000 kullanıcıya kadar büyük mesajlaşma grupları özelliğiyle de en iyi sohbet uygulamaları arasında bir numara.

Whatsapp Alternatifleri – BİP

Whatsapp Alternatifleri - BİP

Whatsapp alternatifleri arasında en yerli ve millisi Turkcell BİP gururla sunar… Mesajlaşma ve görüntülü konuşma gibi seçeneklerin dışında birçok kanala abonelik hizmeti de sunan BİP, kısa zamanda büyük bir kullanıcı kitlesine sahip oldu. Ayrıca akıllı Faks ve mesajla para gönderme gibi yenilikleri sayesinde ve zaman zaman Turkcellilere ücretsiz internet hediyeleriyle kullanıcılarının gönlünü çelmeyi başardı.

Line

Line

En iyi sohbet uygulamaları içerisinde diğer bir uygulama da Japonya’dan. Sohbet programlarına eğlenceli “çıkartma” özelliğini ilk getirenler arasında bulunan uygulama, özellikle Japonya ve Güney Kore’de inanılmaz popüler. Ayrıca ücretli IP telefon hizmeti de sunan harika bir whatsapp alternatifi.

En İyi Sohbet Uygulamaları – Signal

En İyi Sohbet Uygulamaları - Signal

Whatsapp’ın bütün özelliklerine sahip olmasının yanı sıra, hem daha yüksek gizlilik seviyesine sahip hem de ondan daha şeffaf bir politika güdüyor. Daha ne olsun!  Tüm mobil platformlarda ücretsiz olarak çalışan Signal, Whatsapp alternatifleri arasında belki de en dişlisi olarak Whatsapp’a büyük kafa tutuyor.

WeChat

WeChat

Çin’de geliştirilen bir iletişim çözümü olarak karşımıza çıkan WeChat de tüm Whatsapp özelliklerine sahip. Mobil ödeme sistemi olarak bile kullanılabilen platform, özellikle Uzak Doğu’da çok yaygın.  Ülkemizde geniş bir kitlesi olmasa da dünyada 600 milyondan fazla kullanıcıya sahip en güzel alternatiflerden biri.

Whatsapp Alternatifleri – Skype

Whatsapp Alternatifleri - Skype

Diğer uygulamalardan farklı olarak kullanıcılarına sabit hatlardan bilgisayara, bilgisayardan sabit hatlara sesli çağrı yapabilme imkânı sunma özelliğiyle dikkat çekiyor. Kullanıcılarına gelişmiş görüntü kalitesiyle harika görüşme deneyimleri yaşatan Skype’a kayıt diğerlerinden farklıdır. Sizlerden cep telefonu numarasını istemez. Kullanıcı adı ve e-posta yoluyla şifre koruması altında güvenli bir sohbet ortamı sağlar.

Threema

Threema

İsviçre kökenli Threema, gelecek vadeden en güçlü Whatsapp alternatifleri arasında. Mükemmel koruma sistemiyle kullanıcılarına tam bir gizlilik sözü verir. Kişi listeniz ve grup bilgilerinizi uygulamaya değil, telefonunuza saklama imkânı vererek güveninizi tam olarak sağlar. Ayrıca tabi ki telefon numaranızı girmek zorunda değilsiniz. Ulaşmak istediğiniz kişilere Threema kimliğini kullanarak ulaşır ve kişileri karekodlarla kodlayabilirsiniz.

Whatsapp Alternatifleri – GroupMe

Whatsapp Alternatifleri - GroupMe

Adından da anlaşılacağı üzerine sizlere, çapraz platform desteğiyle grup mesajlaşma özelliği sunan muhteşem bir uygulama. Sohbetin yanı sıra konum paylaşma, mesaj beğenme ve uygulamaya özel emojiler gibi özelliklere sahip bu uygulama, Skype tarafından satın alındı. Ve günümüzde en iyi uygulamalar arasında yerini aldı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı