Yalnızca Pasaportun Yettiği ve Vizeye Gerek Kalmadan Gezilebilecek 10 Harika Ülke

Aslında 100’den fazla vizesiz gidebileceğimiz ülke var. Ancak biz aralarında ilk 10’a girmeyi hak eden ülkeleri araştırdık ve sizlere sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.


3

Gezmek, yeni yerler görüp kültürler tanımak hayatınızda önemli bir konuma sahipse o zaman işte size fırsat! Sadece pasaport ile girebileceğiniz, harika güzelliğe sahip vizesiz ülkeler arasında ilk 10’unu şimdi yakından tanıma vakti!

 1. 1 Rusya


  30 gün boyunca vizesiz olarak gezebileceğiniz Rusya’da tarihini inceleyebilir, sanatını yakından tanıyabilir, Saint Petersburg ve Moskova’da harika zamanlar yaşamayı başarabilirsiniz. Bu arada votkasını yudumlamayı da asla ihmal etmemelisiniz.

 2. 2 Brezilya


  Neşeli, sıcakkanlı insanların ülkesi Brezilya, 90 gün vizesiz kalabilme olanağı tanıyor. Hele gezinizi festival ve karnaval dönemine denk getirirseniz bu su gibi akıp giden günlerle şahit olabilirsiniz.

 3. 3 Tayland


  Doğu ve batının mükemmel ahengini bir arada bulmak sizin elinizde. Bangkok ve Pattaya gibi özellikle balayı çiftlerinin tercih nedeni olan Tayland, vizesiz ülkeler kategorisinde başı çeken bir tercih olmayı sürdürüyor.

 4. 4 Japonya


  Nazik, son derece saygılı ve dost canlısı insanların yaşadığı Japonya’da benzersiz zamanlar yaşamak hayal olmaktan çıkabilir. Uzak Doğu’nun rüyalar ülkesinde unutulmaz bir tecrübeye sahip olabilirsiniz. Çok uzak diyebilirsiniz ancak gittiğinizde buna değer olduğunu hiç kuşkusuz anlayacaksınızdır.

 5. 5 Sırbistan


  Balkanlar denilince akıllara gelen ilk ülkelerden olan Sırbistan yalnızca tarihi değil, çok renkli gece yaşantısı, doğaüstü parkları, basit ulaşımı, uygun fiyatlı konaklama özellikleriyle de 90 gün vizesiz kalabilme olasılığı tanıyor.

 6. 6 Tunus


  Bir diğer 90 gün vizesiz gezebileceğiniz ülke Tunus’tur. Sarının bütün tonlarını göreceğimiz kumları, sahra çölleri ve Akdeniz’e doğru rotanızı çevirdiğiniz de teninize dokunacak ılık iklimiyle muhteşem bir seyahat mutluluğunu garanti kılıyor.

 7. 7 Arjantin


  Adımınızı attığınız andan itibaren capcanlı renge sahip evleri, oldukça şirin cadde ve sokaklarıyla adapte olacağınız ülkedir Arjantin. Hele bir de futbolu seviyorsanız daha ne bekliyorsunuz? Hemen uçak biletinizi almalısınız.

 8. 8 Bahamalar


  Tropik adalar, egzotik bitkiler, alabildiğine güneş, deniz ve kum. Yalnızca bunlar değil elbette. Hindistan cevizi ağaçlarının benzersiz meyvesini toplayabilir, kendinizi bir hamağın üzerine bırakarak harika manzaranın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

 9. 9 Meksika


  Doğusu Karayip denizi, batısında ise Pasifik Okyanusu. E daha ne olsun? Bir de bitmek bilmeyen uzunlukta bembeyaz kumsalları olan Meksika sizi fazlasıyla büyüleyecek. Vizesiz ülkeler listemizde şiddetle önerdiğimiz ülkede Tekila başta olmak üzere pek çok yemek çeşidi de damaklarınızda iz bırakacaktır.

 10. 10 Güney Afrika Cumhuriyeti


  1 ay vizesiz ülkelerden Güney Afrika Cumhuriyeti. Madenleri, yer altı altın kaynakları ve enfes doğal güzellikleriyle tam bir cazibe merkezi. Modern bir yaşam alanında, tropikal havayı iliklerinize kadar çekmek istiyorsanız ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Hazırlayın bavulları! Güney Afrika Cumhuriyeti tüm güzellikleri ile sizleri bekliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı