Uzun Kirpiklere Sahip Olmak İçin İpuçları


0

Kadınlar ciltlerine önem verdikleri kadar kaş ve kirpik bakımlarına da çok önem verirler. Çoğu kadın kısa ve düz kirpiklerden hoşlanmaz. Bunun için takma kirpiğe yönelirler. Takma kirpikler kısa yoldan gür ve uzun kirpiklere sahip olmanızı kolaylaştırsa da, kirpik yapıştırıcıları kirpik köklerinize zarar verecek ve kirpiklerinizin dökülmesine sebep olacaktır. Takma kirpikleri sadece özel günlerde kullanabilirsiniz. Takma kirpik dışında  , çok para harcamadan da uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Peki nasıl ?

İşte size küçük ipuçlarıyla anlattığımız, kirpik uzatmanın doğal yöntemleri ;

Makyaj Temizleme

Gün içerisinde kirpiklerinize hacim ve dolgunluk veren maskaralar , kirpiklerinizin nefes almasını engeller, zayıflamalarına ve dökülmelerine neden olur. O yüzden makyajınızı temizlemeye ve kirpiklerinize bakım yapan ürünler kullanmaya özen gösteriniz.

Zeytinyağı

Kirpiklerinizin daha uzun ve parlak görünmesi için zeytinyağı etkili olacaktır. Üstelik sizi ekstra masraftan kurtaracak ve istediğiniz kirpikleri elde etmenizi sağlayacak.

Kirpikleri uzatmanın doğal yöntemleri

Hint yağı

Zeytinyağı ile Hint yağını karıştırdıktan sonra kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Kirpiklerinizin uzamasını sağlayacaktır.

Vazelin

Yatmadan önce kirpiklerinize ve kaşlarınıza vazelin uygulayabilirsiniz. Kirpiklerinizin uzamasında ve gürleşmesinde etkili olacaktır. Ayrıca kirpiklerinize ışıltı verecektir. Ayrıca vazelini göz altlarınıza uyguladığınız zaman, göz altı morluklarından da kurtulabilirsiniz.

Yeşil Çay

Yeşil çayı sıcak suya atarak demleyin ve suyu kirpiklerinize sürün. Kirpikleriniz daha uzun, kalın ve güçlü olacaktır.

Doğal yağlar

Hazır kirpik bakım serumları kullanmak yerine doğal yağlar kullanabilirsiniz. Badem yağı özellikle kirpik diplerini besleyerek daha uzun ve güçlü olmalarını sağlayacaktır.

Düzenli beslenmek

Sağlıklı bir vücuda sahip olabilmenin başlıca yolu beslenmemize dikkat etmemizdir. Cildimiz, saçlarımız beslenmemizden nasıl etkileniyorsa kirpiklerimizde etkilenecektir.  A vitamini, protein ve biiotin bakımından zengin besinleri tüketmeye özen gösterin.

Kirpikleri uzatmanın doğal yöntemleri

Limon kabukları

Zeytinyağı ve Hint yağını karıştırıp içerisine limon kabuklarını atarak birkaç gün bekletin ve suyunu kirpiklerinize uygulayın.

 Aloe vera

Mucizevi bir bitki olan aloe vera, birçok kozmetik ürünlerinde kullanılmaktadır. Saçları ve cildi besleyen bu bitki, hiç kuşkusuz kirpiklerinize de iyi gelecektir. Birkaç damla aloe vera suyunu dikkatli bir şekilde kirpiklerinize uygulayın ve daha sonra yıkayın.

Masaj

Biraz zeytinyağı ve biraz da hindistancevizi yağını karıştırın. Daha sonra kirpiklerinize 5 dakika boyunca masaj yapın ve ardından yıkayın. Haftada bunu birkaç kez yaptığınızda etkisini göreceksiniz.

Yumurta maskesi

Yine saçlara ve cilde iyi gelen yumurta, içerisindeki B grubu vitaminler sayesinde kirpiklerinize de iyi gelecek. 1 yumurta ve 1 yemek kaşığı vazelini karıştırın ve karışımı kirpiklerinize uygulayın. Göz ile temas etmemesine dikkat edin. Daha sonra yıkayın. Bu karışımı haftada birkaç kez uygulayın ve büyülü kirpiklere sahip olun.

Kirpik dökülme probleminiz varsa doktora gidin ve tiroit bezlerinizi kontrol ettirin. Size anlattığımız bu uygulamaları yaparken lütfen göz sağlığınıza dikkat edin. Göz ile temasından kaçınarak bu uygulamaları yapabilirsiniz.

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı