Türkiye’deki Festivaller: 2019 Mayıs ve Aralık Ayları


2

Müzikten filme, her türlü sanatı görebileceğiniz, doğayı ve hayatı hissedeceğiniz Türkiye’deki festivaller listemizde! İster film festivali olsun ister rock festivali, Türkiye’de Mayıs ve Aralık ayları arasında düzenlenen en iyi festivalleri bulabileceğiniz listemizden bir festival seçip programınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Zeytinli Rock Festivali

Zeytinli Rock Festivali - Türkiye'deki Festivaller

Her yaş kategorisine hitap eden, rock severlerin dört gözle beklediği Zeytinli Rock Festivali, bu yıl 28 Ağustos ile 1 Eylül arasında yapılıyor. Tam sanatçı listesi henüz yayınlanmış olmasa da kamplı veya kampsız kombine biletinizi şimdiden alabilirsiniz

Türkiye’deki Festivaller Arasında En Ünlüsü: Antalya Film Festivali

Antalya Film Festivali

Türkiye’deki festivaller arasında en önemlilerinden bir diğeri Uluslararası Antalya Film Festivali. Ekim ayında düzenlenen festival dünyanın her yerinden sinemasevenleri ağırlıyor. Özellikle yazı uzatmak isteyenler için çok uygun bir rota olan Antalya’da, hem bu yıl gösterilecek festival filmlerini seyredebilir, hem de tatil yapabilirsiniz.

Cappadox

Cappadox - Türkiye'deki Festivaller

Kapadokya’nın büyüleyici atmosferinde sanat, müzik, gastronomi ve açık hava etkinliklerinin karışımı  olan Cappadox’a katılmak, dünyaya farklı pencereden bakmanızı sağlayacak! Artık 2 yılda bir yapılacak festivalin bir sonraki düzenlenme tarihi 2020’de olacak.

Cappadox, Kapadokya’nın müthiş dokusunda gerçekleşen ve müzik, çağdaş sanat, gastronomi gibi farklı disiplinlerin buluştuğu bir festival. Cappadox’a katılmak isteyenler için dört farklı paket sunuluyor: Gezgin, Kaşif, Yolcu ve Maceracı.

Gezgin paketi, festivalin tam anlamıyla tadını çıkartmak isteyenler için sunuluyor. Bu pakette tüm etkinlikler küratör ve yardımcı küratörle gezilebiliyor, ayrıca diğer aktivitelerde de katılım önceliği sağlanıyor.

Kaşif paketi ise yoga seanslarından vadi yürüyüşlerine, konserlerden tadımlara kadar birçok olanak içeriyor.

Cappadox macerasının müzik tarafında yer alanlar için ise Yolcu biçilmiş kaptan. Bu pakette konserlerin yanı sıra, ücretsiz olarak birçok festival aktivitesi de yer alıyor.

Kapadokya’nın eşsiz doğasını içine çekmek isteyenleri de Maceracı paketi bekliyor. Burada açık hava aktivitelerini limitsiz deneyimlemek mümkün.

Türkiye’deki Festivaller Listesinde Kült ve Sofistike: Electronica Festival 2019

Electronica Festival 2019

Kült ve sofistike dediğimizde festivaller arasında ilk akla gelen kesinlikle Electronica Festival’dir. Tam 15 yıldır düzenlenen festival, başlangıcından bu yana dünyanın dört bir yanından ünlü sanatçıları ağırlıyor ve binlerce insanı dansa doyuruyor. Claptone, Dominik Eulberg, Eagles & Butterflies, Red Axes gibi isimleri müzik tutkunlarıyla buluşturdu. Her sene iki ayrı şehri keşfeden festival bu yıl İstanbul ve Çeşme’de olacak. İki günlük program hakkındaki ayrıntılar, Electronica Festival sosyal medya hesaplarından çok yakında açıklanacak.

12 ,13 Temmuz-İstanbul

12 ,13 Ağustos -Çeşme

Türkiye’deki Festivaller İçinde Doğa ve Caz Birleşimi: Bozcaada Caz Festivali 2019

Bozcaada Caz Festivali 2019 - Türkiye'deki Festivaller

Doğa ve caz, birbirini tamamlayan iki olgu. Bu iki keşfedilmiş güzelliğin birleştiği hali Bozcaada Caz Festivalidir. Pop, funk, etnik, Balkan gibi birçok esintiyi de barındıran festival, konserlerin yanı sıra workshoplar, gastronomi aktiviteleri, sosyal projeler ve adaya yayılmış birçok etkinlikle geniş bir kitleye ulaşmaya hazırlanıyor.Bozcaada Caz Festivali programı yakın tarihte meraklılarıyla buluşacak.

19, 21 Temmuz- Bozcaada Ayazma Manastırı

İstanbul Coffee Festival 2019

İstanbul Coffee Festival 2019

İşte kahve tutkunlarının en sevdiği festivale sıra geldi. 6 yaşına basan İstanbul Coffee Festival, bu yıl da dört gün boyunca kahveye doyuracak. Dünyanın neredeyse her yerinden gelen kahveler, tadım imkanları, üçüncü nesil yeni kahvecilerle tanışma, bildiğimiz olduğumuz markalarla buluşma, barista şovları ve daha birçok aktivite bu sene de İstanbul Coffee Festival 2019’da olacak.

19 ,22 Eylül -KüçükÇiftlik Park

Kuşadası Gençlik Festivali 2019

Kuşadası Gençlik Festivali 2019

“Her zaman iyi müzik” sloganıyla yola çıkan Kuşadası Gençlik Festivali, bu yıl da Ege Bölgesi’nin efsane getkinliklerinden biri olmayı amaçlıyor. Geçtiğimiz yıl 90 bin kişinin katıldığı ve coşkunun üst düzeyde yaşandığı festival, Davutlar mevkiinde konumlanan Sevgi Plajı’nda gerçekleşecek. Kombine ve kamp bilet satışlarının başladığı festivalde performans sergileyecek isimler yakında duyurulacak.

10,14 Temmuz -Kuşadası Sevgi Plajı

Chill-Out Festival 2019

Chill-Out Festival 2019 - Türkiye'deki Festivaller

Bir klasik haline gelen Chill-Out Festival, bu sene de üç farklı noktada müziğin ritmini hissetmek isteyenlerle buluşuyor. Lounge FM tarafından düzenlenen festivalin buluşma noktaları hakkındaki ayrıntılar ve festival programı yakında açıklanacak.

15 ,16 Haziran- İstanbul

19 ,20 Temmuz -Bodrum

31 Ağustos -Çeşme


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
2
win
Özlem Çelik
1977'de İstanbul' da doğdu. DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 4 yıllık lisans mezunu. İnsan Kaynakları Üst Düzey Yöneticisi ve İK Eğitmeni. İçerik Yazarı ve Editör. Evli ve Mücahit Meriç'in annesi.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı