Ülkemizde Faydalanabileceğimiz Televizyon Platformları


2

Karasal yayın ile başlayan televizyon serüveni yerini uydu ve dijital yayına bırakmıştır. Zamanla gelişen internet ile de artık internet üzerinden yayın almak mümkün hale gelmiştir. Digiturk ve D-Smart gibi platformların yapmış olduğu öncülük sonrasında bir çok farklı platform da ortaya çıkmaya başlamıştır. Telekom Şirketler grubunda yer alan Vodafone TV, Turkcell TV+ ve Türk Telekom bize daha fazla seçenekler sunmuştur. Şimdi ana başlıklar halinde TV platformlarını kısaca ele alacağız;

Digiturk

digiturk

İlk etapta yalnızca uydu üzerinde yayın yapan Digiturk günümüz koşullarında internet kullanımının artmasıyla birlikte kendini daha fazla teknoloji akışına bırakarak servislerini zenginleştirmiştir. Karasal yayında yararlandığımız kanallardan ziyade belgesel, sinema, spor, gibi farklı içeriklere sahip Digiturk, akıllı telefon, tablet ve bilgisayar gibi günlük yaşantımızda elimizden düşürmediğimiz cihazlarda ücretli olarak yayın sunmaktadır.

D-Smart

D-SMART; özellik olarak Digiturk ile benzerliklere sahip olan D-Smart, ulusal TV kanallarıyla bizlere içerikleri özel paketlerini ücretli olarak sunmaktadır. Bu içeriklerde ise belgesel, spor, dizi vs. gibi zengin kategoriler bulunmaktadır.

Tivibu

Tivibu

Türk Telekom’a ait olan bu yayın platformu eğlenceli yayınlarıyla da dikkatleri üstüne çekmektedir. Karasal yayının dışına çıkarak kullanıcılarına mobil cihazlar, uydu ve internet üzerinden yayın akışı sağlayarak ulusal TV kanallarından ziyade spor, dizi, sinema gibi paketler içermektedir. Yetkili servis tarafından kurulum yapılmaktadır. Tablet akıllı telefon ve bilgisayar gibi cihazlarda televizyon izleme özelliğini Tivibu Go adlı servisinde yararlanarak faydalanabiliriz.

Turkcell TV+

Turkcell TV+

Kullanıcılarına internet aracılığıyla istediği zaman, istediği yerde Televizyon ve film yayınlarından faydalanabileceği bir platform sunmaktadır. Turkcell TV+ kullanıcılarına çoklu ekran paylaşımı, yayınlanan programları kaydetme, geri sardırma ve özellikleri kişiselleştirme başta olmak üzere birçok kullanım seçenekleri sunmaktadır.

Vodafone TV

Vodafone TV

Vodafone TV de, elinizin altındaki telefon, tablet ve bilgisayarlarınızdan oturduğunuz yerden keyifle kullanabileceğiniz bir servistir. Standart bir TV platformlarından ekstra olarak yayın durdurma, geri alma ve kayıt edip daha sonra izleme olanağı sağlamaktadır. Hatırlatma servislerinden yararlanarak beklediğimiz yayınları bizlere unutturmamaktadır. Bu serviste beğendiğiniz yayınları, sosyal medya aracılığı ile (Twitter, Facebook gibi) paylaşılabilmektedir. Standart Vodafone TV kullanıcıları mobil veri üzerinden platforma bağlandıklarında kotalarından düşmemektedir.

Blu TV

Blu TV

Yayın akışı ve çıkış noktası Türkiye olan bu platform kendine özgü dizileriyle gündemde yerini almaktadır. Karasal yayın, Kablo TV veya TÜRKSAT yayınlarında bulamayacağınız diziler yayınlanmaktadır. Blu TV izleyicilerine ücretli abonelik olarak hizmet sağlamaktadır.

Puhu TV

Puhu TV

Ücretsiz olarak internet üzerinden yayın sağlayan bir servistir. Geniş Türk filmi kapasitesi, yayınlanan ve yayından kalkan dizilerin geçmiş bölümlerini izleyeceğiniz bu platformun arşiv yelpazesi çok geniştir. Kendine özel olarak çıkan “Fi” dizisi ile gündeme oturan Puhu TV de koltuğunuzdan kalkmadan saatlerinizi geçirebileceksiniz.

Netflix

Netflix

Netflix’ in gelmesiyle tüm Filmleri sorunsuz halde keyifle izleyebileceğimiz bir platform karşımızda.  Kendi kitlesini her gecen gün arttıran Netflix kendini bir adım daha öteye taşıyor ve ödüllü dizileriyle hafızalarda yer ediniyor. Ayrıca yayınların da reklam olmaması biz izleyenleri mest ediyor.  İnternet hızınız düşük olsa bile yayın kalitesini hep ön planda tutarak telefon, tablet, bilgisayar ve Smart özelliği olan televizyonlarda sorunsuz halde izlenmektedir. Netflix bu konuda kendine o kadar güvenmektedir ki ücretli platformlardan farklı olarak ilk bir ay ücretsiz olarak size deneme olasılığı sunmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı