Türk Televizyonlarında Yapılan En Meşhur 8 Gaf


0

Türk televizyon tarihinde ünlülerin, katıldığı programlarda veya röportajlarda sayısız gaflara imza attıklarını biliyoruz. İşte size ünlülerin en meşhur gafları!

Emrah ve Mozart Konseri

Emrah ve Mozart Konseri Gaf

Emrah, “Mozart Türkiye’ye gelse konserine mutlaka giderim” dedi ve tarihi bir gafa imza attı. Bir röportajında klasik Batı müziğinin en meşhur ve en etkili bestekârlarından olan Wolfgang Amadeus Mozart’ın konserine gideceğini söyleyen Emrah, usta bestekârın 5 Aralık 1791’de Viyana’da öldüğünü unutmuştu.

İzzet Yıldızhan’ın Fransız Hayranlığı

İzzet Yıldızhan Fransız Gaf

Geçmişte bir programda kültürümüzü artırma çabasında olan İzzet Yıldızhan’ın söylediği cümle uzun süre hafızalardan çıkmadı. Sanatçı, ‘’Fransızlar amma kültürlü, ufacık çocukları bile Fransızca konuşuyor’’ diyerek Türk televizyon tarihine geçmeyi başardı.

Halit Kıvanç Ajda Pekkan’ı Anıtlaştırdı

Halit Kıvanç Ajda Pekkanı Gaf

Pek çok ünlünün olduğu önemli bir gecede usta sunucu Halit Kıvanç’ın Ajda Pekkan’ı sahneye davet ederken ”Evet şimdi de huzurlarınıza İstanbul’un en eski anıtlarından birini, Ajda Pekkan’ı çağırıyorum” diyerek gafın kralını yapmıştı.

Seda Sayan: Efendim Mustafacığım?

Seda Sayan Gaf

 

Seda Sayanın sabah programı her gün ki gibi sakin başlamıştı. Canlı yayında iken bir telefon bağlantısı oldu ve Mustafa adında birisi programa bağlandı. Ancak Seda Sayan bağlanan kişinin Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül olduğu bilmeden konuşmaya başladı. Samimi kişiliğini yansıtmak isterken ‘’Efendim Mustafacığım’’, ‘’Evli misin’’, ‘’Karın Nerde’’ gibi konuşmaları hem izleyenlerde hem de belediye başkanını şok etkisi yarattı ve unutulmaz gaflar arasında yerini aldı.

Yaptığı Gaf Hayatını Değiştirdi!

Ersin İmer Donsuz Geceler

Ersin İmer, ekranların en farklı hava durumu sunucularından biriydi. Hava sıcaklıklarının son derece düşük olduğu bir kış gecesinde sunumu yaptıktan sonra o bilindik muzip gülümsemesiyle ‘’Hepinize donsuz geceler dilerim sayın seyirciler’’ dedikten sonra hayatı bir daha eskisi gibi olmadı. Herkesin hafızasında kazınan bu gaf Ersin İmer’i sunuculuktan masa başı bir işe götürdü. Daha sonra geçirdiği felç ile 61 yaşında hayatını kaybetti.

Demet Akbağ ve Ordunun Çocukları

Demet Akbağ Gaf

Herkesin sevdiği başarılı ve komik sinema sanatçısı Demet Akbağ, rol aldığı ‘’O…Çocukları’’ adlı filmin ardından Beyaz Show’a konuk olmuştu. Filmin isminde geçen ‘’O…’’ kelimesinin açılımı sorulan Akbağ’a canlı yayında cevap veremeyince birden ağzından ‘’Ordu’nun çocukları’’ cümlesi çıktı ve tarihi bir gaf yaptığını anladı. Orduluların tepkisi üzerine Demet Akbağ bir açıklama yaparak tüm Ordululardan özür diledi.

Avrupa’da Bizden Sorulur!

Acun Ilıcalı Gaf

Acul Ilıcalı’nın ‘’Acun Firarda’’ programının sunuculuk yaptığı zamanlarda bir Avrupa kentinde eğlence merkezinin önüne gelen kızlara sarkıntılık yapan genci kameralara göstererek ‘’ Görüyorsunuz sayın seyirciler, magandalık sadece Türkler’e özgü bir durum değil. Avrupa’da da pek çok maganda var” dedi. O anda mikrofondaki Show Tv logosunu gören delikanlı Acun’un yanına yaklaştı ‘’Abi Ben de Türküm’’ dediğinde artık iş işten geçmişti.

Mehmet Ali Birand ve İlginç Benzetmesi

Mehmet Ali Birand Gaf

Ruhu şad olsun, Mehmet Ali Birand hiç kuşkusuz Türk televizyon tarihinin en renkli sunucularından biriydi. Sunduğu bir haber sonrasında canlı yayındaki “piç kurusu nasıl da oturdu değil mi” diyerek bütün gaflarının arasında belki de en iyisiydi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı