Tırnak Şekli Kişilerin Karakterini Yansıtır Mı?


-2

Her insanın farklı tırnak yapısı olduğunu biliyoruz. Kimisinde uzun ve dikdörtgen, kimisinde yuvarlak ve kısadır. Bu tırnak şekilleri ile ilgili yapılan bazı testlerin tamamının temeli bilimsel gerçeklere dayanmamasına rağmen kişinin karakter ve kişiliği hakkında bu testlerin bilgi verdiğini göstermiş. Çok fazla tırnak yapısı olmasına karşın en çok rastlanan altı çeşidi sizler için araştırdık. İşte sonuçlar!

Uzun ve Dikdörtgen Tırnak

Uzun ve Dikdörtgen Tırnak

 

Tırnakları uzun ve dikdörtgen olan kişiler çok dikkatli, titiz ve detaycı olurlar. Meraklı olmaları, yeni insanlarla tanışmaya açık yanları ve yeni şeyler öğrenip keşfetme onların önde gelen özellikleridir. Bu kişiler genellikle sosyal, aktif ve konuşkan olurlarken, her ortamda esprili ve komik yanları dikkat çeker.

Oval ve Uzun Tırnak

Uzun ve Oval Tırnak

Oval ve uzun tırnaklı kişiler genelde sakin, içten ve birazda hayalcidirler. Özel yetenekleri olabilen bu kişilerin doğayla iç içe yaşamayı tercih ederler. Yardımsever ve cana yakın olmalarının yanında her işlerinde hevesli ve son derece başarılı olurlar.

Geniş ve Düz Tırnak

Geniş ve Düz Tırnak

Eğer her şeyi çabuk kavrıyor ve analitik zekaları kuvvetli ise o kişi büyük ihtimalle geniş ve düz tırnaklıdır. Görsel ve işlevsel yönleri gelişmiştir. Konuşmadan önce iki kez düşünür, ayağını yere sağlam basmak isterler. İçgüdüleri oldukça gelişmiş olur ve insan karakterini çabuk çözerler. Bu yüzden insanlar genellikle tavsiye alırlar bu kişilerden.

Dikdörtgen ve Düz Tırnak

Dikdörtgen ve Düz Tırnak

Eğer tırnaklarının dikdörtgen ve düz olduğunu bildiğiniz insanlar var ise mutlaka liderlik vasıfları güçlü kişilerdir. Her işleri özen göstererek ve hakkını vererek yaptıkları için kendilerine önemli görevler verilir. Asla yaş tahtaya basmazlar. Çok sıkı bir çalışan oldukları için eğlenmeden ve güzel vakit geçirmekten de geri kalmazlar.

Kısa ve Yuvarlak Tırnak

Kısa ve Yuvarlak Tırnak

Kısa ve yuvarlak tırnaklı kişiler genelde güçlü kişiliğine sahiptir. Kararlı ve sezgileri oldukça yüksektir. Onlar için zor diye bir şey yoktur.  Yeni şeyler yapmayı severler. Cesaretli, atılgan ve maceraperesttirler. Bu kadar güçlü yapılarının yanında neşe ve heyecanları eksik olmaz. Sadık bir dost ve sevdikleri için her şeyi yapabilen bir karakterleri vardır.

Üçgen Tırnak

Üçgen Tırnak

Cesur, atılgan ve kararlı insanların genellikle tırnakları üçgendir. Ne yapacaklarını gayet iyi bilirler. Tutkulu ve ısrarcıdırlar. Çok çalışma gereği kadar akıllıca çalış fikrini benimserler. Çabuk sinirlenen iken bir yapıları olup sorunları çözmede üstlerine yoktur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

-2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı