Tik Tok Uygulaması Nedir? Neden Gençler Arasında Bu Kadar Popüler?


5

Pekin merkezli video uygulaması Tik Tok özellikle gençler tarafından kullanılan bir uygulamadır. Tik Tok önlenemez bir şekilde yükselişini sürdürüyor. Tik Tok, Çinli Şirket Byte Dance tarafından oluşturulan bir platformdur ve Çin’de Douyin olarak bilinir.

Tik Tok Nedir?

TikTok Uygulaması

Tik Tok, 15 saniyelik kısa bir video platformudur ve kullanıcılar, kendilerini tanıtabilmek için kendi videolarını yükleyebilir. 2016’nın sonunda, Byte Dance, hızlı video oluşturma ve paylaşım alanında popüler bir uygulama haline gelen Tik Tok’u piyasaya sürdü. Bir yıldan kısa bir süre sonra, şirket müzikal bir birleştirmeyi planladığını duyurdu. Tik Tok ve musical.ly’nin Ağustos ayında gerçekleşen birleşmesi uygulamayı daha da güçlendirip popülaritesini arttırdı. Hatta uygulama o kadar fazla yükleniyor ki rakipleri Facebook, Instagram ve Snapchat’ı yükleme açısında geride bırakmış durumda.

Tik Tok’un Gelişim Süreci

Tiktok uygulaması

Ekim 2017’de, Tik Tok kuruldu ve şirket dış pazara milyonlarca dolar yatırım yaptı. Kasım 2017’de, Tik Tok Musical.ly’yi 1.000.000.000 $’a satın aldı. Kasım 2017’de, Tik Tok Japonya’daki ücretsiz App Store‘un birinci sırasında yer aldı. Ocak 2018’de, Tik Tok Tayland’daki App Store ‘un birinci sırasına yükseldi. Temmuz 2018’de, Tik Tok’un aktif kullanıcıları 500.000.000’den fazlaydı. Ekim 2018’de, Tik Tok ABD’de en çok indirilen ve yüklenen uygulama oldu.

Tiktok

Kaynak: SensorTower

Tik Tok Uygulaması Neden Gençler Arasında Bu Kadar Popüler?

tik tok gençler arasında popüler

Kullanıcıların müzik klipleri eşliğinde kısa videolar paylaşmasına izin veren uygulama, genç kullanıcılar arasında en popüler olanı ve yalnızca son birkaç ay içinde planlananın çok üstünde bir üye artışı ivmesi yakaladı. Tik Tok’ta sevimli hayvanlar, güzel manzaralar, çeşitli yemekler, çekici erkekler ve güzel kızlar görebilirsiniz. Tik Tok kullanıcılarının %85’inin 24 yaşın altında olduğu tespit edilmiştir

  • Videolar güzel ve ilginç
  • Beğeni ve hayran oluşturmak çok kolay
  • Videonuz bazı beğeniler, yorumlar veya paylaşımlar aldığında, videonuz daha çok kişiye ulaşmaya başlar. Daha fazla beğeni, yorum veya paylaşım aldığınızda, videonuz türündeki konuyu seven herkese açık olacaktır. Bu, Tik Tok’un anahtar algoritmasıdır. İlgi alanlarınızı, kullanıcının işlem alışkanlığına ve tarama geçmişine göre seçebilirsiniz, böylece kullanıcılar sizin neyle ilgilendiğinizi bilirler.
  • İnsanların sevdiği videolar oluşturabilirseniz kazanırsınız. Evcil hayvanları seven daha fazla hayran edinmek istiyorsanız, sadece sevimli köpekleri veya kedilerin videosunu yükleyin.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

5

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı