Daha Önce Seyretmiş Olsanız da Defalarca İzlemekten Keyif Alacağınız 30 Popüler Film

IMDb puanı düşükten yükseğe sıraladığımız defalarca seyredebileceğiniz 30 filme hemen göz atabilirsiniz.


3

Kendinize dair bir şeyler bulduğunuz filmler vardır ya… Hani her seferinde izlerken başka yönünü keşfettiğiniz. İşte bu 30 tekrar izlenebilecek filmler listesini sizler için hazırladık!

Keyifli okumalar…

 1. 30 Constantine – 2005


  John Constantine, cehenneme gidip gelmiş olan özel bir dedektiftir. Aynı zamanda doğaüstü olaylara karşı tartışılmaz bir başarıya sahiptir. Los Angeles sokaklarında yaşadığı maceralar sizi fazlasıyla etkileyecektir.

 2. 29 Limitless – 2011


  Sefil halde yaşayan New York’lu yazar Eddie, içtiği hap ile çok daha zengin ve güçlü olursa ne mi olur? Kullandığı ilaç artık beyninin tamamını çalıştıracaktır. Para, akıl ve çekicilik. Hepsi artık yazarın kişilik özellikleri olmuştur.

 3. 28 Ice Age – 2002


  Buz Çağı’nda soğuktan kurtulmak için güneye göç etmeye kadar veren yaratıklar vardır. Ancak tembel Sid ve Manfred bunlara dahil olmaz. 20 bin yıl önce ve son derece tehlikeli bu dönemde yaşamayı başarabilecekler midir?

 4. 27 Butterfly Effect – 2004


  Bir adam çocukluk döneminde yaşadığı ürkütücü hatıralarla mücadele etmek zorundadır. Ancak genç adam geçmişe dönebilme ve olaylara müdahale edip değiştirebilme yeteneğinin farkına varmıştır. Ancak bu yetenek pek çok kişinin hayatını alt üst edecektir.

 5. 26 G.O.R.A – 2004


  Arif, turistik kentte tüccarlık yapmaktadır. Ancak uzaylılar tarafından kaçırılır ve G.O.R.A gezegenine getirilir. Arif’in amacı gezegenden kaçmaktır. Ancak rakibi olan Komutan Logar’ı yenmek zorundadır.

 6. 25 Mr. Nobody – 2009


  Nemo 2092 yılında yaşayan ve 117 yaşında olan bir adamdır. Ölmek üzere iken çocukluk döneminde bir peronda bulunduğunu anımsar. Tren kalkmak üzereyken annesiyle giymek ya da babasıyla kalmak arasında seçim yapmalıdır. Tekrar izlenebilecek filmler arasında fazlasıyla müptelası olabileceğinizi söyleyebiliriz.

 7. 24 The Man From Earth – 2007


  Başarılı tarih profesörü John Oldman ani bir kararla 10 yıl çalıştığı akademiden istifa eder. Kurum arkadaşları nende gitmesi gerektiğini sorduğunda, uzun süre sessizliğini koruyan Oldman geçmişe dönerek durumu açıklar. İşin içinden çıkılmaz durumlar şimdi başlayacaktır.

 8. 23 Truman Show – 1998


  Çok güzel bir ada da yaşayan Truman, burada kendisinden başka her şeyin sahte olduğunun farkına varamaz. Ta ki öldü zannettiği babasını karşısında görene kadar…

 9. 22 Rocky – 1976


  Rocky Balboa fakir ve kimsesiz bir boksördür. Dünya Ağır Siklet şampiyonu olan Apollo Credd ile yapacağı unvan maçına hazırlanmaktadır. Creed için önemsiz olan bu karşılaşma Rocky için hayatının dönüm noktası anlamına gelmektedir.

 10. 21 V for Vandetta – 2005


  V olarak tanınan maskeli bir adam, İngiltere’nin totaliter rejiminde korkuyla bastırılmış halka bağımsızlığını vermek istemektedir. Bunun için şiddete başvuran V, halkı 5 Kasım’da Parlamento çevresinde toplanmaya çağırır. Tekrar izlenebilecek filmler arasına girmesinin sebebi ise ayrıntıların detaylarda saklı olması! Her diyaloğu dikkatle dinlemek lazım!

 11. 20 The Big Lebowski – 1998


  İki gangster Lebowski’nin evine girer ve onu tartaklar. Borcunu ödemesini isterler. Dude, başka bir Lebowski’nin de aynı şehirde yaşadığını anlar. Maceralar bu andan sonra başlayacaktır.

 12. 19 Toy Story – 1995


  Andy’e yeni çıkmış olan oyuncak Buzz Lightyear hediye edilince eski popüler oyuncağı olan Şerif Woody’e ilgisi azalır. Buzz, pencereden aşağıya yanlışlıkla uçuncu onu Woody’nin öldürdüğü düşünür. Şimdi sıra Woody’de ve kendini öldürmediğine dair ispat etmesindedir.

 13. 18 Eternal Sunshine of the Spotless Mind – 2004


  İki senedir aşk yaşadığı sevgilisi Joel Barish, teknolojik deneye katılan sevgilisine ilişkilerinin tamamen hafızasından silinmemesi için hatırlatmak durumundadır. Sonuç alamadığını gördüğünde de aynı deneyin kendisine yapılmasını talep edecektir.

 14. 17 Braveheart – 1995


  İngilizler 13. Yüzyılda İskoçlar üzerinde hakimiyet sahibidir. Üstelik İngiliz asilleri, yeni evli İskoç kadınlarıyla ilk ilişkiye girme hakkını eline bulundurmaktadır. Aynı sorundan muzdarip ve eşi öldürülen William Wallace, İngilizlerden intikam alma peşindedir.

 15. 16 Back to the Future – 1985


  DeLoran otomobilinin içine saklanmış bir icat, Marty’i 1950’li senelere götürür. Genç adam gittiği kasaba da kazaya sebep olur ve anne ile babasının tanışmasını engellemiştir. Bu engel, kendisinin hiç doğmayacağı anlamına gelmektedir. Bu sebeple durumu kesinlikle düzeltmesi gerekmektedir.

 16. 15 Pardon – 2005


  Listemizin 15. Sırasında tekrar izlenebilecek filmler arasında Türk yapımı Pardon filmini görüyoruz. Muzaffer, Aydın ve İbrahim samimi dostlardır. Ancak İbrahim üniformalı kişilere karşı rahatsızlığı olan birisidir. Polisler durumdan şüphelenir ve 3 arkadaşı içeri tıkarlar. Tam 6.5 yıl suçsuz yere hapis yatan arkadaşlar dışarıya çıkmayı başarmak durumundadırlar.

 17. 14 Memento - 2000


  Shelby, zengin bir iş adamı görünümündedir. Öyle ki Jaguar’a biner, oldukça pahalı giysiler giyer. Ancak son derece ucuz otellerde konaklar ve ödemelerini peşin yapar. Shelby, karısına tecavüz edip, sonrasında öldüren adamın peşine düşmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır.

 18. 13 Gülen Gözler – 1977


  Erkek çocuk beklerken tam 5 kız çocuğu olan Nezaket hanım ve kocasının duygusal ve eğlenceli hikayesi. Bir pilot olan Vecihi’nin Fikret’e aşkı. İsmet, Nedret ve Hikmet’in maceraları da eklenince defalarca izlense de aynı tadı veren yapım diyebiliriz.

 19. 12 Leon: The Professional – 1994


  12 yaşında küçük kız olan Mathilda’nin ailesi dağılmıştır. Marthilda ailesinden nefret etse de en değer verdiği şey küçük kız kardeşidir. Babası uyuşturucu mafyasına bulaşan Mathilda’nin tüm ailesi öldürülür. Şans eseri evde olmayan Mathilda, Leon’un kaldığı eve saklanır. Leon ise seri katildir. Ancak Leon, Mathilda’ya bir katil gibi davranmayacaktır.

 20. 11 Insterstellar – 2014


  Yaşam farklı nedenlerden dolayı tehlikeye girmiş, insan ırkı yok olma durumuyla karşı karşıyadır. Birkaç astronot tarafından adına solucan deliği dedikleri alan keşfedilir. Bakalım bu delik yeni yaşam alanları keşfetmek için yeterli olacak mıdır?

 21. 10 Matrix – 1999


  Andersen Neo ismine sahip hackerdır. Ancak pelinde gözlüklü ve takım elbiseleri adamlar vardır. Neden peşinde olduklarını ise Morpheus’dan öğrenecek ve ona inanmak zorunda kalacaktır.

 22. 9 Forrest Gump – 1994


  Zekası nedeniyle devlet okullarına dahi girmekte güçlük çeken Gump’ın hikayesini izlemeye hazır mısınız? Sadece 75 olan zeka seviyesi ile yapım, tekrar izlenebilecek filmler listesinin olmazsa olmazıdır.

 23. 8 Selvi Boylum Al Yazmalım – 1977


  Kamyon şoförü İlyas, kamyonla Asya’nın köyüne gelir. Aşık olur evlenirler ve çocuklarına Samer adını koyarlar. Şoför İlyas yolculuğa çıkar ama geri dönmez. Asya ve çocuğu da onu aramak için yollara düşer.

 24. 7 Inception – 2010


  Çok yetenekli bir hırsız olan Cobb, aynı zamanda rüya esnasında bilinçaltına girip sırları açığa çıkarmakta uzman olmuştur. Bu mahareti başına pek çok sorun çıkaracaktır.

 25. 6 Fight Club – 1999


  Tyler ve Jack’in birbirleriyle tanıştıktan sonra yaptıkları kavga ve hayatlarına müdahil olmalarını konu alan Fight Clup, tekraren seyretmekten keyif duyulacak yapım olarak ön plana çıkmaktadır.

 26. 5 The Lord of the Rings – 2003


  Aragorn, Gandalf ve Gondor… Bu üçlü arasında hangisi ırkına hükmetmeyi başaracaktır. Düşmanları karşısında güçsüz olan Gondor, bu savaştan galip çıkabilecek midir?

 27. 4 The Dark Knight – 2008


  Batman’in şehir sokaklarına kadar sarkmış suçluları temizlemek için gösterdiği mücadele sizi defalarca kez filmi izlemeye doğru sürükleyecektir.

 28. 3 Tosun Paşa – 1976


  Tellioğulları ve Seferoğulları’nın Yeşil Vadi’yi ele almak için Dilaver beyin kızıyla evlenmeye dair yaptıkları planlar her defasında suya düşecektir. Oysa Yeşil Vadi’yi sahte bir Tosun Paşa yaratarak alabileceğini düşünen Tellioğlu, evin uşağı olan Şaban’ı bu kılığa sokacaklardır.

 29. 2 Shawshank Redemption – 1994


  Karısını öldürdüğü gerçeksiyle hapishanede bulunan Shawshank ile bu hapishaneye gelen bankacı Andy Dufrense tanışır ve parmaklıklar arkasında özgür bir hayat olabileceğini izleyicilerine aktarırlar.

 30. 1 Hababam Sınıfı – 1974


  Tekrar izlenebilecek filmler listemizin son sırasında Hababam Sınıfı bulunmaktadır. Çamlıca Lisesi’nin son sınıf edebiyat öğrencilerinin okul içindeki haylazlıkları her defasında müdür muavini Kel Mahmut’un gazabına uğramaktadır. Mahmut hoca ilginç cezalar ile bu yaramazları adam etmeye kararlıdır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey