Tek Solukta Bitirilebilecek Diziler


2

Bu hafta sonu dışarıya çıkmak istemiyor ve televizyon karşısında vakit mi geçirmek istiyorsunuz? Tek solukta bitirilebilecek diziler mi arıyorsunuz? Patlamış mısırı hazırlayın çünkü size tek solukta bitirilebilecek dizileri derledik.

Ama tabi önce buradaki dizileri izlemenizi tavsiye ederiz! Herkesin kesinlikle izlemesi gereken dizilerden derlediğimiz bu listede kesinlikle kendinize has bir dizi bulacaksınız!

Pacific

Pacific

Tek solukta bitirilebilecek diziler arasında savaş teması ile göz dolduran Pasific’in konusunu; kısaca özetlemek gerekirse;  Dünyanın iki ayrı ucunda, iki süper güç…ABD ve Japonya.  İki ülke de ellerinde ne varsa öne sürüyor. En önemlisi de yüz binlerce askerinin hayatını ortaya koyuyor. 10 bölümden oluşan mini dizi The Pacific, II. Dünya Savaşının Pasifik cephesine odaklanıyor. Ve orada evden çok uzakta, bilinmeyen bir coğrafyada insanüstü direnç gösteren üç askerin iç içe geçen gerçek yaşam hikayelerini çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor.

Tek Solukta Bitirilebilecek Diziler Listesinde Bir Savaş Teması: Band of Brothers

Tek Solukta Bitirilebilecek Diziler Listesinde Bir Savaş Teması: Band of Brothers

Tarihte birçok dizi ve filme konu olan Normandiya çıkarmasına katılan Easy bölüğü, savaşın getirdiği yıkımla birer birer azalarak yollarına devam ediyorlar. Bu sırada bolca ölüm ve acıya tanık olan grup üyeleri savaşın nasıl bir cehennem olduğunu kavrıyorlar ve yaptıkları şeylerin gerekliliğini sorguluyorlar.

Tek Solukta Bitirilebilecek Diziler Arasında Emmy Ödüllü: The Handmaid’s Tale

Tek Solukta Bitirilebilecek Diziler Arasında Emmy Ödüllü: The Handmaid's Tale

Gilead isimli bir toplum tek bir günde devrime gider. Doğal sebepler nedeniyle nüfus düşüşü yaşayan bu toplumda kadınlar devletin malı olarak kabul edilir. Doğurgan kadınlar artık komutanların çocuklarını dünyaya getirmekten başka bir yaşam amacı olmadan oradan oraya sürülürler. Toplumun yeniden çoğalması için üreme hizmetine zorlanan Offred, bu acımasız koşullarda hayatta kalmaya ve kızını bulmaya çalışır. Dizi Emmy ödüllü.

Big Little Lies

Big Little Lies

Dışarıdan mükemmel hayatlara sahipmiş gibi gözüken üç kadının yolları bir cinayet olayı ile kesişir. Çocukları anaokuluna giden kadınlar, veli toplantısı esnasında gerçekleşen bir cinayeti aydınlatmaya çalışır. Bu kadınlardan ikisini Nicole Kidman ve Reese Witherspoon canlandırıyor.

Taboo

Taboo

Tek solukta bitirilebilecek diziler arasında  yer alan Taboo sürükleyici bir konuya sahiptir. Bir gemi taşımacılığı zinciri sahibi olan babasının ölüm haberini alan James Keziah Delaney, on iki yıl sonra, çalıntı 14 adet elmas ile birlikte Afrika’dan Londra’ya döner. Öldüğü düşünülen Delaney’in dönüşü, miras olarak kalan bir araziyi şimdiden satma planları yapan üvey kız kardeş ve onun kocasının planlarını bozar. James, babasının arsenik ile zehirlendiğini öğrendiğinde ise, artık düşmanları olduğuna inanarak intikam oyununa başlar.

Legion

Legion

David Haller, çocukluğundan beri kafasında belli sesler duymakta ve aslında çok güçlü bir telepati yeteneği olan mutanttır; bu yüzden sürekli psikolojik tedavi görür. Kişilik bölünmesi, şizofreni gibi teşhisler konulur ama sorununun ne olduğu doktorlar tarafından bilinemez. Kafasındaki sesleri duymamak için kendisini uyuşturan bir takım ilaçlar içer ve ailesi tarafından akıl hastanesine kapatılır. Burada Syd isimli çekici bir kızla tanışır ve Syd ile yakınlaşmasından sonra David, duyduğu seslerin ve halüsinasyonların gerçek olabileceğini ve kendisinin aslında hasta olmadığını fark eder. Bir şekilde akıl hastanesinden kaçan David, aslında çok güçlü bir telepati yeteneği olan mutanttır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı