Takip Edebileceğiniz En İyi Gezi Blogları


2

Merhaba! Bu yazımızda sizlere, yaz da gelirken gezi planlarınızla ilgili şekil vermesi açısından Türkiye’de mevcut, işini iyi yapan aktif gezi bloglarını önerip değerlendireceğiz. Tüm seyahat bloglarını sizin için özel hazırladık. Gezmek istediğiniz yerleri önceden tanımak mı istiyorsunuz? Daha önceki seyahat deneyimlerinizi başkalarının deneyimiyle karşılaştırmaya ne dersiniz? Seyahat blogları bunun için var! Türkiye’deki en iyi gezi blogları size önceden rehberlik etmek için aşağıda bekliyor! Buyurun başlayalım.

Çok Okuyan Çok Gezen

çok okuyan çok gezen - gezi blogları

https://cokokuyancokgezen.com/

Dört kıtada 60’tan fazla ülke gezen bu gezginin hikâyesini diğer gezi bloglarından ayıran şüphesiz eski bir beyaz yakalı olması. Eski yaşadığı hayata oranla daha heyecanlı bir hayata geçiş yapan bu gezgin, yazdığı yazılarda gezdiği yerleri anlatmasının yanı sıra nasıl hazırlık yaptığını, hangi yolları kullandığını anlatıyor. Elbette birçoğumuzun düşünü kurduğu şirket işini, 8/5 çalışmayı bırakıp kendini ülkeden ülkeye atan Çok Okuyan Çok Gezen, imreneceğiniz gezi blogları arasında yer alacak.

Bilinmeyen Rota

bilinmeyen rota

https://bilinmeyenrota.com/

Tek başına sırt çantasıyla genellikle tropik iklimli yerlere seyahat etmeyi tercih eden bu gezginimiz bir kadın. Gezi blogları oluşturmanın yanı sıra, bununla ilgili makaleler yazarak işin içeriğini biraz da kadın gözünden anlatıyor, aynı zamanda kadınlar için seyahat seçenekleri, tavsiyeleri de veriyor. Gezilerle ilgili hikâyeler dinlemek isteyenlerin kaçırmaması gereken bir blog.

Bir Hayalin Peşinde

bir hayalin peşinde - gezi blogları

https://www.birhayalinpesinde.com/

Hayalini “Benim yapacağım tek şey, seyahatlerimden yola çıkarak insanlara bir şekilde rota çıkarıp onların da kolay ve ucuz bir şekilde gezmelerini sağlamaktı.” cümlesiyle anlatan Deniz’in hedefi 196 ülke gezmek! Seyahat blogları arasından, okuyucuların cebini de düşünen gezginlerden biri. Uygun fiyatlarla nasıl dünya turuna çıkılır sorusunu merak ettiğinizde uğramanız gereken bir blog.

Fil Gezi

fil gezi

https://www.filgezi.com/

Diğer gezi blogları arasında henüz yeni bir blog olan Fil Gezi samimi bir şekilde gezdikleri yerleri anlatırken, geziye çıkmadan önce yapmanız gereken bürokratik işler hakkında da bilgi veriyor. Interrail, work & travel gibi konularda da okuyucularını aydınlatarak seyahat blogları arasında didaktik bir yer ediniyor.

Gezi prosedürleri ve yurt dışına seyahat hakkında daha detaylı bilgi isterseniz mutlaka göz atmanız gerekir.

Yolda Olmak

yolda olmak

https://yoldaolmak.com/

Seyahat blogları arasında en popülerler arasında yer alan Yolda Olmak ile yolda olmanın sadece bir eylem olmadığını, bir tutku olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Eski stresli iş yaşantısından kaçmak için Tayland’a gittiği bir tatilde bu tutkusu başlamış. Belki de bu blogta kendinizden bir parça bulacaksınız.

Keşfe Gel

keşfe gel - gezi blogları

https://kesfegel.com/

Seyahat blogları furyasının çoğaldığı yıl olan 2014’te maceraları başlayan bu gezginlerin amacı gezerken okuyucularına kültür de öğretmek. Kendilerine göre en büyük zevklerden biri olan “paylaşma duygusu”na yakışan içeriklerini takip etmek isteyeceksiniz.

Varuna Gezgin

varuna gezgin - gezi blogları

http://www.varunagezgin.com/

Şüphesiz seyahat blogları arasında adını en çok duyduğunuz bloglardan biri de Varuna’dır. Gezdikleri yerlerin kültürünü adeta benimsercesine, Türkiye’deki kafelerine getirip konuklarıyla paylaşarak sıcak bir ortam yaratıyorlar. Böylece sadece seyahat bloglarından birisi olmadığını, aynı zamanda sıcak bir ortamın da ev sahibi olduğunu anlayacaksınız.

Çelebi Alper

çelebi alper - gezi blogları

http://www.celebialper.com/

İnternette ucuz, rezervasyonsuz gezi blogları mı arıyorsunuz? Çelebi Alper size hem bunu gösteriyor, hem de gezdiği yerlerin eşsiz manzaralarını. Onun yazılarını okuduktan sonra yıllardır içinizde olan dünya gezisi için cesaret bulacaksınız.

Biz Evde Yokuz

biz evde yokuz - gezi blogları

https://www.bizevdeyokuz.com/

Aslında amaçları tamamen gezmek değil, gezerek deneyimlemek olan bu gezgin çift, gezi blogları yazarken aynı zamanda farklı deneyimlerini de okuyucularına gösteriyor.

Özellikle çift halinde bir gezi bloğuna göz atmak isterseniz kesinlikle kaçırmamanız gereken bir blog, çok sevimli ve bilgi verici bir çift.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı