Sporun Başarıya Götürdüğünü İspat Eden Başarılı İnsanlar


0

Spor yapmak hem beden hem de ruh sağlığımız açısından oldukça önemli. Artık günümüzde doktorların spor yapın demekten dillerinde tüy kalmadı desek yanlış söylemiş olmayız. Ancak insanlar bir türlü sporu benimseyemedi. Vakitlerinin olmadığını söyleyerek kolayca sıyırmanın peşindeler. Ancak hayat sadece işten, okuldan veya eve gelip yatmaktan ibaret değil. Bunları yaparken bile motivasyona ihtiyacı oluyor insanın. Hem bedensel hem de mental olarak kendilerini sürekli yenilemeli insan. Bizler daha az yoğun işlerde spora vakit ayıramamaktan bahsederken, kariyerleri çoğu insan için ilham kaynağı olan başarılı insanlar spordan hiçbir zaman ödün vermiyorlar.

Yapılan bir araştırmada insanlar, yönetici düzeyinde bir başarı yakalamak için vücudunun formda olmasını önemli bir etken olarak görüyorlar. Bilimsel açıdan da birçok araştırma işten önce yapılan egzersizlerin odaklanmayı artırdığını ve stresi azalttığını gösteriyor. Buda demek oluyor ki spor başarıyı getirebilir. Dünya’da bunun örnekleri çok fazla. İşte sporu rutin hale getirmiş başarılı insanlardan bir kaçı.

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

Dünya zenginleri listesinde de yer alan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg her hafta en az üç gün spor yaparak sağlığına dikkat ediyor. Açık havada ve koşu yapmayı tercih eden Mark, yoğun çalışma temposuna rağmen sporu ihmal etmiyor.

Richard Branson

Richard Branson

İngiliz milyarder Virgin şirketler grubu kurucusu Richard Branson sporu ihmal etmeyen başarılı insanlardan biri. Düzenli olarak yapığı egzersizler üretkenliğini günde en az 4 saat artırdığını söylüyor. Yüzme, koşu, ağırlık kaldırma gibi birçok sporla ilgileniyor.

Oprah Winfrey

Oprah Winfrey

Ünlü Talk Show sunucusu Oprah Winfrey haftanın 6 günü en az bir saat egzersiz programı var. Ayrıca ağırlık idmanı ve meditasyon ile kendini zinde tutan ünlü medya kraliçesi enerjisini nereden depoladığını adeta bizlere gösteriyor.

Tim Cook

Tim Cook

Tim Cook tam bir fitness müdavimi olarak biliniyor ve doğa yürüyüşü, bisiklet ve jimnastik yapmaktan hoşlanıyor. Mükemmel bir enerjisi var. Günlük mail trafiğine sabah 04:30’da başlayan Tim Cook, ayrıca pazar akşamları telefonla yanında çalışanları arayarak gelecek haftanın planını yapmasıyla biliniyor.

Mark Parker

Mark Parker

Bir diğer başarılı iş adamı Mark Parker bilindiği üzere Nike’ın CEO’su. Yoğun tempo iş programı olmasına rağmen istisnasız her gün bir egzersiz programı var. Ağırlık kaldırma, spinning gibi egzersizlerin yan sıra birkaç farklı antrenman programı da uyguluyor.

Barack Obama

Barack Obama

Eski ABD başkanı Barack Obama haftanın 6 günü 1 saate yakın antrenman yapıyor. Kendi yazdığı otobiyografisinde günde 3 mil koşmaya başladıktan sonra daha başarılı bir insan olduğunu söylüyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı