Sporla birlikte Kahve Yağ Yakımını Hızlandırıyor


0

Sağlık bir yaşam sürmek veya kilo vermek için spor yapmak öncelikli adım. Son yıllarda spor öncesinde içile kahvenin kalori ve yağ yakımını hızlandırarak kilo kaybı süresini kısalttığından oldukça sık bahsedilmeye başlandı. Uzmanlar kahvenin ana maddesi kafeinin metabolizmayı hızlandırdığı ve duyuları harekete geçirdiğini belirtiyor. Kafein inanların açlık hissetmesini engellemekle birlikte metabolizma ile birlikte sindirimi de hızlandırarak yağ yakımını üst seviyelere çıkartıyor. Bu açıdan bakıldığında spor ve kahve ikilisi oldukça iyi görünüyor.

kahve

Dikkat edilmesi gereken husus ise kahve seçimi. Eğer kahvenizi süt tozlu ve şekerli yani 3 ü 1 arada diye adlandıran çeşitten tercih ediyorsanız kilo vermek bir yana kilo almanız bile söz konusu olabiliyor. 3’ü 1 arada olarak satılan kahvelerin yağ oranı ve kalorisi yüksek olmasının yanında kahve oranı oldukça düşüktür. Bu tür kahveler tüketmek yerine sade kahve, fitre kahveler veya Türk kahvesi içmeyi tercih edebilirsiniz.

spor yapmak

Tercihiniz filtre kahveden yana olacaksa ürün özelliğine göre yağ oranları farklılık göstereceğinden özellikle yağsız filtre kahve tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Türk kahvesi tüketmek istiyorsanız az şekerli veya sade olması tercih nedeniniz olmalı.

türk kahvesi

Sporun yanında kahve tüketerek kilo vermek ilk tercihiniz ise kahvenin içerisine tatlandırıcı veya süt tozu eklememeniz, kahvenizi sade tüketmeniz gerekmekte. Bu şekilde tüketilen kahveler metabolizma hızlandırmanın yanı sıra kas ağrılarını dindirmekte size yarar sağlar. Özellikle spor sonrası oluşan kas ağrılarının giderilmesinde bir fincan kahve yatıştırıcı özellik göstereceğinden ağrılarınızı kısa sürede dindirir.

yağ yakımı

Uzmanlar tarafından belirtilen ise her gün içilecek olan iki fincan Türk kahvesinin veya filtre kahvenin metabolizma hızlandırmasının yanı sıra kansere karşı koruyucu etkisinin de olduğu ama unutulmaması gereken spor yaparken kahve ile birlikte yağ yakımını hızlandırmak isteyenlerin kendilerine gün içerisinde mutlaka limit koymalarıdır, limit koymadan sürekli kahve tüketmenin sonunda kahve bağımlısına dönüşmeniz vücudunuzun kahveye direnç kazanmasını ve istenen etkilerin ortadan kalkmasını sağlar.

Konu ile yakından ilgili Spor’un insan üzerindeki etkileri konulu yazımıza göz atabilirsiniz.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Arif GUVENC
Bulut ve İklim'in babası. Nazlı'nın hayat arkadaşı. 39 yaş. Ziraat Mühendisi. #voynn.com'da çalışıyor. #güvençgiller familyasından. Yemeyi, içmeyi pek sevmez ama gezmeye bayılır. Şimdilik 14 ülke gördü ama hedef en az 50 ülke. Gezi anılarını da yakında voynn.com'da okuyabileceksiniz....

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı