Sosyal Medyanın En Popüler Anneleri


0

İnsanoğlunun sosyal medyayla imtihanı bitecek türden değil. Kimilerine göre sosyal medya bağımlılık yapıyor, kimilerine göre ise faydadan çok zarar getiriyor. İnternette paylaşılan hayatların gerçek mi, yoksa kurgu mu olduğu da son dönemin popüler tartışma konularından biri. Belirli bir azınlık hala bu mecralara mesafeli dursa da, gencinden yaşlısına artık herkesin en az bir sosyal medya hesabı var. Sosyal medyanın hayatın tam merkezinde olduğu da tartışmasız bir gerçek.

İnsanlar ilgi alanlarına göre adeta koloniler halinde bazı hesapları takip ediyor. Annelik de en popüler ilgi alanlarından ve hesap içeriklerinden biri. Kimi zaman tatlı bir bebek gülüşü, kimi zaman ise çocuk sağlığı ya da psikolojisi gibi bir uzmanlık alanı bu hesapları parlatıyor. Günlük paylaşımlarına bakıldığında, sosyal medya için ciddi mesai harcayan bu annelerin başarısı elbette tesadüf değil…

@guncelanne

@guncelanne

Sosyal medyadaki adı gibi güncel bir anne olan Elif Pınar Çakır, bilhassa yeni annelerin takip edebileceği en doğru adreslerden biri. Kendisi hem anne, hem de çocuk doktoru. Sosyal medya üzerinden cevap verebileceği ölçüde bebek sağlığı ve beslenmesi hakkındaki sorulara dönüş yapıyor. İnternet üzerinden yaptığı canlı yayınlara anneler adeta akın ediyor. Kendisinin aynı adla yayınladığı bir de blog sayfası var.

@blogcuanne

@blogcuanne

“Annelik Her Zaman Toz Pembe Değil” kitabının yazarı olan Elif Doğan, sosyal medya dışında blogcuanne.com sitesiyle de annelik yolculuğuna ışık tutuyor. Ek gıdadan okul seçimine kadar anneliğin farklı kademelerindeki tecrübelerini paylaşan Blogcu Anne’nin 3 erkek çocuğu var. Elif Doğan aynı zamanda Dijital Topuklar adlı kadın platformunun da kurucularından.

@zynpzeze

@zynpzeze

Bebeğinin güzelliğiyle dikkatleri üzerine çeken anneler arasında en popüler örneklerden biri Zeynep Aydoğan. Sıradan bir kişisel instagram hesabına sahipken, güzel kızı Ece’nin birbirinden sevimli hallerini paylaşmaya başlayan anneyi 400 binden fazla kişi takip ediyor. Aydoğan, sık sık ulusal markalarla reklam anlaşmaları yapıyor ve hediye çekilişleri düzenliyor.

@serminyasarofficial

@serminyasarofficial

Sosyal medyada “Oyuncu Anne” olarak da bilinen Şermin Yaşar, aynı zamanda bir yazar. Tarihi Hoşça Kal Lokantası, Dedemin Bakkalı, Sihirli Değnek, Tilki Masalları, Oyuncu Anne, Kötü Alışkanlıklara İyi Öneriler ve Cingo kitaplarının yazarı olan Yaşar, 3 çocuk annesi. Hesabında kimi zaman çocukları Tuna, Mete ve Name ile ilgili paylaşımlar yapan yazar kimi zaman da hayata dair başka soruların cevaplarını arıyor. Yaşar’ın takipçisi sadece anneler değil, 700 binden fazla kişi tarafından takip ediliyor.

@turuncubikız

@turuncubikız

Funda Karakılıç, anne olmadan önce de giyim tarzını, evinin dekorasyonunu ve blog yazısı tadındaki paylaşımlarını sosyal medyadan paylaşan turuncusever bir kızdı. Anne olduktan sonra ise lüle saçlarıyla gönülleri fetheden tatlı oğlu Barış’ı bol bol sosyal medyada paylaşıyor.  Karakılıç, #teyzetayfa etiketiyle yaptığı paylaşımlara binlerce beğeni alıyor.

@akademisyenanne

@akademisyenanne

Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal, hesap adından da anlaşıldığı gibi bir öğretim görevlisi; üstelik çocuk gelişimi alanında. “Korkma, İyi Bir Annesin!” kitabının da yazarı olan Kangal’ın Demir adında bir oğlu var. Akademisyen anne, hesabında sık sık oyun fikirlerini ve çocuk gelişiminde dikkat edilmesi gerekenleri paylaşıyor. Kendisi aynı zamanda ailelere ve eğitimcilere danışmanlık hizmeti de veriyor.

@gizemzzor

@gizemzzor

Çocukla markete bile gitmeye çekinen anneler Gizem Zor’un sosyal medya hesabını mutlaka takip etmeli. Kapadokya’da ailesiyle birlikte otel işletmeciliği yapan Zor, sık sık çocukla seyahat tecrübelerini paylaşıyor. Alya ve Alin isminde iki kız çocuğu annesi olan popüler anne, aynı zamanda dergiler için yazı yazıyor. Gizem Zor’un kendi adında bir web sitesi de var.

@to_be_semy

@to_be_semy

Efe ve Lorin adlarındaki dünya tatlısı ikizlerini #muffinler etiketiyle paylaşan Senem Uysal, özellikle ikiz annelerinin yakın takibinde. Ailenin mutluluğuna bir de emektar köpekleri Lokum eşlik ediyor. Aynı zamanda blog yazarı da olan Uysal, ikizlerinin doğumunda yaşadığı zorlukları da sayfasında paylaşıyor. Hem kız hem de erkek çocuk anneleri hesabı takip edip ikizlerin eğlenceli stilinden ilham alabilir.

@didemuzelsari

@didemuzelsari

Eski bir oyuncu ve manken olan Didem Uzel Sarı, mesleği bıraktıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşmişti. Burada oğlu Aslan’ı dünyaya getiren eski manken, oğlunun doğumuyla birlikte tekrar fenomen olma şansını yakaladı. Sarı saçları ve renkli gözleriyle Aslan, görenlere “Maşallah!” dedirten bir bebek. Didem Uzel annelik tecrübelerini ve Aslan’ın eğlenceli hallerini bol bol hesabında paylaşıyor.

@puccito

@puccito

PuCCa, ya da gerçek adıyla Selen Pınar Işık, sosyal medya kavramıyla tanıştığımızdan bu yana hayatımızda olan isimlerden. Hayatından eğlenceli kesitleri kitap haline getiren PuCCa, filmlere ve tiyatro oyunlarına da ilham oldu. Oğlu Batı’yı dünyaya getirdikten sonra ise, anneliğin eğlenceli bir eleştirisini hesabında paylaşmaya devam ediyor. Sosyal medyanın kusursuz annelerinden farklı olarak, oğlu Batı’yı biraz yürütece bindirmekten ya da kaşıkla beslemekten çekinmiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı