Yetişkin Film Yıldızlığından Gelip Dünyaca Tanınan Oyunculuğa: Sibel Kekilli


5

Dünya televizyonlarında yayınlanan ve önemli bir izleyici kitlesine sahip olan Games of Thrones Sibel Kekilli için tanınma fırsatı yaratmıştır. Aslen yetişkin film yıldızlığından gelip, dünyaca tanınan oyuncu Sibel Kekilli Kimdir?

Bilinmeyenleri ile Sibel Kekilli Kimdir?

bilinmeyenleri ile sibel kekilli

1980 yılında dünyaya gelen oyuncu Sibel Kekilli, Heilbronn, Almanya’da doğmuştur. Annesi seneler boyunca temizlik işçisi, babasıysa fabrika işçisi olarak Almanya’da çalışmıştır. 19 yaşındayken bir Alman ile tanışıp evlilik yapmıştır. Ailesinin desteği olmadığından düğün masrafları için bankaya borçlanmış ve eşinin borçları nedeniyle gündüz Belediye işçisi, hafta sonarı garsonluk yaparak borç batağından kurtulmaya çalışmıştır. Bir gazete ilanı ile başvurduğu striptizlik işi ile diskolarda dans etmeye başlamış ardından fotomodellik işleri almaya başlamıştır.

Fatih Akın İle Tanışması

sibel kekilli ve fatih akın tanışması

Bir süre sonra Sibel Kekilli’ye yetişkin içerikli filmler ile ilgili teklifler gelmeye ve yüksek rakamlı paralar teklif edilmeye başlamıştır. 10 yetişkin içerikli filmde yer aldıktan sonra hem kendisinin hem de eşinden kalan borçlarını ödemiş ve bir daha da bu tip filmlerde rol almamıştır. 19 yaşından 22 yaşına kadar olan bu süreç sonunda eşinden boşanma kararı sonrasında Kekilli, tesadüf eseri Fatih Akın ile tanışmıştır. Duvara Karşı, Eve Dönüş ve Ayrılık gibi filmlerde rol almıştır. Fatih Akın’ın filmleri için aday arama sürecinde 350 aday arasından seçilmiştir.

Duvara Karşı

duvara karşı

Sibel Kekilli kimdir sorusu biraz cevabını bulduğuna göre ödüllere doymadığı bir filme geçebiliriz. Rol aldığı bağımsız filmler kategorisinde yer alan Fatih Akın filmi Duvara Karşı’da kendi adını kullanmış ve canlandırdığı karakter ile Lola ve Bambi Ödüllerini almıştır. 17 yıldan sonra Almanya, bu film ile Altın Ayı Ödülü’nü kazanmıştır. 2004 yılında Kekilli, bu başarısı ile Almanya’nın 100 önemli kişi listesinde 33. Sıraya yerleşmiştir.

Games Of Thrones

games of thrones sibel kekilli

Son dönemde rol aldığı Games of Thrones ’da adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Duvara Karşı filminden sonra yeniden bu film ile gündeme gelen Kekilli, filmde Shae karakterini 20 bölüm oynamıştır. Games of Thrones ‘da sergilediği oyunculuk ile film eleştirmenlerinde olumlu görüşler almıştır.

Games of Thrones Sibel Kekilli için her ne kadar dönüm noktası olsa da Variety’den Nick Vivarelli’ye verdiği bir röportajda bazı Türk takipçilerin onu bu karakterden dolayı rahatsız ettiklerini, tacize uğradığını ve hatta ölüm tehditleri aldığını söylemiştir. Bu nedenle sosyal medya hesaplarını Türk kullanıcılarına kapattığını da belirtmiştir.

Rol Aldığı Filmler

die Manner Der Emden

Berlin I Love You, Kebap Connection, Duvara Karşı, Eve Dönüş, Kış Seyahati, Son Tren, The Last, Pihalla, Ayrılık, Ne Adam Ama, Die Fremde, die Manner Der Emden, Im Feuer ve Game Of Thrones ’dur.

Terre Des Femmes

Terre Des Femmes

Sibel Kekilli kimdir, Sibel Kekilli aynı zamanda yaşadığı zorlukları başkasının yaşamamasını isteyen birisidir! Sibel Kekilli, yöneticisi ve kurucusu olduğu Terre des Femmes kuruluşunda Müslüman aileler arasında kadın haklarının ön planda bulundurulması ve aileler arası şiddetin önlenmesi çalışmalarını yürütmektedir.

Ödülleri

 

Duvara Karşı – Bambi Ödülleri

Duvara Karşı – Lola Ödülleri

Duvara Karşı – Tribeca Film Ödülleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

5

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
3
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı