Sevişme Sahneleriyle Adından Söz Ettiren Filmler ve O Sahneler


4

Sevişme sahneleriyle adından söz ettiren filmler ve sahneleri hepimiz hatırlarız. O filmler hala hafızalarımızda yer alır. Bugünkü yazımızda adından söz ettiren o filmlerin listesini hazırladık. Bir önceki yazımızı da görmediyseniz göz atmanızı tavsiye ederiz.

Nemfomanyak: İtiraf 1- 2013

İkinci serisinde bulunan filmde ana karakter Joe’nun doğumundan başlayan hikayesi 50’li yaşlarına kadar ele alınıyor. Bu hikaye kadınlarda cinsel istek yani Nemfomani ile harmanlanarak sunuluyor. Sevişme sahneleri ile adından söz ettiren filmler listemizde 1. sırada.

Sevişme Sahneleriyle Adından Söz Ettiren Filmler Listesinde 2. Sırada: Bir Kadının Seks Günlüğü

Filmde büyükannesi ile cinsellik hakkında konuşurken kendini farklı olaylar içinde bulan bir kadının hikayesi anlatılıyor.

İmmoral Tales, Ahlaksız Hikayeler -1973

 

Kısa hikayelerden oluşan ve içinde pornografik öğeler barındıran bir filmdir. Fransızca orijinal ismi Contes immoraux’dur. Filmde kuzeniyle ilişki yaşamak için bir öğrencinin ikna etme çabaları yer alır.  Bir diğer hikayede ise gençlik dönemindeki bir kızın kilitli kaldığı odasında, nesneler ile arasındaki erotik ilişki işlenir.

Düşler, Tutkular ve Suçlar -2003

Filmde genel itibari ile 1968 yılındaki olaylar işlenirken ailelerinin tatile çıkmaları ile Isabelle ve kardeşi Theo’nun Amerikalı bir arkadaşlarını eve davet etmeleri ve aralarında yaşanan cinsellik anlatılır.

Sevişme Sahneleriyle Adından Söz Ettiren Filmler Listesinde Grinin 50 Tonu -2015

Son yılların akıllarda kalan filmi Fifty Shades of Grey, Grinin Elli Tonu’nda bir edebiyat öğrencisinin ünlü ve zengin iş adamı ile röportaj yapmak için tanışması ve aralarında başlayan hem duygusal hem de erotik maceralar anlatılmaktadır. Grey ’in fantezi dünyası Anastasia ’yı artık çok korkutmakta ama yine de ona karşı koyamamaktadır.

Henry ve June -1990

Henry Miller ve eşi June ile tanıştığı Paris günlerine odaklanan film cinsel yolculuğun bir hikayesidir. İhtiras dolu olan film oldukça ses getirmişti.

Sevişme Sahneleriyle Adından Söz Ettiren Filmler Listesinde Ödüllü Film: Mahremiyet -2001

Berlin film festivalinde ödül alan filmin yönetmeni Patrice Chereau’dur. Fiziksel bir ilişkinin zamanla tutkuya ve alışkanlığa dönüşmesini anlatır.

9 Şarkı -2004

İngiliz bir araştırmacı ile Amerikalı bir kadın arasında yaşanan ilişkiyi anlatan filmde aralarındaki ilişki Brixton Akademi’de 9 ayrı konserde icra edilen 9 ayrı parçanın aralarında sürekli olarak gösterilir. Başrolde yer alan Margo Stilley ilk defa bu filmde oyunculuk yapmıştır.

Dikkat, Şehvet! -2007

Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan kazanan film Çinli yazar Chang’ın kısa hikayesidir. 2. Dünya Savaşı sırasında Şangay’da geçen film; İstihbarat Şef’ine planlanan suikast etrafında geçmektedir.

Utanç -2011

30’lu yaşlarda ve seks bağımlısı bir erkeğin başından geçen olayların konulaştırıldığı bir dramadır. Kız kardeşinin yanına taşınması ile Brandon ‘un hayatı değişir, kız kardeşi geçmişten gelen acıları tekrar ona yaşatacaktır.

Sevişme Sahneleriyle Adından Söz Ettiren Filmler Listesinde Aşkı Anlatan Film:Love

Arjantin asıllı Fransız yönetmenin erotik melodramda başrolde Karl Glusman, Aomi Muyock, Klara Kristin yer alıyor. Film, işsiz genç bir sinemacı olan Murphy’nin telefonunun çalmasıyla başlıyor. Eski sevgilisi olan Electra, kızının kaybolduğunu ve yardım etmesini Murphy’e söyler. Murphy ise telefon konuşmalarından sonra Electra ile yaşadığı tutkulu aşkı tekrar hatırlar ve bu aşkı tekrar yaşamak arzusu beynini kemirmeye başlar.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

4

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı