Şener Şen Filmleri – Büyük Ustanın Unutulmaz Filmleri


2

Sinema ve tiyatro tarihinin en iyi oyuncularından olan Şener Şen yaptığı oyunlarla ve çeşitli tiplemeleriyle herkesi kendine hayran bırakmış ve birçok filimde de yer alarak oyunculuğunun hakkını vermiştir. Gerek duygusal gerek aksiyon gerekse bizleri güldüren filmlerde yer almış ve adından sıklıkla bahsettirmiştir. Peki büyük ustayı ne kadar iyi tanıyoruz? Şener Şen Kimdir? Hangi filmlerde rol almıştır ve Şen Şen kaç yaşındadır?

Şener Şen Kimdir?

Şener Şen Kimdir?

Şener Şen; 1941 yılında Adana da dünyaya gözlerini açmıştır. Ali Şen (babası) gibi sinema sektöründe bulunmak isteyen Şener Şen, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrolarında oyunculuğa adım atmıştır. Tiyatrodan elde ettiği gelir fazla olmadığından sinema sektörüne de girmiştir. 5 yıl boyunca sadece yan rollerde figüran olarak yer almıştır. Başrol oyuncusu olarak ilk defa 1975 senesinde Hababam Sınıfı Filminde “Badi Ekrem” olarak izleyicilerinin karşısına çıkmıştır.

Hababam Sınıfı

Şener Şen Hababam Sınıfı

Tarihimizin en iyi unutulmaz filmleri arasında yer alan Hababam Sınıfı filminde Şener Şen’i “Badi Ekrem” rolüyle izledik. Beden eğitimi öğretmeni olarak oynadığı bu filmde hareketleri ve konuşmalarıyla bizleri güldürmüştür. Hababam Sınıfının haylazlığı yüzünden zor anlar yaşamış, kendini ifade ederken hep komik duruma düşmüş ve bizleri komedi tufanına sürüklemiştir.

Kibar Feyzo

Kibar Feyzo - Şener Şen Filmleri

Filmde köyün ağası rolünde oynayarak karşımıza çıkan usta oyuncu Şener Şen tüm köylüye senet yaparak kendine muhtaç bırakmış, Kemal Sunal ise bunlardan biridir. Gülo’su için ağayla senet yapan Feyzo borcunu ödeyemeyince maraba olarak da yanında çalışmıştır. Karşılıklı oynadıkları sahnelerde yaptıkları tiplemeler bizlere keyifli dakikalar yaşatmıştır.

Bizim Aile

Şener Şen Filmleri - Bizim Aile

Usta oyuncuların bir araya gelerek oynadığı bu filmde Yaşar ustanın üvey kızından dolayı damadı rolünde karşımıza çıkmıştır. Yaşar usta üç çocuğuyla ortada kalmış çocuklarına hem ana hem baba olmuştur. Günün birinde kendiyle aynı durumda olan Melek hanımla evlenmiştir. Melek hanımın kızıyla evlenme süreci ve sonrasında yaşanılan durumları duygusal yanlarıyla seyircilerine aktarmıştır.

Kabadayı

Kabadayı - Şener Şen Filmleri

Başrollerini Kenan İmirzalıoğlu ve Şener Şen’in üstlendiği bu film de kabadayı rolüyle karşımıza çıkmıştır. Ali Osman karakteri olarak kendine belirlediği racona göre ezikliklerin ve haksızlıklara uğrayanların yanın da durmuştur. Tüm camia da kendinden bu şekilde söz ettiren Ali Osman’ın karşısına, gençliğinin rehavetine katılan ve bu koltuğu devir almaya çalışan Devran ismindeki genç ile girdiği çekişmeli sürecin anlatıldığı bir filmdir.

Namuslu

Namuslu

Gözünü para hırsı bürümüş olan halkın içinde yaşayan Ali Rıza Bey namuslu bir vatandaş olarak gündelik yaşantısına devam etmektedir. Mesleği gereği sürekli paranın içinde olmasına rağmen kendini bozmadan orta standartlarda hayatına devam etmektedir. Ancak işyerinden yüklü paranın kaybolmasından sonra tüm gözler Ali Rıza Bey’e çevrilmiştir. Kendini namusluluğu ile ispat etmeye çalışırken, para hırsına kapılan insanların hırsız olarak gördükleri Ali Rıza Bey’e çok iyi davranmaları mizahi bir şekilde anlatılmaktadır.

Çiçek Abbas

Çiçek Abbas - Şener Şen Filmleri

Dolandırıcı ve sahtekâr bir minibüs şoförü olan Şakir rolündeki Şener Şen, muavini olan çiçek Abbas’ın kendi minibüsünü almasıyla rekabet savaşına girmiştir. Çiçek Abbas ise Şakir’in tam tersi dürüst, iyimser ve saf bir kişiliktir. İkisinin de aynı kıza sevdalanması aralarındaki çekişmeyi daha da fazlalaştırmıştır. Şakir’in her türlü düzenbazlığına karşı çiçek Abbas, dürüstlüğü ve zekâsıyla onu alt etmiştir.

Neşeli Günler

Neşeli Günler

Neşeli günler filminde bu sefer karşımıza ziya rolüyle çıkan Şener Şen, Kazım efendinin kardeşidir. Kazım ve saadet hanım 6 çocuğuyla beraber yaşarken turşu kavgası yüzünden ayrılmış ve çocukları paylaşıp evlerini ayırmıştır. Her iki tarafı idare eden ziya yaşanmayan anıları çocuklara yaşanmış gibi anlatmasıyla aklımızda kalmıştır. Birbirinden habersiz büyüyen çocukların talihsiz bir kavga sonucunda tanışmasına vesile olmuştur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı