Sağlıklı Yaşam Trendleri


0

 

Yeni yıl beraberinde yeni trendleri de getirdi. Bu trenlerden en can alıcı olanı sağlıklı yaşam, güzel bir gelecek ve doğanın keşfiyle birlikte içinde bulunduğumuz çevrenin daha yaşanılabilir olmasını sağlıyor. Sağlıklı ve mutlu bir birey olmanın yoluysa dikkat edilmesi gereken küçük detaylarda.

Kullandığınız Ürünler Doğaya Duyarlı Olsun

Kullandığınız Ürünler Doğaya Duyarlı Olsun

Dünyada bulunan insan nüfusu arttıkça beraberinden birçok sorun da geliyor. Özellikle tüketim alışkanlıkları belirli bir yerden sonra en yakın dostumuz olan doğayı kötü etkiliyor. Meydana gelen kasırga, deprem ve doğal felaketlerin birçoğu artık insanların kullandıkları ürünler yüzünden şiddetini artırıyor. Bunun önüne geçmek ve çocuklarımıza yaşanılabilir bir dünya bırakmak için alınması gereken en önemli tedbirlerden biri doğaya zarar vermeyen, çevre dostu ürünler kullanmak.

Sağlıklı Bağırsaklar İçin Mantar Tüketin

Sağlıklı Bağırsaklar İçin Mantar Tüketin

İnsan vücudunun en önemli organlarından birisi bağırsak. Sağlıklı bir sindirim ve zinde bir vücut için bağırsak sağlığına dikkat etmek oldukça önemli. Uzun zamandır bağırsak sağlığını düzenlemek için probiyotik ürünler tercih edilse de 2018 yılında bağırsak sağlığına olumlu etkisi olan başka bir alternatif daha kendini göstermeye başladı. Mantarın bağırsak ve sindirim üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğu yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıktı. Beden sağlığınızı önemseyerek kendinize iyi gelecek besinleri tüketmeniz sağlıklı yaşam trendlerine doğru atacağınız en güzel adımlardan biri. Akşam yemeklerinize mantarı ekleyerek bu adımı lezzetli bir hale getirmeniz de mümkün gözüküyor.

Daha Az Sosyal Medya Kullanın

Daha Az Sosyal Medya Kullanın

Şüphesiz ki son dönemlerde gündemi en çok meşgul eden şeylerden biri sosyal medya. Hemen hemen herkesin bir sosyal medya hesabı var ve gün içinde bu hesaplarda geçirilen saatlerin oranı hayli yüksek. Sağlıklı yaşam trendlerini uygulamak için öncelikle sosyal medya bağımlılığını yenmek gerekiyor. Başka insanların sahip olmadıkları hayatları yaşıyormuşçasına göstermelerine bir dur demek gerek. İnsanların asosyal olmasına neden olan sosyal medya ruh sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Uzun süreli bağımlılıklarda kişi, dünyasını sosyal medya temelleri üzerine kurarak büyük bir yalnızlığa sürüklüyor kendini. Bu yüzden sosyal medya kullanımını sınırlamak ve geceleri gökyüzünde parıldayan yıldızları telefon ekranından değil, yalnızca içinizden geldiği gibi izlemek gerekiyor.

Güzel Ürünlerini Kendiniz Yapın

Güzel Ürünlerini Kendiniz Yapın

Kozmetik dünyasına adım atıldığında içinden çıkılamayacak bir hal almaya başladı. Binlerce markanın on binlerce ürününe rastlamak mümkün. Ancak bu ürünlerin çoğu hem doğaya düşman hem de insan sağlığına. Bunun farkına varmak ve doğal ürünlere yönelmek için geç değil. Cildinize maske yapmak için bir ürün almak yerine evdeki ürünlerle yapabileceğiniz doğal maskelere göz atabilirsiniz. Ayrıca bilinçlenen ve şeffaflık politikasından şaşmayan kozmetik ürün üreticilerini alışverişlerinizde tercih etmeye özen gösterin.

Kolajen İçeren Besinler Tüketin

Kolajen İçeren Besinler Tüketin

Yaşlanmak hemen hemen herkesin korkulu rüyası. Hızla geçen zaman vücuttan bazı maddeleri de alıp götürüyor. Yaşlanma nedenlerinden biri olan kolajen eksikliğini olabildiğince aza indirerek kırışıkların meydana gelmesini geciktirebilirsiniz. 2018 sağlıklı yaşam trendleri arasında kolajen içeren besinler yer alıyor. Kendinize yapabileceğiniz en güzel iyiliklerden biri de bu olsa gerek.

Organik Gıdalar İlk Tercihiniz Olsun

Organik Gıdalar İlk Tercihiniz Olsun

Kaliteli bir yaşamın ve sağlıklı bir bedenin en önemli anahtarıdır beslenme. Sağlık ve düzenli beslenen bir kişinin mutlu olma oranı da artıyor. Organik gıdalar tercih ederek vücudunuzun daha iyi beslenmesini sağlayabilir aynı zamanda da doğaya karşı dostça bir tutum sergileyebilirsiniz. Bilinçlenen birçok tüketici artık tercihlerini organik gıdalardan yana kullanıyor. Hormonlu gıdaların saçtığı sorunlardan uzak durmanın tek yolu seçimleri dikkatlice yapmak.

Kaliteli Uyuyun

Kaliteli Uyuyun

Uykunun da kalitelisi mi olurmuş demeyin. Uyku düzeniniz ve uyuduğunuz yatağın vücudunuza uyumluluğu gününüzün nasıl geçeceğini etkiliyor. Çok fazla uyumak sağlıklı bir durum olmadığı gibi bedeninizin rahat etmediği yataklarda uyumak da bir süre sonra bel ağrılarına neden olabiliyor. Bunların önüne geçmek için kendinize en uygun olan uyku saatini bulmanız gerekli. Uyku öncesinde telefonla uzun süre uğraşmamak ve uyuduğunuz yerin çok soğuk ya da sıcak olmamasına dikkat etmenizde fayda var.

Sağlıklı Yağlar Tercih Edin

Sağlıklı Yağlar Tercih Edin

Trans yağ ya da kalitesiz yağlar yaşam standartlarını düşüren etmenlerden bir diğeri. 2018 sağlıklı yaşam trendleri arasında sağlıklı yağlar da yer alıyor. Vücudun enerji dönüşümünü sağlayan mitokondri sağlıklı yağlar sayesinde işlevlerini daha iyi bir şekilde yerine getiriyor. Kendinizi daha enerjik hissetmek için zararlı yağlardan uzak durabilirsiniz.

Bol Su İçin

Bol Su İçin

Su hayatın en temel yapı taşlarından biri şüphesiz. “Bol su iç” cümlesini duymayan da uygulamayan da kalmamıştır. 2018 yılının sağlıklı yaşam trendlerinde de bol su içme yerini almış durumda. Sağlıklı bir bedene sahip olmak ve istenmeyen kilolara veda etmek için su içmek gerekiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı