Bakış Açınızı Değiştirecek Komedi Filmleri

Herkesin en azından adını duyduğu romantik komedi filmlerini sizler için ele alıyoruz.


1

90’lı yıllara kadar çekilen romantik komedi filmleri artık yavaş yavaş etkisini kaybetti. Biraz daha farklı bir bakış açısıyla çekilmeye başlanan komedi filmleri içerisine farklı öğeleri katmaya başladı. Fantastik, komedi, dram vb.. Herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği 19 filmi sizler için sıraladık:

 1. 1 Le Fabuleux Destin d’Amelie Poulain


  2001 yılında izleyici ile buluşan filmimizin puanı 8,3. Sinemanın en kaliteli romantik komedi filmlerinin başında gelen filmimiz, izleyicilere daha önce hiçbir yerde görmediği ve tanışmadığı bir karakteri onlara sundu. Yaratıcı senaryosuyla beraber izleyici kendine hayran bırakan filmimizin yönetmeni Jean-Pierre Jeunet’tir. Amelie’nin kendi kendine yapmış olduğu çalışmalarla aşkına kavuşmasını ele alan filmimiz, 5 dalda Oscar adaylığı kazandı.

 2. 2 Annie Hall


  Yapımı 1977 yılında olan ve puanı o dönemde 8,0 olan romantik komedi filmleri arasındabulunan Annie Hall, son derece sevilen filmlerin başında gelmektedir. Woody Allen’i sevip sevmediğiniz tartışılabilir. Ancak Annie Hall, sinema tarihinin en unutulmaz filmleri arasında bulunmaktadır. Kadın ve erkek arasındaki ilişkileri en net şekilde aktaran bu film şarkıcı Annei Hall ila Alvy Singer arasındaki ilişkiyi ele alıyor.

 3. 3 Groundhog Day


  1993 yapımı olup, IMDB’den 8,0 puan alan filmimiz, tam bir klasik! Sinemaseverlerin mutlaka izlemesi gereken filmlerin başında olan Groundhog Day, 2 Şubat gününde mahsur kalıp, aynı günü tekrar tekrar yaşamak zorunda kalan birinin hikâyesini ele alıyor.

 4. 4 Silver Linings Playbook


  Başrol oyuncularından biri olan Jennifer Lawrence’ye En İyi Kadın Oyuncu Oscar ödülünü kazandıran romantik komedi filmleri arasında olan film, mutlaka bu kategori içerisinde yer almalıydı. Dramı ve komediyi içerisinde barındıran bu filmde Bradley Cooper rol alıyor. Filmi birden fazla izlemenizi öneriyoruz.

 5. 5 500 Days of Summer


  Sinema tarihinde en etkiliyi aşk filmlerinin başında gelen 500 Days of Summer, Summer ila Tom’un arasındaki aşk hikâyesini ele alıyor. Efsane bir çift olarak tarihine geçen Zoe Deschanel ila Joseph Gordon’u izlemediyseniz çok seveceksiniz. Filmin IMDB puanı 7,7.

 6. 6 When Harry Met Sally


  Romantik komedi filmi deyince akıllara mutlaka When Harry Met Sally geliyor. Başrollerini Meg Ryan ve Billy Cyrstal’ın paylaştığı filmde, kadın erkek ilişkilerinde arkadaşlık mümkün mü? Noktasını ele alıyor. Filmin puanı 7,6.

 7. 7 Love Actually


  2003 yılında izleyicilerle buluşan romantik komedi filmleri arasında bulunan Love Actually filminin IMDB puanı 7,6. Kış aylarının mutlaka izlenmesi gereken filmlerinin başında gelen filmimizde pek çok yıldız var. Farklı hikâyelerden yola çıkarak, ortak bir noktada buluşan filmimizin gönüllere taht kurduğunu belirtmek istiyoruz. İzleyicisini güldürürken ağlatan filmimiz, müzik konusunda da kendini kanıtlamış durumda.

 8. 8 The Big Sick


  7,6 IMDB puanı ile 2017 yılında izleyici ile buluşan The Big Sick, türü romantik komdiden ziyade dramatik ila komedi karışımıdır. Üniversite öğrencisi olan Emily Gardner ila Kumail Nanjian’ın aşkını ele alan film, senaryosuyla Oscar’a aday oldu.

 9. 9 High Fidelity


  2000 yılında 7,5 puan alan High Fidelity, Nick Hornby’nin en çok satan ünlü romanından esinlenerek beyaz perdeye gelmiştir. Oyuncu kadrosu içerisinde pek çok ünlü ismi içerisinde barındıran filmimiz, Altın Küre adayı olmuştu.

 10. 10 Crazy Stupie Love


  Romantik komedi filmleri içinde olan La La Land’ı izleyenler bu filmi daha çok sevecek. Çünkü Ryan Gosling ve Emma Stone’i bu filmde daha farklı bir şekilde izleyeceğiz!

 11. 11 About a Boy


  2002 yılında 7,2 puanı ile adından oldukça fazla söz ettiren About a Boy, Nick Hornby’nin romanından uyarlanmıştır. Filmin başrolünde Toni Collete, Hugh Grant ve Nicholas Hoult bulunuyor. Müzikleriyle herkesi kendine hayran bırakan filmin aynı zamanda En İyi Uyarlama Senaryo dalında aday olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

 12. 12 10 Things I Hate About You


  Bir neslin tavlama ve tavlanma sanatında yön gösterici bir konumu olan filmimiz 1999 yılında izleyici ile buluştu. Yönetmenliğini Gil Junger’in üstlenmiş olduğu filmde Josep Gordon’u görebileceğinizi belirtmek istiyoruz!

 13. 13 50 First Dates


  Mutlaka herkesin izlemiş olduğu 50 First Dates filmimiz 2004 yılında beyazperdede yerini aldı. Her gün aynı hayatı yaşayan kızımızla, aşkını bir gün bile bırakmayan doktor Henry’nin aşkını bir kere daha izlemek ister misiniz? Romantik komedi filmleri arasında bulunan ve birçok kemsin izlediği filmin yönetmenliğini Anger Management üstlendi.

 14. 14 While You Were Sleeping


  Romantik komedi denilince sizin de aklınıza 90’lı yıllar geliyor mu? Eğer öyleyse, While You Were Sleeping’i mutlaka izlemeniz gerekiyor. Başrolünü ünlü yıldızların paylaştığı film, izleyen herkese kendini iyi hissettirecek!

 15. 15 You’ve Got Mail


  6,6 puanı ile izleyiciyle bulunan filmimizin başrolünü Tom Hanks ve Meg Ryan paylaşıyor. Sanal dünyadaki ilişkileri ele alan ilk filmler arasında İnternet üzerinden tanışan çiftimizin hikâyesini anlatan film, başrol oyuncularından olan Meg Ryan’a Altın Küre’de adaylık getirdi.

 16. 16 Hitch


  Romantik komedi filmleri diyince pek çok kişinin aklına gelen Hitch, son derece eğlenceli. Başrollerini Will Smith ila Kevin James’in paylaştığı film de aşk doktorunun yaşadığı aşk hayatını izleyeceğiz. Film hem hüzünlendirirken aynı zamanda da güldürme garantili olduğunu belirtmek istiyoruz.

 17. 17 My Best Friend’s Wedding


  Filmin adından da anlaşılacağı gibi, komedi unsurlarını ağırlıklı olarak bizlere sunuyor! Gereğe yakın olarak sunulması, filmin beğenilmesini sağladı. Müzikleriyle Oscar’a aday olan film 1997 yılında yayınlandı.

 18. 18 The Truth About Cats & Dogs


  1996 yılında romantik komedi filmleri arasında izleyicinin karşısına çıkan film, çok güzel bir konuyu ele alıyor. Bir veterinerin, yakışıklı bir kişiyle görüşecek güveni kendinde bulamaması sebebiyle yakın arkadaşından yerine geçmesini istemesini ele alıyor. Güzel ama zeki olmayan model rolünde herkesin de çok yakından tanıdığı Uma Thurman bulunuyor.

 19. 19 Sleepless in Seattle


  Son olarak romantik komedilerin arasında Sleepless in Seattle bulunuyor. Filmimizin başrolünde Meg Ryan var. Tatlı, sevimli ve sempatik bir aşk hikâyesi izlemek isteyenleri bekliyoruz! Filmimizin IMDB puanı 6,8!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey