PTT Sözleşmeli Eleman Alımı


0

Posta ve Telgraf Teşkilatı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı sözleşmeli personel alımı ile ilgili detayları açıkladı. Çeşitli branşlarda sözleşmeli memur alımı yapılacağı ve 14 Mayıs 2018 /18 Mayıs 2018 tarihleri arasında  ptt.gov.tr ve ik.ptt.gov.tr adreslerinden adaylar başvurularını yapabilecek.

 

Ptt Sözleşmeli Personel Alımı Başvurunun Genel Şartlarından bazıları;

  • Türk vatandaşı olmak
  • 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak
  • Başvuracağı pozisyon belirtilen öğrenim şartına sahip olmak
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • Erkek adayların askerliğini yapmış bulunması ya da ertelemiş olması gerekmektedir.
  • Yurtiçi ve yurtdışında görev yapmasına engel herhangi bir beden ve akıl hastalılığının bulunmaması
  • Herhangi bir başka kuruluşa karşı mecburi hizmet yükümlülüğü olmaması
  • Sosyal Güvenlik Kurumu veya başka bir kuruluştan emekli olmamak
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv soruşturması sonucununun uygun olması gerekmektedir.

ptt başvuru

Ptt Personel Alımı Yapılacak Olan Bölümlere http://ik.ptt.gov.tr/wp-content/uploads/2018/05/Ek-2-2018-1-Nitelik-Kodlar%C4%B1-T%C3%BCm-Pozisyonlar.pdf adresinden ulaşabilirsiniz.

Başvuru yapacak adayların ilan edilen pozisyonlar için sadece bir yazılı sınava başvuru yapabileceklerdir. Her pozisyon için özel şartlar mevcuttur olup başvuru yapacağınız pozisyon için ilgili bir bölümden mezun olmak gerekmektedir. PTT Uzman Yardımcısı dışındaki diğer pozisyonlar için Mernis adresinin bulunduğu İl dikkate alınacaktır. Başvurular internet üzerinden yapılacak olup şahsen ya da posta yolu ile yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Başvuru yaparken yanlış bilgi beyan eden adayların kazanmış olsalar bile başvurusu geçersiz sayılacaktır. Başvurularını yapan adayların yazılı ve sözlü sınav yeri ptt.gov.tr ve ik.ptt.gov.tr adreslerinden açıklanacağı gibi adayların cep telefonlarına  SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

 

Ptt Personel ALımı Sınavı Hakkında Merak Edilenler

sınav hakkında merak edilenler

Sınav ücreti olarak adaylardan 60 tl tahsil edilecek olup  PTT’nin 1840 no’lu posta çeki hesabına sınav başvurusundan önce yatırılması gerekmektedir. Adaylar sınav başvuru tarihleri arasında PTT işyerlerinden (Merkez veya Şube) ve PTTMatik’lerden T.C. Kimlik Numarası ile sınav ücretini yatırabilecektir.

Adaylar sınava giderken yanlarında sınav giriş belgesi ve fotoğraflı nüfus cüzdanı( pasaport ya da sürücü belgeside olabilir.) bulundurması gerekmektedir. Sınav giriş belgelerine adaylar internet sitesinden T.C kimlik numaralarını girerek ulaşabilecektir.

Yazılı Sınavın Yapılacağı Yerler: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Samsun, Van, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Eskişehir, Kocaeli, Kayseri, Konya, Malatya, Erzurum olmak üzere 17 farklı merkezde yapılacaktır.

Test usulü ile yapılacak olan yazılı sınavda sorular beş seçenekli olacaktır. Yazılı sınav konu dağılımı PTT’nin yayımlamış olduğu Ek-3 tablosunda detaylı bir şekilde açıklanmış olup sınav konuları Genel Yetenek ve Genel Kültürden oluşacaktır.  Ek-3 tablosundan sınav konularının detayına http://ik.ptt.gov.tr/wp-content/uploads/2018/05/Ek-3-KONU-BA%C5%9ELIKLARI.pdf adresinden ulaşabilirsiniz.

Alınacak Pozisyonların Birimlere Göre Dağılımına http://ik.ptt.gov.tr/wp-content/uploads/2018/05/Ek-1-Da%C4%9F%C4%B1l%C4%B1m.pdf adresinden ulaşabilirsiniz.

ptt personel alımı

Değerlendirmeler yazılı ve sözlü sınavın aritmetik ortalaması alınarak başarı puanı oluşturulacaktır.

Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonlarına başvuranlardan yazılı ve sözlü sınav sonucunda 70 puan ve üstü alanlar; Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı), Postacı, Postacı (Firma elemanı) pozisyonlarına başvuranlardan yazılı sınav sonucunda 60 puan ve üstü alanlar başarılı sayılacağınıda açıklamada yer almaktadır.

Yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olan adaylar sınav sonucunun açıklandığı tarihten itibaren PTT’nin personel ihtiyacı doğrultusunda en geç 1 yıl içerisinde atamaları gerçekleştirilecektir.

Başvuru yapacak olan bütün adaylara Voynn ekibi olarak bol şans diliyoruz.

Kpss ile ilgili detaylı bilgiler edinmek için Kpss Hakkında Merak Edilen Herşey konulu makalemize göz atabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Arif GUVENC
Bulut ve İklim'in babası. Nazlı'nın hayat arkadaşı. 39 yaş. Ziraat Mühendisi. #voynn.com'da çalışıyor. #güvençgiller familyasından. Yemeyi, içmeyi pek sevmez ama gezmeye bayılır. Şimdilik 14 ülke gördü ama hedef en az 50 ülke. Gezi anılarını da yakında voynn.com'da okuyabileceksiniz....

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey