PES 2019 Tanıtımı Yapıldı. İşte Yenilikler…


0

Hong Kong PSN tarafından PES 2019 ile ilgili bilgiler yanlışlıkla açığa çıktı. Hong Kong PSN’nin yaptığı yanlışlık sonucunda PES 2019 oyunu hakkında birçok yenilik ve detay ortaya çıktı. FIFA 08’in hareketlenmesinden sonra PES eski günlerini özletiyordu. Buna rağmen PES oynayan kitle sadık kalarak satın almaya devam etti ve sonunda bekledikleri oldu. Sadık oyuncu kitlesini kaybetmek istemeyen PES beklenilen performansı sağlayabilecek mi merak konusu. Electronic Arts’ın FIFA’da yaptığı değişiklikler ve geliştirmeler senelerdir PES serisinin geride kalmasına neden oldu.  UEFA ile olan anlaşması ve Şampiyonlar Ligi kupasının lisansının bitmesi PES’in geride kalmasında etkili oldu.

Efsane oyun yapımcısı KONAMI Şampiyonlar Ligi’nin PES 2019 ‘da yer almayacağını daha önce duyurmuştu. Bunun yerine 9 yeni ligi oyuna dahil edeceği de gelen bilgiler arasında. Yer alacak 9 ligin tamamını açıklamayan KONAMİ liglerden 7 tanesini açkladı. Pes 2019’da yer alacak yeni liglerden 7’si;

 • Danish Superliga
 • Portugal’s Liga NOS
 • Belgium Pro League
 • Swiss Super League
 • Scotland’s Ladbrokes Premiership
 • Superliga Argentine
 • Russian Premier Liga

Agustos ya da Eylül 2018 ‘de piyasaya sürülmesi düşünülen PES 2019 hakkındaki detaylar;

 • PES serisindeki MyClub modunda düzenlemeler yapılacak. FIFA’ya benzer aylık/haftalık oyuncu gibi özel futbolcu seçenekleri eklenecek.
 • Yeni şut ve pas animasyonlarının yanında 11 farklı “trick” animasyonuda yeni özellikler arasında
 • Lisans liglerin sayısı artacak.
 • Daha gerçekçi ve akıcı grafikler için 4K HDR desteği sunulacak.
 • Master League modu ile yeni lig lisansları ve gerçekçi transfer sistemi gelecek.

Türkiye’de PES 2019 ön sipariş fiyatları şu şekilde;

 • PES 2019 – 179 TL
 • David Beckham Edition – 209 TL
 • Legend Edition – 239
 • Xbox One
 • PES 2019 – 152 TL
 • David Beckham Edition – 176,50 TL
 • Legend Edition – 202,75 TL
 • PC – 176,21 TL

Geçmişten Günümüze PES Yolculuğu

PES 2001

ISS ismi ile 2001 ‘de yayınlanmaya başlayan PES genel anlamıyla Japon yerel ligini barındıran bölgesel bir oyundu. KONAMİ oyunun geri dönüşlerinde olumlu bir etki yakalayınca oyunu dünyaya açmaya ve ismini değiştirmeye karar vererek Pro Evolotion Soccer yani PES adını verdi ve böylelikle bugün ki efsane doğmuş oldu

PES 2

2001’de ki atağından sonra Avupa’da planladığı satış rakamlarına ulaşan KONAMİ seri halinde devam etmeye karar vererek 2002 yılında PES 2 yayınladı. FIFA 2003 ile aynı türevde olan PES 2 serinin ikinci oyunuydu.

PES 3

Avrupa’da zirve yapan PES 3 2003 yılında yayınlandı ve o yıl EA Sports’un ünlü oyunu FİFA 03 ile FİFA 04’te yaşanan düşüş KONAMİ’nin önünü açtı. Grafiksel ve görsel açıdan FIFA’yı geride bırak PES 3 hızlı bir şekilde yayılarak ünlü bir oyun haline geldi.

PES 4

PES 3 ile yakaladığı başarıyı PES 4 ile devam ettiren KONAMİ başarı basamaklarını adım adım tırmanıyordu.

PES 5

2005 yılında satışa sunduğu PES 5 beklenileni karşılamadı. FIFA’da EA Sports’un yaptığı değişiklikler PES 5’i gölgede bırakmıştı. PES 5’i özel kılan Türkiye’deki PES temellerinin atılmaya başlanmasıydı.

PES 6

2006 ‘da yayınlanan PES 6 sonuna rakam alarak yayınlanan son PES olmuştu. PES oyununu sonuna temsil ettiği yılı koyarak çıkarma kararı alan KONAMİ yanlış anlaşılmaların önüne geçmeye karar vermişti.

PES 2008

Yeni adıyla yayınlanan ilk oyundu. 2007 yılını temsil eden PES 2008 KONAMİ için büyük bir adımdı. Lisans sorunlarının çözülmesi için birçok dünya devi ile 2007’de anlaşmaya varılmıştı.

PES 2009

KONAMİ ülkemizdeki fan kitlesinin arttığını görünce PES serisi için Türkçe dil desteği sinyallerini PES 2009’da vermişti. Dil desteğinin satış rakamlarına göre belirleneceğini belirten KONAMİ çalışmalarını büyük bir azimle sürdürmüştü.

PES 2010

2009 yılında piyasaya sunulan PES 2010 birçok yenilik ve değişiklik ile başarılı inceleme notlarına imza atmıştı. İlk resmi PES turnuvalarına ülkemizde PES 2010 ile başlanmıştır.

PES 2011

Ülkemizde satış rakamlarının üstüne çıkan PES 2011 ile KONAMİ yeni seride Türkçe dil desteği vereceğini açıklamıştı.

PES 2012

İlk Türkçe dil desteğine sahip oyundu. PES 2012 Meksika ve Türkiye’de en çok satan oyun ünvanını almıştı.

PES 2013

Ülkemizde PES kitlesinin beğenerek oynadığı son oyun olan PES 2013 zirveye çıkmıştı.

PES 2014

PES serisinin fanlarını hayal kırıklığına uğrattığı bir yapım olmuştu. KONAMİ yeni nesil konsollarından çıkışıyla oyun motorunu değiştirmeye karar vererek Fox Engine’e geçiş yapmıştı. Beklediğinden kötü bir tepki ile karşılaşında KONAMİ oyundan yağmur efektini çıkarmak zorunda kalmış ve ruhunu kaybetmiş, FİFA’ya benzer bir yapımla fanlarının karşısına çıkmış ama istediği başarıyı elde edememişti.

PES 2015

PES 2014’te yaşadığı başarısızlığını Fox Engine’e bağlayan KONAMİ yeterli zamanlarının olmadığından şikayetçi olarak PES 2015’te ki beklentileri yükseltmişti. FIFA’ya benzemeye çalışan KONAMİ PES 2015 ile oyuncularını tekrar hayal kırıklığına uğratmıştı.

PES 2016, 2017,2018

PES 2015’ten sonra sürekli kendini geliştiren KONAMİ grafikler olsun, oyundaki özellikler olsun en iyisini yapmaya çalışıyor. Eski parlak günlerine dönebilecek mi? Fanlarının yüzünü tekrar güldürebilecek mi bilmiyoruz. FIFA’yı geride bırakabilecek mi? KONAMİ PES 2019 serisi ile birçok yenilik ve geliştirmeyle geliyor…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı