Ülkemizde Hizmet Veremeyen Paypal’e Alternatifler


2

Bilindiği üzere 2016 yılında BDDK Paypal’ın lisansını iptal ederek Türkiye’deki faaliyetlerini durdurdu.  Ülkemizde o döneme kadar özellikte yurt dışı alıverişlerinde önemli bir ödeme aracı olarak kullanılıyordu. Boşluğu bir süre hissedilse de Paypal alternatifleri gün geçtikçe artıyor. Bu makalemizde e-ticaretin olmazsa olmaz ödeme araçlarından ve güvenli alışverişin adreslerinden biri olmuş Paypal’e alternatif olacak ödeme platformlarını sizler için derledik. İşte bunlardan birkaçı.

Payoneer

Payoneer

Mastercard’ın hayatımıza kazandığı bir sistem. Ülkemizde en popüler uluslararası ödeme aracı olarak kullanılıyor ve Paypal alternatifleri arasında belki de en iyisi ve en çok tercih edileni. Sunduğu birçok hizmet ile 200’ü aşkın ülkeye hizmet veren Payoneer özellikle kurumsal müşterilerin tercihleri arasında.

Payza

Payza - Paypal alternatifleri

Paypal alternatifleri arasında önemli bir başka ödeme sitemi Payza, yüzlerce ülkeye hizmet verme kapasitesine sahip. Para transfer ücretlerinde komisyon biraz fazla olsa da online alıverişlerde uygun sayılabilir.

Webmoney

Webmoney

Geniş hizmet yelpazesiyle son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen ödeme platformu Webmoney. Ödeme yapma, alma konusunda oldukça başarılı denilebilir. Özellikle kurumsal müşteriler için hizmet seçenekleri oldukça fazla.

Skrill

skrill

Uluslararası alanda yapılacak her türlü harcamalarda kullanılabilen Paypal alternatifi denilebilecek bir ödeme sistemi. Güvenli ve hızlı para alışverişi imkânı sağlayan bu ödeme platformunda ödeme yapabilmek için Türkiye’deki banka hesaplarınıza SWIFT kodu eklemeniz yeterli.

PayU

PayU - Paypal alternatifleri

Sosyal ağlar üzerinden de ödeme yapma imkânı sağlayan PayU, kurumsalların yanında küçüklü, büyüklü şirketler içinde birçok seçenek sunuyor. Paypal alternatifler arasında olan bu platform size kolay alışveriş imkânı sağlayacak.

Ininal

ininal

Yerli online ödeme platformu denilebilecek Ininal, online para transferleri, alışveriş gibi alanlarda kullanılabilen ödeme sistemi.  Bunun için bankaya gitmenize gerek yok. PTT şubelerinden ya da Migroslar’dan temin edebilirsiniz.

Stripe

stripe - paypal alternatifleri

Aralarında Türk lirasının da bulunduğu 135 aşkın para biriminde ödeme kolaylığı sağlayan online ödeme platformu Stripe en çok da sanal pos olarak kullanılıyor. Paypal alternatifi öde sistemi Amerika merkezli olup birçok özelliği içinde barındırıyor.

Moneygram

Moneygram - paypal alternatifleri

Dünya geneline 10 dakika gibi kısa bir sürede ve güvenli bir şekilde para göndermenin bir başka yolu. Paypal’ın önemli alternatiflerinden biri olan Moneygram yüzlerce ülkeye, binlerce noktaya para alışverişini düşük komisyon ücretiyle yapmanızı sağlıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı