Pastel Ton Kuralları


0

Yaz aylarının gelmesi ile pastel tonlar tekrar trend oluyor! Cesur ve can alıcı renklerden ziyade pastel tonlar son yıllarda vitrinleri dolduruyor. Romantik ve zarif görüntünün anahtarı olan pastel tonları nasıl kombinlemek gerekiyor? Pastel tonlara dair ipuçları VOYNN’da!

Pastel tonlar ile siyahı kombinlemekten kaçının!

Çoğumuz dolabımızın kapağını açtığımız zaman ellerimiz koyu renklere, özellikle de siyah tonlara gidiyor. Renkli kombin yapacaksak bile araya siyah bir şeyler serpiştiriyoruz. Üstümüz renkli olursa altımızdaki pantolon siyah oluyor; tamamen renkli giyinmeyi başarsak da bu kez ayakkabıda siyaha kaçıyoruz. Şeker gibi bir görüntü için siyahları elinizle bir kenara itin. Baştan aşağı pastel kombinler yapmayı deneyin. Eliniz yine de siyaha gidiyorsa, siyah yerine griyi tercih edin. Gri, soft bir renk olduğu için pastel tonlarla daha şık duracaktır.

Zıtlıkların gücünü kullanın!

Pastel tonlar arasındaki zıtlıklardan faydalanın. Mesela pastel mavi ile toz pembe gayet tatlı ve zarif duracaktır. Tek bir parça giyecekseniz eğer, bu elbisenin içerisinde de farklı pastel tonların olması size farklı bir hava katacaktır. Eğer zıt renklerle kombin yapmaya cesaret edemiyorsanız baştan aşağı tek bir pastel rengi tercih edin. Ayakkabı, kemer, çanta, kolye, küpe, bileklik gibi aksesuarlarınızla kombininizi renklendirin.

Aksesuarlara dikkat!

Pastel tonlarda kombin yaptıysanız, incili aksesuarlardan uzak durun. İncili takılar ile pastel tonlar sizi yaşınızdan daha büyük gösterebilir. Bu noktada altın ve gümüş tonlarında takılar kurtarıcınız olacaktır.

Ten renginizin pastel tonlar ile uyumuna dikkat edin!

Eğer ten renginiz açıksa, pastel tonları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle renkleri daha ön plana çıkan pastel tonları kullanmaktan kaçınmayın. Ancak biraz daha esmer bir ten rengine sahipseniz, daha hafif ve kremsi olan kırık beyazlara, krem rengilere, sütlü kahvelere ve açık grilere yönelmelisiniz. Esmer ve kızıl tenlilerin fazla pastel “renkli” kıyafet kullanması onların ten renklerini soluk gösterebilir.

JOKER: Bu sezon vitrinlerde pastel tonlarda, v yakalı, dantelli, ince askılı bluzleri sık sık gördük. Bu parçayı sezonun kurtarıcısı ilan ediyoruz! Pastel kombinlerinizi bu parça ile taçlandırabilirsiniz.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı