Partnerinizle Her Gün Konuşmanız Gereken 5 Konu


0

Uzun süreli ilişkilerde partnerinizle gündelik sohbet etmek sizler için alışkanlık haline gelmelidir. Birlikte olduğunuz insanla sadece iyi, romantik şeyler hakkında konuşmak dışında güven oluşturarak partnerinizle uzun süreli bir bağ kurmak için yaşamınızı etkileyen konularda da konuşmanız gerekir.

İyi bir ilişki için dürüstlük çok önemlidir. Partnerinizle her gün konuşabileceğiniz önemli konulara hep birlikte bakalım…

Gelecek

Uzun süreli bir ilişkiye sahipseniz gelecek hakkındaki beklentileriniz hakkında konuşmanız gerekir. Hayatınız, yapmak istediğiniz şeyler, gelecek hedefleriniz, hayalleriniz hakkında konuşarak beraber hayal edip birlikte bu hayallere ulaşmak için çabalamalısınız. Bu şekilde birbirinize daha çok bağlanır aynı hedefe birlikte ulaşmaya çalışır, birbirinize destek olursunuz.

Sağlık

Sağlığınız hakkında endişeleriniz ya da herhangi bir sağlık probleminiz var ise, sağlığınız ile ilgili ciddi bir karar almanız gerekiyorsa kesinlikle bunu partneriniz ile konuşmalısınız. Endişelerinizi ve problemlerinizi sizinle birlikte çözmeye çalışarak sizlere destek olması ikinize de iyi gelecektir. Size yardım etmesine izin vermelisiniz. Ve partnerinizin kararlarını kendi kararlarınızla birlikte değerlendirerek onun mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Aile Meseleleri

Eğer ailenizde sorunlar yaşıyorsanız partneriniz ile bu durumu paylaşmaktan çekinmemelisiniz. Aynı probleme farklı bakış açıları ile yaklaşarak bunlarla yüzleşmenizi iyi bir partner sağlayabilir. Sizin onunla bu durumları paylaşmanızdan mutluluk duyacak ve aranızdaki bağ kuvvetlenecektir. Eşinize ya da partnerinize arkadaşları, ailesi ve hayatı hakkında sorular sorun.

Para

Birlikte almanız gereken önemli şeylerden bir tanesi de finansal ihtiyaçlardır. Yatırım yapmak isteyebilirsiniz diyelim bunu partneriniz ile paylaşmalı, fikrini almalısınız. Birlikte bir hayat sürdüreceğiniz insanın fikirlerini önemsemelisiniz. Birlikte karar alarak kararınızın iyi, kötü yanlarını başka bir bakış açısı ile görebilirsiniz.

Hedefler

hedefi parçala

Partnerinizin ilgi ve tutku duyduğu konuları öğrenmeli birlikte yapabileceğiniz şeyler üretmeli ve bunlar hakkında oturup konuşmalısınız. Hedeflerinizi paylaşmalı, o hedeflere nasıl ulaşacağınızı planlamalı ve birlikte hareket etmelisiniz. Kendi hayalleriniz ve mücadelelerinizi, hedeflerinizi partneriniz ile paylaşarak birlikte ortak bir yol belirlemeli ve o yolda omuz omuza devam etmelisiniz.

Önemli olan birbirinize karşı dürüst olmak ve her şeyinizi paylaşmaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
1
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı