Özgür Demirtaş Kimdir?

Son zamanlarda adı doların yükselmesi, cumhurbaşkanlığı adaylığı ve Yıldız Tilbe ile gündeme gelen bir isim!


1

Doların yükselmesiyle beraber televizyonlarda görmeye başladığımız Özgür Demirtaş, ekonomi alanında uzman bir isimdir. Türkiye'de üniversite eğitimini tamamladıktan sonra akademik kariyerine yurtdışında devam eden Özgür Demiştaş, hayatını başarılarla doldurmuş bir isimdir. Şuanda Sabancı Üniversitesi'nde çalışmalarını sürdüren Özgür Demirtaş, sosyal medyada da oldukça aktif!

Özgür Demirtaş Kimdir?

Özgür Demirtaş Kimdir

Özgür Demirtaş, Ankara'da doğmuştur. İlkokul eğitimini Manisa'nın Salihli ilçesinde almıştır. Orta okul ile lise eğitimini ise İzmir'de tamamlamıştır. Üniversite yerleştirme sınavında üst düzey bir başarı göstererek Türkiye'de ilk 50 öğrenci arasına girmeyi başarmıştır. Üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde almıştır. 

Lisans Alanından Farklı Bir Dalda Doktora Almıştır

Amerika'da Boston College'da akademik kariyerine devam eden Demirtaş, lisans alanından farklı bir dal olan Finans alanında doktorasını tamamladı. 5 yıl içinde doktora ünvanını almayı başaran Demirtaş, 27 yaşında doktora ünvanına kavuştu.

2003 yılında aynı zamanda Yardımcı Doçent ünvanını da alan Demirtaş, Baruch College City University of New York'da göreve başladı. Aynı yıl Finans bölümünde 2004 yılında ise İşletme Fakültesi içerisinde En İyi Öğretim Üyesi seçildi. Bir sonraki yıl ise tüm ana bilim dalları ve tüm fakültelerde "En İyi Öğretim Üyesi" olmayı başararak "Üstün Öğretim Madalyası" almaya hak kazandı ve Madison Square Garden'de aldı. 2012 yılında başarılarına bir yenisini daha katan Demirtaş, New York University (NYU) Stern School of Business Finans Bölümü'nde en yüksek öğretim değerlendirmesinin sahibi oldu.

Yayınları En Önde Gelen Akademik Dergilerde Yayınlandı

25 üzerinde akademik yayın yapan Demirtaş'ın yayınları, Dünya'nın en önde gelen akademik dergileri olan Journal of Monetary Economics, Management Science, Journal of Financial and Quantitative Analysis ve Journal of Business Economic and Statistics'de yayınlandı. Ayrıca kitap çalışması da basım için kabul edildi. 2004 yılında ilki olmak üzere 6 yıl boyunca City University of New York'da araştırmaları ödüllendirildi.

Tenür Ünvanı Aldı

2007 yılında City University of New York'ta Tenür ünvanı aldı. Yani ömrünün sonuna kadar City University of New York'ta çalışma ve üniversiteden çıkarılmama hakkına sahip oldu. 2010 yılında Sabancı Üniversitesi tarafından Profesörlük teklifinin yanında İşletme Fakültesi Finans Kürsü Başkanlığı teklifi aldı. Aynı yıl 1 milyon profesör arasında yapılan öğrenci değerlendirmesinde ilk 20 içerisinde olmayı başardı.

Tenür Ünvanını Bırakarak Kürsü Başkanlığına Başladı

Amerika Birleşik Devleti'ndeki tenür ünvanını 2012 yılı Eylül ayında bırakarak Sabancı Üniversitesi tarafından teklif edilen kürsü başkanlığına başladı. Ayrıca aynı yıl Marie Curie Araştırma Fonunu almaya hak kazandı.

Kürsü başkanlığının yanında Türkiye'nin ilk Tasarruf ve Finansal Okur Yazarlik Derneğinin (FODER) Kurucu Yonetim Kurulu üyeliğini ve Türkiye Genç Işadamları Derneği (TUGIAD), TAYSAD ve DASK danışmanlıklarını da yürütmüştür.

10 Milyar Dolar Bozarım Muhabbeti

Katıldığı bir televizyon programında Necmettin Batırel ile yaşanan diyalogta gösterdiği tepkilerle de gündeme gelmiştir. Unutulmayacak diyaloglar arasına girmiştir!

Yıldız Tilbe'ye Sosyal Medya Üzerinden Cevabı

Doların yükselişe geçtiği dönemlerde Twitter üzerinden "TL basıyorsak dolar da bakarız, nedir yani!" açıklamasında bulunan başarılı sanatçı Yıldız Tilbe'ye aynı platform üzerinden cevap vererek gündeme gelmiştir. "Yıldız Hanım bilmediğiniz konularda konuşmayın..." açıklamasıyla Yıldız Tilbe'nin söylemine karşılık vermiştir.

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Olacağı İddiası!

Televizyoncu Metin Uca tarafından 2018 Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP'nin adayı olacağı iddia edilmiştir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı