Yerinizden Kalkmadan Kurs Alabileceğiniz Online Kurs Siteleri


3

Dijital çağ ile eğitim kategorisinde de büyük değişimler yaşanıyor. Artık elimizde adres sokak sokak kurs aramak zorunda değiliz. En hesaplısı hangisi, bütçemize uyuyor mu, çalışıyorsak çalışma saatlerimize uyum sağlayacak mı? diye düşünmemize gerek kalmadı. Oturduğumuz yerden eğitim görebileceğimiz, istediğimiz her alana dair, ulaşabileceğimiz pek çok online kurs siteleri artık bilgisayar ekranımız kadar uzağımızda.

Online Kurs Siteleri

online kurs siteleri

Eğitimlerin pek çoğu uluslararası geçerli sertifikalara da sahip bu nedenle kurs programları alanında tercihler özellikle son yıllarda online kurs siteleri eğitimlerine yönelmiş durumda. Online kurs sitelerinin en tercih edilenlerini sizler için listeledik.

Udemy

udemy online kurs siteleri

Udemy içinde yaklaşık olarak 100.000 kurs barındırıyor. Udemy online kurs sitesi ile hem eğitim alabilir hem de uzmanlık konunuz var ise eğitimler hazırlayabilir ve para kazanabilirsiniz. Kursları çevrimdışı olarak takip edebilir, podcast’te dinleyebilirsiniz. Ayrıca mobil kullanıcılar da düşünülerek eğitim modülleri uyumlu hale getirilmiş. 2009 yılında kurulan Udemy ’nin genel merkezi San Francisco Amerika’da. Kurucuları ise Gagan Biyani, Eren Bali ve Oktay Çağlar. Eren Bali ve Oktay Çağlar Türkiye’de böyle bir platform kurmakta zorlandıkları ve pek çok engelle karşılaştıkları için Türkiye’den Silikon Vadisine kadar gitmişler ve yabancı ortak ile Udemy’i kurmuşlar. Udemy’de şu an itibari ile 5 milyon civarında öğrenim gören kişi var. 25.000 civarında da aktif kurs var. Eğitmenler alanlarında uzman kişilerden oluşuyor. Hem ücretli hem de ücretsiz kurslar var. Ücretli kurslar da piyasada bulunan kurslardan çok daha uygun fiyatlı. Udemy online kurs siteleri sıralamasında ilk sırada yer alıyor.  Eğitmenler bazen tanıtımlarını yapmak için ücretsiz online kurs veriyorlar bazen de sitenin kurucuları indirim haftası veya ücretsiz günler gibi etkinlikler ile ücretsiz online kurs imkanı sağlıyorlar.

Udemy aşağıda yer alan kategorilerde online kurs hizmeti veriyor.

 • Yazılım geliştirme
 • İşletme
 • BT ve yazılım
 • Ofiste Verimlilik
 • Kişisel Gelişim
 • Tasarım
 • Pazarlama
 • Yaşam Tarzı
 • Fotoğrafçılık
 • Sağlık ve Fitness
 • Müzik
 • Sosyal Bilimler
 • Mühendislik
 • Beşeri Bilimler
 • Matematik
 • Bilim
 • Sınavlara Hazırlık

globalenstitu.com

globalenstitu

Online kurs siteleri alanında sertifikalı eğitimler veren kurs platformlarından bir tanesi de Global Enstitü sitesidir. Eğitimlerinin pek çoğu ücretsiz sunuluyor. Eğitim, Girişimcilik, Kişisel Gelişim, Motivasyon gibi konularda online kurs hizmeti alabilirsiniz. Bilgisayar, mobil ve tablet destekli programlar kullanılıyor. Kurs sonunda online veya ıslak imzalı olarak sertifikalarınızı isminize düzenlenmiş bir şekilde alabiliyorsunuz.

Google Dijital Atölye

Google Dijital Atölye - Online Kurs Siteleri

Ücretsiz online kurs siteleri kategorisinde sertifikalı kurslar alanında en iyisi olarak nitelendiriliyor. Programlar ücretsiz. Google Dijital Atölye işletme sahipleri, öğrenciler ve çalışanlar olarak kullanıcılarını üçe bölmüş ve ayrı eğitim modülleri hazırlamış. 23 tane online kurs hizmetini siteden bulabilirsiniz. Eğitim tamamlandıktan sonra Google Eğitim Sertifikası veriliyor.

İstanbul İşletme Enstitüsü

İstanbul İşletme Enstitüsü

2012 yılında kurulmuştur ve adından da anlaşılacağı üzere işletme eğitimlerini online kurs olarak vermektedir. Akademisyen ve gönüllü eğitmenler tarafından eğitimler oluşturulmaktadır. Bugüne kadar yaklaşık 100.000 kişiye online eğitim olanağı sağlamıştır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı