Bonding Hakkında Her Şey: Netflix’in Yeni Gözdesi


4

Biraz farklı, eğlenceli ve içinde cinsel öğeler barındıran Netflix’in yeni dizisi Bonding, gösterime girdiği andan itibaren hem olumlu hem de olumsuz yorumlar aldı. Dizi genel itibari ile işten eve geldiğinizde dinlenme aranızda seyredebilecek bir dizi olarak nitelendiriliyor. Yazar, yönetmen ve şovmen Rightor Doyle’un gerçek yaşam deneyimlerine dayanan dizi, LA LGBT odaklı film festivali Outfest’te ‘En İyi Episodic Serisi‘ ödülünü kazandı.

“Eğer giydiklerim, elimde tuttuğum şey ve konuşma şeklim sizi birazdan göreceğiniz şeyler konusunda uyarmaya yetmiyorsa ne yeter bilemiyorum. Tek bildiğim daha fazlasını görmeden önce kalan süreniz 3 saniye. 3…,2…,1”

Konu

Bonding hakkında

Zoe Levin Tiff, gündüz psikoloji öğrencisi geceleri de bir dominatrikstir*. Tiff ve Pete yakın arkadaştırlar ve bir süre sonra New York’ta bir araya gelirler. Pete ise sahneye çıkma korkusu olan eşcinsel bir komedyendir. Tiff, gece çalışmalarında yardıma ihtiyacı olduğuna karar verir ve bu konuda güvenebileceği tek kişi Pete’dir. Pete garson olarak çalışmaktadır ve korkuları ile yüzleşmeye korkmaktadır. Tiff arkadaşı Pete’ye asistanlık teklif eder ve olaylar gelişmeye başlar. Pete, Tiff ‘in işine çok yabancıdır ve onunla gittiği yerlerde Tiff ’in yaptıkları ve erkeklerin bu hizmetkarlıktan zevk almaları ona çok yabancı duygulardır. Ayrıca, Tiff hem erkekleri köle gibi kullanıyor hem de buna karşılık erkekler ona bu rolü için ciddi paralar ödüyorlardır. Tiff bu işte her ne kadar profesyonel olsa da gece yaşamı ve gündüz yaşamı arasındaki farklılıklar bazen onu çıkmaza sürüklemektedir. Bazen işin içine kamçılar, zincirler, kelepçeler ve fetiş girse de Bonding ’de çok fazla duygusallığa dokunan konular ve neşe de var.

Oyuncu Kadrosu

Bonding oyuncu kadrosu

Netflix’in yeni dizisi Bonding başarılı bir oyuncu kadrosuna sahip. Zoe Levin, Alex Hurt, Brenden Scanell, D’Arcy Carden, Micah Stock, Gabrielle Ryan, Theo Stockman, Charles Gould Bondin’ing’ in oyuncu kadrosu olduğu filmde gerçek hayatta queer bir birey olan Rightor Doyle hem yönetmen hem de dizinin senaristidir. Dizi Rightor Doyle ’nin kendi hayatından örneklerin de yer alması ile oluşmuştur.

İzleme Süresi ve Bölüm Sayısı

netflix'in yeni dizisi bonding

Netflix’in yeni dizisi Bonding ’in en fazla olumsuz yorum olduğu konu aslında bu. Dizi 15’er dakikalık toplam 7 bölümden oluşuyor. İzleyiciler tam konuya alışmaya başladıklarında dizi bitiyor. Film eleştirmenleri, işlenen konunun ve oyuncuların daha fazla bir süreyi hak ettiğini düşünüyorlar çünkü filmin bir sezonu tam 105 dakikadan ibaret. Sadece bir bölümün tadını çıkarmaya gerçekten başladığınızda, her şey bitiyor. En uzun süren bölüm 18 dakikadır, en kısa süren bölüm ise 12 dakikadır.

*Dominatrix: Çoğu kadındır ve baskın rolün kadın olduğu BDSM’dir. Bir dominatriks hükmeder ve karşısındaki kişiye emirler verir. Çoğu tipik ücretli profesyonellerdir ve pro-domme olarak adlandırılır. Rol, karşı cinsten bir kişinin hizmetkarlık yapmasına ve aşağılanmasına dayanır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

4

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
3
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
1
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı