Netflix’in En Çok Dikkat Çeken Dizileri


1

İnternetten dizi izlemeyi seviyorsanız ve sevdiğiniz diziler sezona girdi, bitti ve siz bir arayış içindeyseniz bahsedeceğimiz dizilere göz atabilirsiniz. Sizler için Netflix’in en çok dikkat çeken dizilerini ve konularını listeledik.

Stranger Things-IMDb: 9.0

Stranger Things

2.Sezonu Ekim ayında çıkması beklenilen bilim kurgu/korku dizisi izleyicileri içine çeken olay örgüsü ile Netflix’in en çok izlenen dizileri arasında. IMDb’den 9,0 puan alan dizinin ilk bölümü 2016 yılında yayınlanmasına rağmen izleyicileri her geçen gün artıyor. Dram, fantastik ve gerilim türlerini içinde barındıran dizi Will adında 12 yaşındaki çocuğun bir anda kaybolması ile başlıyor.

Aramalara rağmen Will’in kaybolmasına dair bir ipucu bulamayan ekipler vazgeçtikleri anda gizemli bir kız ortaya çıkarak olaylara farklı bir boyut kazandırıyor. Will’in kaybolması yıllar sonra bu küçük kızın dönmesine sebep olurken aslında devlet eliyle yapılan gizli deneylerin sonuçları olduğunu ortaya çıkıyor ve dizinin konusu karmaşık bir olay örgüsü ile gelişiyor.

 

La Casa De Papel- IMDb: 8.7

La Casa De Papel

2017’de ilk bölümü yayınlanan dizide 7-8 kişinin darphane soygun planını anlatıyor. Bu planı Profesör lakaplı birinin hayatının yarısı boyunca detaylı bir şekilde düşünmesi ile oluşturulmuş olup bu soygun için kurduğu ekibi seçmesi ile başlıyor. İlk bölümden itibaren izleyicilerin beklentisini karşılayan dizide bol aksiyon, heyecan sizleri bekliyor. 3. Sezonunun 2019 yılında yayınlanacağı bilinen dizinin izleyici kitlesi oldukça geniş.

 

Narcos- IMDb: 8.9

Narcos

En iyi suç drama dizilerinden biri olan Narcos, birçok dizi arasından sıyrılmayı başararak büyük bir izleyici kitlesi elde etmiş durumda. Pablo Escobar Dünya’daki en tanınmış suçlu olmakla birlikte Escobar’ın güç kazanmasını konu alan dizi izleyicilerini hayal kırıklığına uğratmıyor. IMDb’den 8,9 puanalarak da kaliteli bir yapım olduğunu da kanıtlayan dizi gerçek bir senaryonun eseridir. Ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatını anlatan dizi de uyuşturucu işi yapmasına rağmen kazandığı paralar ile evsizlere ev yardımı yapan biridir.

 

Black Mirror – IMDb: 8.9

Black Mirror

Her bölümü birbirinden bağımsız olan dizi 3 sezondan oluşuyor. Edebiyat eserlerinin vizyona uyarlanmasının tam tersine Black Mirror dizisi üzerine kitap yazılmaya bile başlanmıştır. İnsanlığın en görkemli buluşları ile en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık, teknolojiyle iç içe bir geleceği konu alan bilim kurgu dizisi.

 

The Punisher -IMDb: 8.7

The Punisher

Daradevil’in 2. Sezonunda seyircinin karşısına çıkan Punisher karakterinin hikayesini konu alan bu dizi trajik bir hikayeden yola çıkarak intikam almak için yola koyulan Frank Castle’ın hikayesini ortaya koymaktadır. İnsanın travmalar etkisi ile öfkesine yenik düşerek intikam için neler yapılabileceğini gözler önüne sermektedir. Frank Castle karısının ve çocuğunun öldürülmesi üzerine adaletsizliklere çözüm için cezanlandırıcı bir infazcıya dönüşüyor. Daradevil’e bağı olsa da suç olaylarına ağırlık vermesi Punisher’ı farklı kılıyor.

 

Daradevil-IMDb: 8.7

Daradevil

Çok fazla izleyici kitlesi olan dizi Daradevil karakterini yeni bir tarz ile karakter odaklı bir şekilde ortaya koyuyor. Karakterin içsel savaşını ve hayatta kalma mücadelesini anlatan dizideki Daradevil bildiğimiz diğer süper kahramanlardan farklıdır. Görme yeteneğini kaybetmiş olan karakterin duyuları sayesindeki korkusuzluğu izlenmeye değer. Kahraman olmaktan ziyade düşmanı iyi tanımanın ve strateji oluşturarak yaklaşmanın önemini ortaya koyan dizide Daradevil’in mistik dövüş sanatına olan ilgisini de bambaşka bir boyuta taşıyor. Gündüzleri avukatlık yapan Daradevil geceleri sokakların koruyuculuğunu üstleniyor.

 

Mindhunter-IMDb: 8.9

Mindhunter

David Fincher yönetmenliği ile ortaya konulan Mindhundter dizisi 1970’li yıllardaki iki FBI ajanının, gerçekleşen cinayetleri araştırmak için yaptığı çalışmaları konu alıyor. Katillerin hayatlarının içine sızarak ceza ve suç bilimi üzerinde çalışan iki ajan şaşırtıcı ayrıntılar ile karşılaşıyor. Katillerin suçları işleme nedenleri, akıl oyunları ile bunlara neden olan psikolojik sorunları göz önünes eren Fincher dizide suçlu mu doğuluyor suçlu mu olunuyor? Sorusunun yanıtını arıyor. Kriminal psikolojiye değinilen dizide diziye farklı teoriler yerleştirerek izleyicilerinin merakını uyandırıyor.

 

%3 -IMDb: 7.6

%3

Farklı bir konu ile karşımıza çıkan dizide elit insanların cennet gibi bir adada yaşadığı bir gelecek ve sefaletten kurtulanların %3’e katılmaktan başka çaresi olmadığının hikayesi üzerine kurulu. Dünyanın ikiye ayrıldığını varsayarsak bir tarafta zenginler gelişmişken diğer taraf çöküştedir. Çöküşten zengin kısma gitmenin ağır şartları vardır ve bu şartları öğrenebilmek için birinin o tarafa geçmesi gerekmektedir. Refahın sağlandığı, zenginlikler ile donatılan tarafa geçen gençlerin sadece %3’ü kabul edilir ama verilen sözler ve vaatler yerine getirilmez. Acımasız bir yönetim dünya nüfusunun artmaması için çocuk doğurmayı yasaklamış ve halkı bastırmaya çalışmıştır. Gençler bir isyan başlatarak yönetime karşı kullanabilecekleri bir kanıt arayışına girerler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı