Netflix Deneyiminizi Zenginleştirecek 7 Yararlı İpucu

Netflix'in son zamanlardaki kaliteli ve ses getiren yapımları ile çıkışı sürüyor. Günden güne kullanıcı kazanan Netflix ile ilgili ipuçları...


3

Teknoloji harikası Netflix keyifli zaman geçirdiğimiz, seve seve vaktimizi kurban ettiğimiz harika bir uygulama. Bir tutku haline gelen Netflix içinde bulundurduğu dizi, film, belgesel ve özel yapımları ile hayatınıza keyif katıyor değil mi? Basit ara yüzü sayesinde yediden yetmişe herkesin rahatça kullanabileceği bu platformu daha keyifli ve eğlenceli hale getirebilmeniz için ihtiyacınız olan Netflix ipuçlarını öğrenmeye var mısınız?

 1. 1 Netflix Roulette


  Netflix gibi geniş bir platformda kendinizi kaybetmek istemiyor, hayatınıza eğlence ve neşe katmak istiyorsanız Netflix Roulette sitesini muhakkak ziyaret etmelisiniz. İzlemek istediğinize karar vermediyseniz dizi, film ayrımı yaparak IMDb puanına, Rotten Tomatoes skoruna göre filtreleyerek rasgele içerik bulmanıza yarayacak bu Netflix ipucusunu aklınızın bir kenarına yazın.

 2. 2 Netflix Klavye Kısa Yollarıyla Hızlanın!


  Genelde bilgisayar başında Netflix izleyenlerin işine yaracak bu ipuçları size vakit ve tecrübe kazandıracaktır. Bir video izlemeye başladığınızda “F” tuşu tam ekrana geçmenize, “Esc” tuşu ise tam ekrandan çıkmanızı sağlayacaktır. “Enter” ve “Space” tuşları videoyu duraklatıp oynatmanıza, “Sağ” ve “Sol” okları ise sahneleri hızlı geçebilir ya da geriye sarabilirsiniz. Ayrıca “M” tuşuyla videoyu sessizse alabilirsiniz.

 3. 3 Netflix’te Yükleme Süresini Ve Kota Harcama Hızını Kontrol Edin!


  Netflix ipuçlarından birisi de videoların yükleme süresini azaltması ve kota harcamanızı düşürülmesi ile ilgili. Hesap menüsünde yürütme ayarları genelde standart olarak “otomatik” seçenektir. Eğer bu seçeneği düşük ya da orta olarak değiştirirseniz hem kotanızı daha az harcayacak hem de video yükleme süresini azaltacaksınız.

 4. 4 Altyazı Görünümü Kişiselleştirebilirsiniz!


  Her Netflix izleyicisinin farklı izleme tarzı olabilir. Yukarıda söylediğimiz hesap menüsü ayarlarından “Altyazı Görünümü” seçeneğini kullanarak istediğine uygun kalınlık ve yazı boyutu ile özelleştirebilirsiniz. Yalnız bu seçeneğin her cihazda bulunmadığını da hatırlatalım.

 5. 5 Reddit’te NetflixBestOf Başlığını Takip Edin!


  Ne izleyeceğine karar vermeyenler için bir diğer harika Netflix ipucusu. Reddit’in NetflixBestOf bağlantısını takip ederek bir milyon okuyucunun, izleyicinin detaylı yorumları ile farklı sınıf ve kategoride film veya dizi hakkında bilgi sahibi olabilir. Bu doğrultuda hangisini izleyeceğinize karar verebilirsiniz.

 6. 6 Netflix Party Bağlantısı İle Seyrinize Farklı Bir Boyut Kazandırabilirsiniz!


  Google Chrome’un bir uzantısı olan Netflix Party ile uzaktaki arkadaşlarınız ile Netflix geceleri yapabilir, eşzamanlı olarak diziler veya filmler izlemenin tadını arkadaşlarıyla doyasıyla yaşayabilirsiniz.

 7. 7 Teknolojiye Ayak Uydurun ve Google Asistan veya Apple Siri İle Netflix’i Sesli Yönlendirin!


  Evet, Netflix’i sesli asistanlar aracılığıyla yönlendirebileceğinizi biliyor muydunuz? Google Asistan ve Apple Siri sayesinde hiçbir aracı kullanmadan Netflix’e komuta edebilir, istediğiniz film veya diziyi hiçbir tuşa dokunmadan açabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
1
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey