Netflix Tarafından Yayınlanan İlk Türk Dizi Hakan: Muhafız ile İlgili 6 Temel Bilgi

Orijinal yapımların internet üzerindeki mucidi Netflix'in ilk Türk Dizisi olan Hakan:Muhafız (The Protector) hakkında tüm merak edilenler yazımızda sizleri bekliyor.


1

Netflix tarafından 14 Aralık itibariyle yayınlanmaya başlayan ve ilk Türk dizisi olma özelliğini taşıyan Hakan: Muhafız hakkında merak ettikleriniz olabilir. Fantastik drama kategorisinde yayınlanan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. Ayrıca her bölümün ortalama süresi ise 40 dakika ile sınırlandırılmış. Konusu ise Kapalıçarşı’da bir antikacı da çalışmayı sürdüren Hakan üzerinden gerçekleşiyor. Yazar İpek Göndel’in bir süre önce kaleme aldığı Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi adlı kitabından esinlenerek uyarlandığı da biliniyor. Kısa sürede pek çok dizi severin radarına giren Hakan Muhafız hem olumlu hem de olumsuz pek çok yorum almaktadır. Bizde diziye dair sizleri pek çok yönden aydınlatmak için 6 temel maddeyi hazırladık. Dilerseniz gelin çok daha yakından inceleme fırsatını hep birlikte elde edelim.

 1. 1 Dizinin Kamera Önü ve Arkası Kimlerden Oluşuyor?


  Hakan Muhafız, 9 ay önce çekimlerine başlanan dizidir. Başrolünü yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy oynamakta, ayrıca Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Mehmet Kurtuluş ve Ayça Ayşin Turan gibi güçlü oyuncu kadrosuna sahiptir. Netflix’de yayınlanan dizinin yönetmen koltuğunda ise 3 isim oturmaktadır. 7 Yüz dizisinin yönetmeni Umut Aral, Baskın ile çok büyük beğeni toplayan Can Evrenol ve Hesapta Aşk’ın başarılı yönetmeni Gönenç Uyanık yönetmenliğini yapmaktadır.

 2. 2 Amatör Ruh, Profesyonel Ekip ile Birleşti


  Sistemli, disiplinli ve planlı bir çalışmanın ürünü olan Hakan Muhafız, teknolojinin üst düzey özellikleriyle çekilmektedir. En ayrıcalıklı öğelerin bile gerçeğe yakın çekilmesine imtina edilmektedir. Yapım ekibinin her detaya en ince ayrıntısına kadar özen gösterdiği dizinin, profesyonel ekip ve amatör ruh heyecanıyla çekildiğini söylemek yanıltıcı olmayacaktır.

 3. 3 Dizi Nisan Ayında Roma’da Dünya Basınına Tanıtıldı


  Netflix tarafından orijinal yapım ve içerikleri tanıtmak son derece önemlidir. ‘See What’s Next’ adını verdikleri bu etkinlik bu sene Roma’da gerçekleştirildi. Hakan Muhafız ( The Protector ) dizisinin tanıtımı için başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy’da organizasyonda yer aldı. Moderatörlüğünü Netflix üst düzey yöneticisi Erik Barkman’ın yaptığı gece de Netflix CEO’su Reed Hatings’de hazır bulundu. Hastings, ‘ Türkiye’de çekilmekte olan The Protector tam bir süper kahraman dizisi olarak ifade edilebilir. Türkiye’nin siyasi dengelerini değil, nasıl bir ülke olduğunu dünyaya tanıtmak istedik’ açıklamasında bulunurken, Çağatay Ulusoy ise, ‘ Antikacıda çalışan Hakan’ın maceralarını oynamak oldukça heyecan verici’ demiştir.

 4. 4 Çekilen Bölümleri Netflix Yöneticilerinin Beğenmediği İddiası


  Dizi Eylül ayında yayınlanmadan önce çekilen bölümlerin Netflix üst düzey yöneticileri tarafından beğenilmediği iddiaları ortaya atılmıştı. Hatta kulislerde o zamana kadar çekilen tüm bölümlerin yeniden ele alınması talimatı geldiği söylenmişti. Dizinin yönetmenlerinden olan Can Evrenol tüm bu iddiaları kesin bir dilde reddetti. Dizinin yayına girme tarihi olan 14 Aralık’ın ileri bir zamana bırakıldığı da dile getirilmişti. Ancak Netflix, dizinin önceden belirlenen tarihte yayında olacağını açıklamasıyla tüm bu konuşulanların asparagas olduğu ortaya çıktı.

 5. 5 İlk Sezonunun İlgi Görmesi İkinci Sezonu Garanti Altına Aldı


  Dizinin hem galası hem de basın tanıtımı 4 Aralık’ta Çırağan Sarayında gerçekleşti. Netflix Uluslar arası Orijinal Yapımlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Kelly Luegenbiehl’de tanıtım gecesinde yer aldı. İlk sezonunun merakla beklenip yoğun ilgi görmesi, Hakan Muhafız ikinci sezonunun çekilme garantisi aldığı da açıklanmış oldu. Öyle ki dizinin ikinci sezonunda Boran Kuzum ve Engin Öztürk gibi isimlerin de yer alması kesinleşti. Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Yardımcısı Luegenbiehl, ‘ The Protector klasik süper kahraman algısının çok ötesinde bir dizi olacak. Sınırı yerel izleyici kitlesinin çok ötesinde olacaktır. Başara grafiğini her bölüm yukarılara taşıyacağından kuşkumuz yok’ şeklinde konuştu.

 6. 6 Yüksek IMDb Puanıyla İddialı Olduğunu Gösterdi!


  14 Aralık’ta yayınlanan Hakan Muhafız, ilk bölümüyle birlikte ne kadar ilgi göreceği de merak ediliyordu. İlk gelen IMDb puanları dizinin hızlı bir giriş yaptığını bizlere gösteriyor. Öyle ki yayınlandığı ilk günün akşamında tam 9.3 puanla hatırı sayılır bir başarıya ulaştı. Dizinin ilerleyen bölümlerde puanın 8.4 düzeyine kadar gerilediğini ancak bunun bile ciddi bir rakam olduğunu söylemekte yarar görüyoruz. Olumlu ve olumsuz pek çok görüş alan dizinin IMDB puanı düşer mi bilmiyoruz ama yayınladığını sürece kendinden fazlasıyla söz ettireceğini garanti edebiliriz.


  Netflix yapımlarının kalitesi her geçen gün kendini hissettirirken, 2019 yılında başlayacak olan diziler hakkında yazımızı inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey