Mutlaka İzlenilmesi Gereken 8 Hint Filmi


0

Hint sineması, Bollywood, son zamanlarda yaptığı kaliteli filmler ile adından sıkça bahsettirmektedir. Bu konuda özellikle Aamir Khan’ın rolü göz ardı edilemez boyuttadır. Bollywood‘a karşı oluşan ön yargının kırılmasını sağlayacak filmlerden bazılarını da bizler sizler için listeledik. Keyifli seyirler diliyoruz!

Dangal (2016) – IMDb: 8.8

dangal

Eski bir güreşçi olan Mahavir Singh Phogat, çocuklarını da güreşçi olarak yetiştirmek istemektedir. Bu sebeple erkek bir çocuk istemektedir. Fakat erkek çocuğu olmayınca da Geeta ve Babita isimli kız çocuklarını bir güreşçi gibi yetiştirmeye başlamıştır. Baba-kız ilişkisinin yanı sıra güreş spora dair inceliklerinde bulunduğu filmde duygusal anlamda ani geçişlere maruz kalacaksınız.

3 idiots (2009) – IMDb: 8.4

3 idiots

Bollywood’a karşı tüm ön yargıların yıkılmasını sağlamış bir film olduğunu söylemek yanlış olmaz. Aamir Khan’ın en çok bilinen ve en popüler filmidir. Hint sineması ile yeni tanışacak veya ön yargısı bulunan kişilere izletilmesi gereken bir filmdir.

Bhaag Milkha Bhaag (2013) – IMDb: 8.3

Bhaag Milkha Bhaag

Film, Milkha Singh (Uçan Sih) olarak tanınan bir koşucunun hayatını anlatmaktadır. Hindistan ve Pakistan’ın bağımsızlıklarını kazanıp birbirinden ayrılması sonucu Pakistan’dan gitmek zorunda kalan Milkha Singh, başarılı bir 400 metre koşucusu olmak için mücadele vermektedir.

Peekay (2014) – IMDb: 8.2

peekay

P.K. farklı tarzıyla hem eğlendiren hem de felsefik mesajlar içeren bir komedidir. Daha önce sorulmamış soruların masum bir şekilde sorulduğu filmde, entresan cevaplar alınmaktadır. P.K.’nın merakının güzel bir macera ve yolculuğa dönüştüğü filmde, bir aşk masalına da rastlanacaktır. Yabancılar arasındaki dostluk destanının güzel bir şekilde işlendiği bir filmdir.

Airlift (2016) – IMDb: 8.2

Airlift

Güçlü bir işadamı olan Ranjit Katyal, kendini Hindistan’dan çok Kuveyt’e bağlı bir şekilde hissetmektedir. Politik karışıklar sonrasında gerçekleşen bir tahliye sonrasında 170.000 kişinin kurtuluş umudu haline gelen Katyal, travmatik bir dönemin gönülsüz kahramanı olacaktır.

Bajrangi Bhaijaan (2015) – IMDb: 8.1

Bajrangi Bhaijaan

Bajrangi müritlerinden birisi olan Pawan Chaturvedi, karşısına çıkan küçük dilsiz bir kızı ailesine ulaştırmak için mücadele vermektedir.

Barfi (2012) – IMDb: 8.1

Barfi

Barfi, işitme ve konuşma özürlü bir genç erkektir ve Shuriti adında genç bir kıza aşıktır. Fakat kızın ailesi bu birlikteliğe karşıdır ve kızlarının normal bir erkekle mutlu bir hayat kurmasını istemektedir. Barfi ise bu durumdan yorulmuş olmasından dolayı yeni bir hayata başlayarak Jhilmil adında başka birisiyle sevgili olmuştur. Yıllar sonra tekrar karşılaştıklarında ise Barfi’nin hayatında artık başka biri vardır ve Shuriti bir karar vermek zorundadır.

Sultan (2016) – IMDb: 7.2

Sultan

Haryana adında küçük bir kasabada yaşayan bir güreşçi olan Sultan Ali Khan, bölgesel şampiyonluklarla yetinmeyip olimpiyat şampiyonu olmak istemektedir. Bu uğurda karşılaştığı zorlukları aşmaya çalışırken hem arenada hem de özel hayatında bir dövüşçü olarak mücadele vermektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey