Çok İzlenmeyen Filmlerde İz Bırakan Oyunculuklar

İlla iyi bir oyunculuk için çok büyük kitleler tarafından izlenmiş filmlere gerek yok. Size bu yazımızda az ilenmiş ama oyunculukları ile büyüleyen 20 ismi listeledi


2
3 Paylaşım, 2 Beğeni

Film eleştirmenleri tarafından genel olarak beğenilmeyen ve hatta üst düzey eleştirilere maruz kalan filmler tabi ki söz konusu. Ancak bu tip filmlerde öne çıkan muhteşem oyunculuk performansları da elbette mevcut. Sizler için ilk 20 oyunculuğun hangisi olduğunu inceledik.

Hep birlikte bu isimlere gelin bakalım.

 1. 1 Rami Malek – Bohemian Rhapsody


  Freddie Mercury’in anısına çekilen film adeta eleştirmenler tarafından yerin dibine sokuldu diyebiliriz. Ancak Rami Malek’in eşsiz performansı tüm bu değerlendirmelerin dışında. Olağanüstü oyunculuğu nedeniyle Oscar adaylığı kazanmasına dair görüş birliğinde bile bulunuldu.

 2. 2 Nicole Kidman – The Paperboy


  Ceza almış bir katile abayı fena yakan kadın rolünü oynayan Nicole Kidman, The Paterboy’un çok üzerinde bir beğeni aldı desek yanılmış olmayız.

 3. 3 Robert Duvall – The Judge


  Anlamsız bir baba ve oğul draması olarak ifade edilen film de Duvall muhteşem oyunculuk performansları arasında kendisine yer buldu. Öyleki Altın Küre, Oscar ve SAG adaylıklarına layık görüldü.

 4. 4 Kristen Stewart – American Ultra


  Bilim kurgu kategorisinde yayınlanan film sinema yazarlarının büyük eleştirilerini aldı. Ancak Kristen Stewart’ın oyunculuğunun filmi bir tık daha izlenebilir düzeye getirdiği ifade ediliyor.

 5. 5 Michael Fassbender – Prometheus


  Senaryosu boşluktan dolayı havada kalan filmde Micahesl Fassbende oyunculuk yetenekleri inanılmaz bir şekilde konuşturuyor.

 6. 6 Meryl Streep – Julie & Julia


  Sıkıcı bir film olarak nitelendirilse de izlenmeye değer kılan tek faktörün her zaman oyunculuğunun sonun kadar hakkını veren Streep olduğunu söyleyebiliriz.

 7. 7 Eva Green – Dark Shadows


  Hedefi tam ortadan vuramayan filmde, muhteşem oyuncu performansları ile öne çıkan kişinin hiç kuşkusuz Eva Green olduğunu rahatlıkla dile getirebiliriz.

 8. 8 Will Smith – Focus


  Saçma sahnelerinin eleştirmenleri kendinden soğuttuğu yapım desek yeridir. Ancak Will Smith filmde ki rolüyle adeta yeniden geri döndü desek yanıltmış olmayız.

 9. 9 Josh Brohlin – W.


  George Bush temalı çekilen film minimum beğeni düzeyine ulaştı. Fakat Bush’u canlandıran Brolin’in benzersiz performansı büyüleyecek türden.

 10. 10 Jennifer Aniston – Cake


  Aniston’un oyunculuğu o kadar iyiydi ki Oscar’a en çok yaklaştığı film Cake olmuştur. Ancak film için aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil tabi.

 11. 11 Jake Gyllenhaal – Southpaw


  İzleyicileri beyaz perdeye çeken Southpaw, eleştirmenler tarafından vasat düzeyde bulundu. Ancak kariyerinin en iyi oyunculuklarından birini sergileyen Gyllenhaal’a ayrı bir parantez açıldı.

 12. 12 Eddie Redmayne – Jupiter Ascending


  Gişede adeta sürünen film, Wachowski kardeşlerinin en hayal kırıklığı yaratan yapımı olmuştur. Ancak Eddi Redmayne kötü imparator rolünü kusursuz bir şekilde oynamış ve takdir toplamıştır.

 13. 13 Joaquin Phoenix – I’m Still Here


  Filmin ana teması kafaları karıştırmak için fazlasıyla yeterliydi. 2010 yılında vizyona giren film beklenen gişeyi yapamadı. Ancak Phoenix’in performansı izleyiciyi pür dikkat seyretme şansı tanıdı.

 14. 14 Taraji P. Henson – Proud Mary


  Eleştirmenlerin tek kelimeyle ‘ nefret’ ettiği filmler listesinde başı çeken yapımı diyebiliriz. Yaptıkları tek yorumun ise muhteşem oyunculuk performansları gösteren Taraji’nin artık iyi bir filmde oynamayı hak etmesi…

 15. 15 Hugh Jackman – The Fountain


  Jackman’ın kendi potansiyelinden çok daha fazlasını yansıttığı film The Fountain, fazla dağınık ve aşırı gösterişçi yönüyle beğenilmedi diyebiliriz.

 16. 16 Leonardo DiCaprio – The Great Gatsby


  Gatsby… En unutulmaz karakter. Ve o karaktere can veren yıldız oyuncu Leonardo DiCaprio! Filmi seyretmeye değer tek yönün bu olduğunu bile söylemek şaşırtıcı olmayacaktır.

 17. 17 Jennifer Lowrence – Joy


  Yoğun eleştiriler alan Joy, tam bir düş kırıklığı oldu. Ancak Lawrence klasını gösterdi ve oyunculuğu ile adeta mükemmel görüşler almayı başardı.

 18. 18 Ezra Miller – Justice League


  Tam anlamıyla hüsran… Ancak film izleyicilerine Ezra Miller’in yere göğe sığmayan performansını seyrettirmesi tek pozitif yönü denilebilir.

 19. 19 Tom Cruise – Rock Of Ages


  Meraklılarının ‘fiyasko’ diye tanımladığı filmde bol aksiyonlu filmlerin başrol oyuncusu Tom Cruise’nin bambaşka halini ve oyunculuk kalitesini görmek tek gerçek etken!

 20. 20 Viola Davis – Suicide Squad


  Bir süper kahraman filmi olan Suicide Squad tüm zamanların en kötü eleştirilerini aldı. Ancak Viaola Davis’in muazzam oyunculuğunu ayrı bir yere koymamız gerektiğini hatırlatmadan geçemeyiz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2
3 Paylaşım, 2 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı