Rekorlar Kıran Fenomen Dizi: Mucize Doktor


2

Savant Sendromu’nun konu alındığı Fox Tv’nin yeni rekortmen dizisi Mucize Doktor bu yazımızın konusunu oluşturuyor. Herhangi bir kaza sonucu veya doğuştan kaynaklı çeşitli doğum kusurları ile ortaya çıkan bu yetenekler hem şaşırtıcı hem de hayran bırakıcı. Savant Sendromu aslında bu doğum kusurları veya kazalardan dolayı çekilen acılara karşı bahşedilmiş bir armağan gibi… Gerçek hayattaki en iyi Savantları okuyabileceğiniz yazımızı da ziyaret ederek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

MF yapım tarafından yapılan Mucize Doktor dizisinin yapımcı koltuğunda Asena Bülbüloğlu yer alıyor. Yönetmen ise Yusuf Pirhasan. Senaryosu Pınar Bulut ve Onur Koralp tarafından uyarlanmış. Mucize Doktor dizisi Amerika Birleşik Devletlerinde 2 sezon ve 36 bölüm olarak yayınlanan “The Good Doctor” dizisinden uyarlanıyor.

Sezon açılışı ile büyük başarı kazanan Mucize Doktor dizisi izlenme rekorları kırmaya devam ediyor. Dizi ayrıca sosyal medya mecralarında da çok fazla ses getirdi. Twitter’da en çok konuşulanlar sitesinde birinci sıraya yerleşen Mucize Doktor konusu ile hayatlarımıza ve ruhumuza dokunmayı başarabildi.

Fenomen Dizinin Konusu Nedir?

Mucize Doktor Dizisinin Konusu Nedir

Mucize Doktor; Taşrada bir şehirde doğan ve babası tarafından evlatlıktan reddedildikten sonra yetimhanelerde büyüyen savant sendromlu deha Ali’nin, tıp fakültesini birincilikle bitirmesinin ardından, asistan cerrah olarak işe başladığı özel bir hastanede yaşadıklarını konu alıyor.

Mucize Doktor Kadrosu

Mucize Doktor Kadrosu

Otizmli ve Savant sendromlu bir gencin doktor olma hikayesinin anlatıldığı Mucize Doktor dizisinde  oyuncu kadrosu; Taner Ölmez, Onur Tuna, Sinem Ünsal, Hazal Türesan, Özge Özder, Murat Aygen, Fırat Altunmeşe, Hayal Köseoğlu, Bihter Dinçel, Korhan Herduran VE Reha Özcan gibi birbirinden başarılı oyuncular yer alıyor.

Mucize Doktor Dizisinde Kim Kimdir?

Taner Ölmez (Ali Vefa)

Taner Ölmez (Ali Vefa) - Mucize Doktor

1986 doğumlu Taner Ölmez İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro mezunudur. Gençlik döneminde bir çok projede yer alan Taner Ölmez Kayıp Şehir dizisi ile tanınmış ve sevilmiştir. Taner Ölmez Medcezir dizisinde hayat verdiği Mert karakteri ile milyonlar tarafından takip edilen bir oyuncu olmuştur. 2016 da ise dönemin en nemli tarihi dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem de Genç Osman olarak yer almıştır.

Reha Özcan (Adil)

Reha Özcan (Adil) - Mucize Doktor

Reha Özcan 5 Temmuz 1965 Bingöl doğumludur ve 54 yaşındadır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mezunu olan Reha Özcan İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda çalışmış ve 2016 da buradan emekli olmuştur. Bizim Hikaye’ dizisinde ‘Fikri’ karakteri ile meslek hayatını zirvesini görmüştür.

Özge Özder (Kıvılcım)

Mucize Doktor Kadrosu - Özge Özder (Kıvılcım)

Özge Özder 1978 Ankara doğumludur. Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunudur. 4 sene tiyatro oyunlarında yer almış daha sonra Haziran Gecesi dizisi ile tanınmaya başlamıştır.  Özge Özder son olarak Kocaman Ailem dizisinde  Güzide karakterine hayat vermiştir. FOX TV’de yayınlanan Umutsuz Ev Kadınları dizisi Özge Özder’in kariyerinde ki önemli dizilerden biridir. Son olarak Ulan İstanbul Kehribar ve Umuda Kelepçe Vurulmaz dizilerinde yer almıştır.

Onur Tuna (Ferman)

Onur Tuna (Ferman)

Daha oyunculukta deneyim kazanmadan Filinta dizisinde başrol oynamaya hak tanınan Onur Tuna daha sonra Cesur Yürek dizisi ile başarı yakalamıştır. Ege Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü mezunudur. Onur Tuna Yasak Elma’da hayat verdiği Alihan karakteri ile ismini duyurmuştur.

Sinem Ünsal (Nazlı)

Sinem Ünsal (Nazlı)

1993 yılında İzmir’de dünyaya gelen Sinem Ünsal Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Edebiyat Bölümünde üniversite eğitimi almıştır. Özel kurslarda oyunculuk dersleri alan Sinem Ünsal özellikle Çoban Yıldızı’ ve Siyah Beyaz Aşk dizileri ile önemli bir oyunculuk deneyimi yaşamıştır. Sinem Ünsal son olarak Tv8’in Kızım dizisinde Sevgi öğretmen olarak yer almış ve büyük beğeni toplamıştır.

Hazal Türesan (Beliz)

Hazal Türesan (Beliz)

1985 yılında İstanbul’da doğan Hazal Türesan Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünü bitirmiştir. Hazal Türesan’ın tiyatrodan sinemaya geçmesi Unutma Beni isimli günlük dizi ile olmuştur. Hazal Türesan son  dönemde bir çok önemli dizi de yer bulmuştur. Bu diziler arasında Tatlı İntikam, Kara Para Aşk ve Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde vardır.

Murat Aygen (Tanju)

Murat Aygen (Tanju)

Medcezir dizisi ile tanınan Murat Aygen devlet konservatuvarında tiyatro eğitimi almıştır.İlk olarak Medcezir dizisi ile ünlense de Bodrum Masalı dizisinde Evren karakterine hayat vererek ünlenmiştir. Daha sonra İstanbullu Gelin dizisi kadrosuna dahil olmuştur. Murat Aygen 2018 de Şahin Tepesi dizisinde Demir olarak izleyicisi karşısına çıkmıştır.

Bihter Dinçel (Selvi)

Bihter Dinçel (Selvi)

12 Mart 1982 tarihinde Diyarbakır doğumlu olan Bihter Özdemir Dinçel Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünü mezunudur. Avrupa Yakası dizisi ile tanınmaya başlayan Bihter Dinçel BKM Mutfak programında ünlendi. Daha sonra Geniş Aile dizisinde Nazan karakteri ile özdeşleşen Bihter Dinçel son dönemde Galip Derviş ve Kertenkele dizilerinde de rol aldı. 37 yaşın olan Bihter Dinçel son olarak Tehlikeli Karım dizisinde Hande karakteri ile yer almıştır.

Fırat Altunmeşe (Demir)

Fırat Altunmeşe (Demir)

Fırat Altunmeşe ünlü türkücü İzzet Altunmeşe’nin oğludur. 1990 İstanbul doğumlu olan Fırat Altunmeşe Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencisidir. Üniversiteyi bitirmeden Craft oyunculuk atölyesinde oyunculuk dersleri almaya başlamıştır. Fırat Altunmeşe 2013 yapımı Vicdan dizi ile ekranlarda yer almaya başladı. Daha sonra 2014 de Kaçak Gelinler dizisi kadrosunda yer almıştır.

Berk Toktamışoğlu (Ali’nin Abisi)

Berk Toktamışoğlu, çocuk oyuncudur. Daha önce Dümdüz Adam filminde rol almıştır.

Abidin Külçe (Küçük Ali /Çocuk Ali Vefa)

Abidin Külçe; Defacto markasının da reklam filminde yer almış ve Defacto da çocuk manken olarak çalışmıştır.

Merve Bulut

Merve Bulut

İlk olarak Kara Yazı dizisinde Sedef karakterine hayat vermiştir.  Merve Bulut son olarak Yıldızlar Şahidim dizisinde Mercan karakterine hayat vermiştir. Daha önce de Maral dizisinde Hamiş karakteri ile yer almıştır. 2018 de tiyatro da Ölümcül Çocuk Parkı Yaraları oyununda yer almıştır. İlk olarak oyunculuğa tiyatro ile başlamıştır.

Korhan Herduran (Güneş)

Korhan Herduran (Güneş)

Oyunculuk eğitimleri Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarında alan Korhan Erduran Kardeş Payı dizisi ile Türkiye’nin gündemine gelmeyi başarmıştır. Türkiye’nin sevilen komedyenlerinden biri olan Korhan Erduran Ahmet Kural ve Murat Cemcir ile komedi işinde devam etmektedir. Zaten ilk olarak da yine aynı ekiple İşler Güçler dizisinde yer almıştır. Korhan Herduran 2018 de Güldür Güldür Show’da yer almış ve 2019 da kadrodan ayrılma kararı almıştır.

Hayal Köseoğlu (Açelya)

Hayal Köseoğlu (Açelya)

Aydın üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan Hayal Köseoğlu kısa zamanda yeteneği ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hayal Köseoğlu çeşitli projelerde yer alsa da en çok tanındığı proje Arkadaşlar İyidir dizisi olmuştur. 2018 de ise Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Polis Derya olarak yer almıştır. Hayal Köseoğlu Aras Bulut İynemli ile 7. Koğuştaki Mucize filminde başrolde yer almıştır. Yine Fox Tv ekranlarında yayınlanan Sesinde Aşk Var filminde de Burak Tozkoparan ile başrolleri paylaşmıştır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
3
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı