Dünyanın En Çok Kazanan Yıldızlarından Matt Damon Hakkında Bilinmeyenler


1

Hem bu kadar ünlü biri olup hem de gözlerden uzak yaşayabilmek ancak onun harcı olabilir. 18 yaşında ilk adımını attığı 30 yıllık bir kariyer hayatına sahip olan bu yakışıklı ve mütevazı adamın hayatını okurken onu aslında yeni tanıdığınızı fark edeceksiniz. İşte size 10 maddede Matt Damon…

İyi Bir Aile Çocuğu

Matt Damon Ailesi

Çalışan bir aileye sahip olan Matt’in annesi çocuk gelişimi alanında bir profesör. Zaten aldığı terbiyeden eğitimci bir annesi olduğu belli oluyor. Babası ise borsa ve gayrimenkul uzmanı olan babacan bir adam. Mutlu olanın mutlu çocuğu olarak yetişmesi, her konuda kendini belli ediyor.

Oyunculuk Sevdası Onu Harvard’dan Bile Vazgeçirmiş

matt damon harvard

Zeki bir çocuk olan Matt, Harvard Üniversitesi İngiliz Edebiyatı bölümünü kazanır ve mezun olmasına sadece 12 kredi kala Hollywood için okuluyla yolunu ayırır. Ama bunun için hiçbir zaman pişman olmamıştır. Gayette başarılı olduğu ve sevdiği bir mesleği seçtiği aşikar!

Sinema Hayatına İlk Adımı

matt damon sinemaya ilk adım

Başlangıç için çok parlak bir film olmasa da ilk deneyimi olan romantik komedi filmi “Mystic Pizza” kendisi için çok değerlidir mutlaka. Sinema sektörüne ilk adımını bu şekilde atmıştır. Başrol arkadaşı Julia Roberts ile yıllar sonra tekrar Ocean’s 11’ de karşılaşmaları ise muhteşem olmuştur.

Aynı Zamanda Oscar’a Layık Görülmüş Başarılı Bir Senarist

matt damon senarist

Aynı zamanda oyuncu olan çocukluk arkadaşı Ben Affleck ile yazdıkları “Good Will Hunting”  filminde başrolleri de beraber paylaşırlar. İkili bu harika yapım sayesinde “En İyi Özgün Senaryo” dalında ödüle layık görülür.

90’lı Yılların Efsanesi Matt Damon

matt damon er ryan'ı kurtarmak

 

Efsane oluşu ise 90’ların sonunda başlar. Şimdiki liseliler pek bilmez ama ilk filminden sonra  “ Saving Private Ryan” ve “ The Talented Mr. Ripley” filmleri ile de o zamanın en çok konuşulan ünlüleri arasındaydı.

Güzel Yüzüyle de Kendisine Hayran Bırakmayı Başarmış

People dergisi 1998 yılında adını “Dünyanın en güzel 50 insanı” listesine altın harflerle yazmıştır. Kalbi de kendi kadar güzel gibi sanki…

Ünlülerle Sıkı Dostluk Kuracak Kadar da Sıcakkanlı Biri

matt damon ünlüler

Ben Affleck ve Casey Affleck zaten çocukluk arkadaşı. Brad Pitt ve George Clooney gibi isimler de diğer kankaları. Genellikle projelerinde bu arkadaşlarıyla beraber görüyoruz.

İlk Görüşte Yaşadıkları Aşkın Sonu Mutlu Bir Evlilik

Matt Damon Luciana Barroso

2005 yılında Luciana Barroso ile dünya evine giren Matt Damon’ ın aşk hikâyesi ise oldukça sıra dışı. Arjantin kökenli esmer güzeli Luciana o zamanlar Miami’de yerel bir barda çalışan kendi halinde bir genç kız.  O sıralarda  ‘Stuck on You” filminin çekimi için Matt Damon ’ ın Miami’ye gelmesiyle Luciana’nın hayatı birden değişir. İlk görüşte birbirine âşık olan çiftin aşk hikâyesi adeta bir külkedisi masalı…

Kız Babası Olmak Kolay Değil!

matt damon kızları

Yolun yarısında yani 35 yaşında ilk kızı Isabella’yı kucağına alır. Ardından Gia ve Stella adındaki kızları da çifti çok bekletmeden gelirler. Bir de Luciana’ nın kızı Alexia ile beraber tam 4 kız babası olan Matt ’in işi hiç kolay değil.  Kız babası olmanın zorluğu saçlarına düşen aklardan belli oluyor zaten…

Aile Babası Olmanın Hakkını Gerçekten Veriyor

matt damon eşi ve çocukları

Dünyaca ünlü bir yıldız olması onun tam bir aile babası olmasına engel değil. Gayet olağan şekilde hafta sonları koyu fanatiği olduğu Boston Red Sox takımını izleyerek beyzbol keyfi yapar.  Çocukları istedikleri yerlere götürüp güzel bir vakit geçirmek onun en büyük hobileri arasındadır. İşte Oscar ödüllü yıldız bu kadar da mütevazı ve hayattan beklentisi basit bir insan.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı