Marvel Filmleri: Dünden Bugüne En İyi 12 Film


3

“Marvel Filmleri: Dünden Bugüne En İyi 12 Film” başlıklı yazımızda Marvel yapımı ve çoğunlukla büyük kitleler tarafından izlenmiş ve izlenmeye devam eden en başarılı filmleri konuşalım istedik. Söz konusu film olunca hepimizin tercihleri birbirinden farklı oluyor. Kimimiz macera filmlerini seviyoruz, kimimiz dramları, kimimiz de bilim kurgu filmlerine hayran. Ama ortak noktada buluştuğumuz bir film kategorisi var ki o da Marvel Evreni olarak adlandırılıyor.

İnfazcı – The Punisher

The Punisher

Ailesine çok bağlı bir adam olan Frank’in ailesi katledilince Frank intikam almak ister. Bu süreç içinde ailesinin intikamını almak için yola koyulan Frank, bir süre sonra suçluları cezalandıran birine dönüşerek artık Frank olarak değil İnfazcı adıyla anılmaya başlar. Frank seçtiği bu yolda suçlularla kıyasıya bir mücadele içine girmektedir.

Kaptan Amerika – Captain America

Kaptan Amerika - Captain America

Marvel Filmleri içinde Marvel Comics tarafından yaratılan çizgi roman karakteri Kaptan Amerika filminin yönetmen koltuğunda,  Albert Pyun oturmaktadır. Çelimsiz bir delikanlı olan Steve Rogers’ın , II. Dünya Savaşı’nda esnasında  vatani borcunu ödeme hevesiyle başlayan film, gizli süper asker programı ile Birleşik devletlerin koruyucusu Captain America’nın doğuşunu anlatmaktadır.

Fantastik Dörtlü – The Fantastic Four

Fantastik Dörtlü - The Fantastic Four

Deha Reed Richards, pilot Benjamin Grimm, sevgilisi olan Susan Storm ve onun sevgilisi tezcanlı Johnny ile beraber bir uzay yolculuğuna çıkarlar ancak geçirdikleri kaza sonucunda her biri çeşitli mutasyonlara uğrayarak birer siper kahraman dönüşmüşlerdir.

Marvel Filmleri Arasında Seri Yapım: X- Men

Marvel Filmleri Arasında Seri Yapım: X- Men

Profesör Xavier, birçok kişinin bilmediği bir şeyi bilmektedir. Kendi isteklerinden bağımsız mutasyona maruz kalmış insanları toplayarak, onların yeteneklerini ortaya çıkarabilmek amacıyla bir okulda toplamıştır. Profesörün gençleri toplayış amacı, Dünya’nın başına musallat olacak her türlü mutantlardan korumaktır. X-Men bir yandan politikacıların karalamalarına maruz kalırken diğer bir yandan Dünya’yı korumaya çalışacaklardır.

Yenilmezler – The Avengers

Yenilmezler - The Avengers

İlk yayınlandığı 1963 yılından bu yana çizgi roman fanatiklerinin gözbebeği olama özelliği taşımaktadır. Yayınlandığı andan itibaren her zaman yükseklerde olan Marvel filmlerinden en gözdesi Yenilmezler’le unutulmaz bir film serisine imza atıyor. Yönetmen koltuğunda Joss Whedon’u görmekteyiz. Dünya Barış Örgütü olarak bilinen SHIELD’in başı olan Nick Fury, dünyanın güvenliğini tehdit oluşturan düşman karşı karşıya kalmaktadır. Dünya’yı bu tehlikeden korumak için cesur ve süper güçlere sahip olan kahramanlardan oluşan ekip kurması gerekmektedir.

Yenilmez Hulk: The Incredible Hulk

Yenilmez Hulk: The Incredible Hulk

Edward Norton‘ın Hulk olduğu zamanları hatırlar mıyız? İşte The Incredible Hulk, bizim bu yufka yürekli yeşil devle ilk buluşmamızdı. 

Marvel Filmleri İçerisinde En Çok Sevilen Seri Yapım – Iron Man: Demir Adam

Marvel Filmleri İçerisinde En Çok Sevilen Seri Yapım - Iron Man: Demir Adam

İlk Iron Man filmi seyirci tarafından heyecanla karşılanmış ve gişede beklentileri yerine getirmişti ama asıl olarak Robert Downey Jr.‘ın ikinci baharını yaşamasına önayak olan film olarak akıllarda yer ediyor.

Karınca Adam: Ant-Man

Karınca Adam: Ant-Man

Marvel filmlerinin en iyilerinden biri de Karınca Adam. Karınca Adam, Peyton Reed tarafından çekildi. Oyuncu kadrosunda Paul Rudd, Evangeline Lilly, Corey Stoll gibi isimler dikkat çekiyor. Başrol karakter Dr. Hank Pym; mesleğine aşık bir biyokimya uzmanıdır. İnsanlığın geleceği için önemli olduğuna inandığı, yeni bir formül geliştirir. Formül sayesinde cisimlerin boyutunu değiştirebilen Pym, deneyler sırasında ufak bir kaza atlanır ve bu kaza sayesinde böceklerle iletişime geçebilecektir.

Marvel Filmleri Serisinde En Başarılılarından – Örümcek Adam: Spiderman

Marvel Filmleri Serisinde En Başarılılarından - Örümcek Adam: Spiderman

Başarılı yönetmen Jon Watts’ın aynı isimli çizgi romandan sinemaya uyarladığı filmin başrolünde Tom Holland, Örümcek Adam karakterini canlandırıyor. Yenilmezler macerasındaki büyüye kapılan Peter, kendini kanıtlama çabasındadır. Peter bir yandan ailevi sorunlarla ilgilenirken, bir yandan da Demir Adam ile olan dostluğunu ilerletir. Filmde, dünyayı daha güvenli hale getirme amacında olan Peter’in yaşadıkları anlatılıyor.

Kara Panter: Black Panther

Kara Panter: Black Panther

Kara Panter filmi yönetmeni Ryan Coogler. Başrolde Chadwick Boseman yer alıyor. Kara Panter karakteri ilk kez Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminde kendisini gösterdi. Filmin diğer önemli oyuncuları; Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Danai Gurira gibi isimler. İhanet ve büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalan genç kralın, düşmanları alt etmek ve halkının güvenliğini sağlamak için yaptıkları konu ediliyor.

Marvel Filmleri: Doktor Strange

Marvel Filmleri: Doktor Strange

Scott Derrickson’ın yönetmenliğini yaptığı Doctor Strange filminin başrol oyuncusu Benedict Cumberbatch. Kendisine eşlik eden diğer önemli oyuncular; Tilda Swinton, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Mads Mikkelsen. Başarılı ve ünlü bir cerrah olan Vincent Strange’in, talihsiz bir kazada elindeki sinirleri zarar görür. Bütün hastalıkları tedavi ettiğine inanılan bir büyücüyü keşfeder. Bu büyücüyü bulmak için Strange, Tibet’e gidecektir.

Galaksinin Koruyucuları: Guardians Of The Galaxy

Galaksinin Koruyucuları: Guardians Of The Galaxy

Yönetmen James Gunn tarafından çekilen Galaksinin Koruyucuları, Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Lee Pace gibi önemli isimleri barındırıyor. Film, evreni kontrolleri altına almaya çalışan kişileri engellemeye çalışan suçluları anlatıyor. Ronan isimli kötü adamla başları derde girecektir. Galaksinin Koruyucuları, Marvel filmleri arasında en beğenilenlerden biridir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
3
win
Özlem Çelik
1977'de İstanbul' da doğdu. DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 4 yıllık lisans mezunu. İnsan Kaynakları Üst Düzey Yöneticisi ve İK Eğitmeni. İçerik Yazarı ve Editör. Evli ve Mücahit Meriç'in annesi.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı