Laptop Bilgisayarın Kullanım Performansını En Üst Düzeye Çıkarak 4 Altın Öneri

Zaman içerisinde performansında düşüş gördüğünüz diz üstü bilgisayarınızı yeniden performans verir hale getirecek bazı sihirli dokunuşlar.


4

Yeteri kadar hızlı çalışmadığın da canımız bir hayli sıkan dizüstü bilgisayarımızı bir canavara dönüştürmek mümkün. Ancak dizüstü bilgisayarını hızlandırma yöntemleri konusunda önerilerimizi uygulamayı ihmal etmemelisiniz.

Dizüstü Bilgisayarını Hızlandırma Yöntemleri

Her teknolojik alet gibi gün geçtikçe dizüstü bilgisayarlarda da yavaşlamalar olmaktadır. Bunlar çoğu zaman zararlı yazılımlar, kapasitesinin üzerinde yükleme yapma, donanımsal ve yazılımsal sebeplerden kaynaklanmaktadır. Bu konuda gelen şikayetler üzerine ise bir yazı hazırlamak istedik. İşte dizüstü bilgisayarını hızlandırma yöntemleri..

 1. 1 Bilgisayarınızı Düzenli Olarak Temizleyin


  Bilgisayarın toz tutma durumu oldukça yüksektir. Bu, birazda nerede ve nasıl kullandığınıza bağlıdır. Yapmanız gereken şey ise menü çubuğunun üzerine gelerek sağ tıklamanızdır. Ardından görev yöneticisini açın. Böylece performans sekmesi üzerinde toz tutan donanımı net bir şekilde görebilirsiniz. Temizleme işlemi için yeterli bilgi ve birikime sahip değilseniz uzman bir destek almayı ihmal etmeyin!

 2. 2 Donanımlarını Kontrol Etmeyi Unutmayın


  Bilgisayar donanımlarının ortalama bir ömrü var. Ancak kullanımı biraz daha uzatmak sizin elinizde. Donanım kontrolü, dizüstü bilgisayarını hızlandırma yöntemleri arasında asla es geçilmemesi gereken bir durumdur. Çözüm olarak iki diski birleştirmek denilebilir. Bunu genel olarak Windows zaten arka planda yapmaktadır. Ancak gerektiği takdirde en önemli netice alabileceğiniz yolu da denemelisiniz. O da, HDD’nizi SSD ile değiştirmek olacaktır. Ciddi anlamda bir performans artışı göreceksiniz.

 3. 3 Gerekli Olmayan Uygulamaları Kaldırın


  Görev olarak aynı sorumluluğu üstlenen birden fazla uygulama bulunuyorsa en gereksiz olanlarını kaldırmalısınız. Özellikle aktif olarak kullanmadığınız uygulamaların otomatik olarak aldığı güncellemeleri de kapatmanızda fayda var. Görev yöneticinden başlangıç bölümüne giriş yapın, etkin olarak kullanmadığınız programları hemen bilgisayarınızdan kaldırın!

 4. 4 Anti Virüs Programı İndirin ve Kullanın


  Anti virüs programları kullanmak çok daha üst düzey performans almanın gizli anahtarı olabilir. Bunun için arama motoru siteleri üzerinden hemen arama yapabilirsiniz. Özellikle ücretsiz olanlarını indirebilirsiniz. Düzenli olarak bilgisayarınızı taratmak, muhtemel risklerin en aza indirilmesi anlamını taşıyacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

4

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı