Kuzey Kore’de Size Tuhaf Gelecek 9 Yasak

Gündemden düşmeyen ve her gün farklı bir tuhaflık ile karşımıza çıkan Kuzey Kore'deki yasaklar, oldukça ilginç gelecek!


1

Kuzey Kore’de birbirinden ilginç yasaklar olduğunu biliyor muydunuz? Evet, Dünya’nın en paranoyak ülkelerinden biri olan Kuzey Kore’de net ve katı yasaklar olduğu doğru. Paranız cüzdanınıza sığmayacak kadar fazla bile olsa alamayacağınız şeyleri bilmenizde fayda var. Belli mi olur belki yolunuz düşer diye sizler için derlerdik. İşte Kuzey Kore yasakları

 1. 1 Kim Yong’un Saç Stilini Kestirmek


  Daha 2000’li yılların başında ülkede en çok kestirilen saç stiliydi. Ancak ne zaman Kim Yong başa geçti ve herkesi kendi gibi görmeye başladı işler o anda değişti. Herkesin kendisine benzemesini gurur meselesi yapan Kim, kendi saç stili kesimini yasakladı.

 2. 2 Yabancı Filmler


  Kuzey Kore bir tuhaf yasak da yabancı filmleri izlemek. Özellikle en iyi filmler diyebileceğimiz Amerikan filmleri Kuzey Kore halkına yasak. Yasa dışı yollardan temin edip izlemek isteyen var ama yakalanmasalar iyi olur.

 3. 3 Coca Cola


  Kuzey Kore halkının daha tadını bilmediği bir şey. Evet, Dünya’da Coca Cola’nın satılmadığı iki ülkeden birisi Kuzey Kore. Diğeri Küba. Elbette restoranlar veya marketlerde gazlı içecek var. Ancak Coca Cola bulmanız bir mucize. Bunun için ya canınıza susamış olmanız yâda kaçak yollardan getirmiş olmalısınız.

 4. 4 Batılı Kıyafetler: Kot


  Kuzey Kore halkı ne çekiyor bu liderlerden. Ülkede batılı kıyafetler giymek kapitalizmin zehri olarak görülüyor. Bu yüzden ülkede kot kıyafetler başta olmak üzere batı tarzlı giyinmek yasak. Giderken bilmenizde fayda var.

 5. 5 iPhone


  Bir Amerikan ürünü olan iPhone’un ülkeye girişi yasak. Ancak tüm Dünyada severek kullanılması elbette Kuzey Kore halkının da oldukça sevmesine neden oluyor. Bu durumda çözümü görüntüsü bire bir aynı olan çakma iPhone’lar üreterek bulmuşlar. Herkesin elinde bunları görmek mümkün.

 6. 6 Piercing ve Hızma


  Yeni liderleri Kim her geçen gün farklı bir yasak çıkarıyor. Bunlardan biriside artık Dünya’da sıkça kullanılan pirsing ve hızma. Bunlar Kuzey Kore’de yasak. Ayrıca sade elbise ve ayakkabı haricinde örneğin kısa etek, t-shirt gibi giyinirseniz her an gözaltına alınabilirsiniz.

 7. 7 Saç Boyası


  Kuzey Kore’nin sert davrandığı bir konu. Burada saçlarını renkli boyatmak sizi ağır cezalarla karşı karşıya bırakabilir. Kuzey Kore hükümetinin aldığı kararla eğer saçlarınızı kırmızı, yeşil, mavi ve sarı renklere boyarsanız ya para cezası yâda hapis cezası almanıza neden olur.

 8. 8 Starbucks


  Kuzey Kore’de Starbucks göremezsiniz ama ona benzeyen birçok kahve içebileceğiniz mekân bulabilirsiniz. Bu yüzden eksikliğini çokta fazla aramıyor Kuzey Kore halkı. Ayrıca Amerikan menşeili ürünler her zaman itici gelmiştir Kuzey Kore liderlerine.

 9. 9 McDonald’s


  Bir başka Amerikan markası McDonald’s da aynı Stanbucks ve İphone gibi Kuzey Kore’de satışı yasak. Ancak üzülmeyin hamburger yemek için bu markanın haricinde birçok mekân mevcut.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey