KYK KPSS Puanı İle Personel Alımı Yapıyor


0

Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü sözleşmeli büro personeli, destek personeli, psikolog, diyetisyen alacağının duyurusunu yaptı.

 

9 Mayıs 2018’de başvuruları başlayacak olan sözleşmeli memur alımına lise ve lisans mezunları başvurabilecek. Sözleşmeli memur alımı için KPSS şartı bulunmaktadır. Yurt yönetim personelinin  70 taban puan olup diğer sözleşmeli memur alımları için ise taban puanı bulunmamaktadır.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu toplamda 1220 personel alacağını ve bunların 756 yurt yönetim memuru, 172 diyetisyen, 44 psikolog, 162 büro personeli, 86 şoför olacağını DPB’de yayımladı.

 

Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Alımına  Başvuru Yapacak Adayların Dikkat Etmesi Gerekenler

sözleşmeli yurt yönetim memuru

 • Türk vatandaşı olması
 • Kamu haklarından mahrum olmaması
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmaması
 • Görevini devamlı yapmasına engel teşkil eden akıl sağlığı ile ilgili herhangi bir hastalığının bulunmaması
 • Arşiv Araştırması yapılmış olması
 • Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almıyor olması
 • Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yurt içindeki ya da denkliği kabul edilen yurt dışındaki programlarından herhangi birinden mezun olması
 • 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS 3 puan türünden en az 70 puan alması gerekiyor.

 

Başvuracak erkek adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin 6. Fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşıması gerekiyor. Sınava askerde olan adaylar başvurabileceği fakat yoklama kaçağı veya bakaya durumunda olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

 

KPSS 3 puan türü esas alınarak yurt kapasitelerinin kız erkek dağılımına dikkat edilerek yayınlanan listede yer alan iller için boş pozisyon sayısına göre 463’ü kadın 293’ü erkek olmak üzere toplamda 756 adet sözleşmeli yurt personeli sözlü sınavla alınacaktır. Herhangi bir ilde kadın veya erkek adaylardan başarılı olan sayısının o cinsiyet grubu için ilan edilen kontenjan sayısından az olması halinde açık kalan kontenjan diğer cinsiyet grubu için kullanılabileceğide açıklamalar arasındadır.

Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Alımına Başvurumu Nasıl Yaparım?

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar 09.05.2018 ile 18.05.2018 tarihleri arasında  e-devlet üzerinden başvurularını yapabilecektir. Başvuru formuna yüklenmesi gereken belgeler şunlardır;

 • Diploma ya da mezun olduğunu kanıtlayan belge
 • Erkek adayların askerlik durumu gösteren Askerlik Durum Belgesi (e-devlet üzerinden alınabilir)
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan vesikalık fotoğraf

Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeline başvuran adaylar sistem üzerinden görev yapmak istedikleri bir ili seçebilecektir. Değerlendirmeler sonucunda sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar 28.05.2018 tarihinde www.gsb.gov.tr ve www.yurtkur.gsb.gov.tr adreslerinden ilan edilecektir.

Sözleşmeli Diyetisyen, Psikolog, Büro Personeli ve Destek Personeli (Şoför) Alımına Başvuru Yapacak Adayların Dikkat Etmesi Gerekenler

sözleşmeli psikolog

 • Türk vatandaşı olması
 • Kamu haklarından mahrum olmaması
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmaması
 • Görevini devamlı yapmasına engel teşkil eden akıl sağlığı ile ilgili herhangi bir hastalığının bulunmaması
 • Arşiv Araştırması yapılmış olması
 • Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almıyor olması

22 Mayıs 2016 tarihinde yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS 3 puan türünden en az 70 puan alması gerekiyor.

Her alan için farklı bazı şartlar bulunmaktadır.

Sözleşmeli diyetisyen alımına başvuru yapmak isteyen adayların Beslenme ve Diyetetik Bölümü Lisans programından ya da denkliği kabul edilen yurtdışı programlarından mezun olması ve KPSS 3 puan türünü dikkate alarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

Sözleşmeli psikolog alımına başvuru yapmak isteyen adaylar Psikoloji Lisans programından veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurtdışındaki programlarının birinden mezun olması şartı ile birlikte KPSS 3 puan türünü esas alarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

Sözleşmeli büro personeli alımına başvuru yapmak isteyen adayların lisans mezunu olması ve KPSS 3 puan türünden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Sözleşmeli destek personeli (şoför) alımına başvuru yapmak isteyen adayların ;

 • Lise ve dengi okullardan mezun olması
 • KPPS94 puan türüne göre başvuru yapması
 • D sınıfı sürücü belgesine sahip olması (Eski E sınıfı sürücü belgeleride geçerli olacaktır.) gerekmektedir.

 

Sözleşmeli Diyetisyen, Psikolog, Büro Personeli ve Destek Personeli (Şoför) Alımına Başvumu Nasıl Yaparım?

sözleşmeli büro personeli

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar 09.05.2018 ile 18.05.2018 tarihleri arasında  e-devlet üzerinden başvurularını yapabilecektir. Başvuru formuna yüklenmesi gereken belgeler şunlardır;

 • Diploma ya da mezun olduğunu kanıtlayan belge
 • Erkek adayların askerlik durumu gösteren Askerlik Durum Belgesi (e-devlet üzerinden alınabilir)
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan vesikalık fotoğraf
 • Destek Personeli için sürücü belgesi gerekmektedir.

 

Asıl ve yedek adaylar www.gsb.gov.tr ve www.yurtkur.gsb.gov.tr adreslerinden ilan edilecektir.

İstihdam edilmeye hak kazananlardan istenilecek belgeler ve teslim tarihi, www.gsb.gov.tr ve www.yurtkur.gsb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecektir.

Kpss ile ilgili detaylı bilgiler edinmek için Kpss Hakkında Merak Edilen Herşey konulu makalemize göz atabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Arif GUVENC
Bulut ve İklim'in babası. Nazlı'nın hayat arkadaşı. 39 yaş. Ziraat Mühendisi. #voynn.com'da çalışıyor. #güvençgiller familyasından. Yemeyi, içmeyi pek sevmez ama gezmeye bayılır. Şimdilik 14 ülke gördü ama hedef en az 50 ülke. Gezi anılarını da yakında voynn.com'da okuyabileceksiniz....

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey