Duygusallığı ile Sizi Ağlatan 11 Kore Yapımı Dram Filmi

Kore dram filmleri arasında içeriği ile sizi büyüleyecek ve tüm zamanların en çok izlenen seçeneklerini derledik.


2

Kendinizi aşırı derecede duygusal hissettiğiniz zamanlarda bu hislere tercüman olacak filmleri izlemek istemez misiniz? Kore dram filmleri sonuna kadar hıçkırıkla ağlayacağınız anlar size vaat ediyor. Gelin ve bu duygu yüklü filmlerin listesine şöyle bir göz gezdirelim.

 1. 1 The Way Home – Jibeuro IMDb Puanı: 7.9


  7 yaşındaki Sang-woo oldukça şımarık büyüyen 7 yaşında çocuktur. Annesi iş aramak için şehre gitmiş ve çocuğunu anneannesine bırakmıştır. Her türlü yaramazlığı ve saygısızlığı yapan çocuğun davranışları anneannesinin sabırlı ve özverili tavırlarıyla bambaşka bir duruma dönüşecektir.

 2. 2 Wedding Dress - We Ding Deu Re Sue IMDb Puanı: 7.7


  Gelinlik tasarımcısı olan Go-Eun eşinden ayrılmış ve kızı So-Ro ile yaşamını sürdürmektedir. Kanser olduğunu ve ömrünün çok az kaldığını öğrenen anne Go-Eun kızının büyüyünce giyeceği gelinlik olmak üzere onunla keyifli vakit geçirmek için her şeyi yapmaktadır.

 3. 3 Lump of Sugar – Gakseoltang IMDb Puanı: 6.6


  Annesini küçük yaşta kaybeden Sieun, yine doğumda annesi ölen tay ile arkadaşlık yapmaya başlar. Babası Sieun’un da annesi gibi atlara düşkün olmasını istemez ve Thunder isimli tayı satar. Durumu kabullenmeyen Sieun, evden kaçar.

 4. 4 Sin Gwa Ham Kke: Jwi- Wa Beol IMDb Puanı: 7.3


  Ja Hong itfaiye çalışanıdır ve bir yangın sırasında yaşamını yitirir. Öteki dünyaya gittiğinde kendisine reenkarne olup dünyaya dönme şansı tanınmıştır. Tabi 49 gün içerisinde 7 denemeden geçecek ve başarılı olmak zorundadır.

 5. 5 The Classic – Keulraesik IMDb Puanı: 7.9


  Küçük bir kızken babası ölen Ji-Hae’nin annesi de yurt dışında çalışmaktadır. Ji – Hae üniversite okurken yıllar önce annesine yazılan aşk mektuplarını bulur. Ancak bu mektuplar ölen babasından değil, annesine evlenmeden önce deliler gibi aşık olan Jun-ho tarafından yazılmıştır.

 6. 6 Hello Ghost – Hellowoo Goseuteu IMDb Puanı: 7.6


  Duygusallığın zirveye çıkacağı bir Kore dram filmleri seçeneği daha. Oldukça yalnız olan ve her şeyden sıkılan Sang-Man intihar etmek ister. Köprüden atlayan Sang-Man olaydan yara alarak kurtulur ve hastaneye kaldırılır. Olay sonrasında hayaletler görmeye giden film karakterimiz bu durumdan kurtulmak için şamana gider. Artık şamanın tuhaf isteklerini yapmalıdır.

 7. 7 A Moment to Remember – Nae Meorisokui Jiwoogae IMDb Puanı: 8.2


  Birbirlerine sırılsıklam aşık olan Su-jin ve Cheol Su hayatlarını paylaşmaktadır. Su-jin 27 yaşındadır ve Alzheimer’in en az görülen türüne yakalanmıştır. O zamana kadar biriktirdiği tüm hatıralar Su-jin’in hafızasından birer birer silinmeye başlar.

 8. 8 Miracle in Cell No.7 – 7 Beong Bang Ui Seon Mul IMDb Puanı: 8.2


  Kızını tarif edilemeyecek düzeyde seven bana Ryoo Seung- Ryong, zihinsel engele sahiptir. Yanlış anlaşılma neticesinde çocuk kaçırmayla başlanan ve cinayetle biten suç ile yargılanır. Hapishaneye düşmüş ve idam cezası verilmiştir. Son isteği ise kızını görmektir. Bunun için hücre arkadaşlaıyla plan yapmaya başlarlar. Kore dram filmleri listenizde sizi gözyaşına boğacak seçenek, soluksuz izleyeceğiniz türden diyebiliriz.

 9. 9 Late Blossom – Geu Dae Leul sa Rang Hab Ni Da IMDb Puanı: 7.4


  İki yaşlı çift aynı mahallede yaşamakta ve hayatları kesişmektedir. Kim Man-Suk sorunlu bir ihtiyardır. Kasaba da motoru ile süt satarken Bayan Song ile karşılaşır ve ona karşı aşırı derece de bir şeyler hisseder. Bong otoparkta çalışıp geçimini sağlayan ve Alzheimer hastası eşin olan birisidir.

 10. 10 Silence – Do Ga Ni IMDb Puanı: 8.0


  Gerçek yaşamdan uyarlanan film sizi fazlasıyla derinden sarsabilir. Kızı ameliyat olmak zorunda olan Kang In-HO parayı toplayabilmek için engelleriler okulunda ücretli öğretmenlik görevi yerine getirmektedir. Görev yapmaya başladığı okulda öğrencilerin şiddete uğradığını ve tecavüz edildiğini anlar. Kang In-Ho ile iş birliği yapan Seo Yoo- Jin İnsan Haklarını Koruma Merkezi’nde çalışan profesyoneldir. Arttık tek planları bu rezilliğe son vermek ve suçluların cezalarını çekmelerini sağlamaktır.

 11. 11 Hope – So Won IMDb Puanı 8.1


  Kore dram filmleri sıralamamızın zirvesinde bulunan Hope, dramatik senaryosuyla uzun süre etkisini hissettirecektir. 8 yaşında olan So-Won yağmur yağdığı bir günde okula gitmek için evden çıkar ve kaçırılır. Uzun zaman sonra polis tarafından aranılan aile kızlarına tecavüz edildiğini ve hastanede olduğu söylenir. Film, taciz ve tecavüz konusunu ele alınan ve gerçek hayatta yaşananlardan esinlenen başyapıttır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
1
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı